Skocz do zawartości

Small yellow lines


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Musze Cie zmartwic - o ile sie wszem i wobec filmem zachwycaja - to ja niestety sie bardzo rozczarowalem.

Jako fan SD - oczywiscie obejrzalem - tym bardziej, ze na Sky lecial, ale bez zalu robilem sobie przerwy - bez pauzowania - na papieroska/herbatki zaparzenie.

Nie oddaje klimatu nawet w polowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie najnowsze książki? Czy tylko mnie się wydaje, ze wychodzą zbyt szybko i nie śmieszą już tak jak wcześniejsze?

1. Niektore rzeczy nie smiesza jak w UK nie mieszkasz - wiele dzolkow staje sie zrozumiale dopiero jak poznasz realia w ktorych ksiazka zostala napisana.

2. Zdaje sie, ze jest inny tlumaczacy - glowy sobie uciac nie dam- jako, ze nie wszystkie ksiazki mam w UK poki co :/

3. Na wiele rzeczy sie uodparniasz :(

4. Terry sie starzeje i dopadla go niestety miazdzyca czy cos w tym stylu.

 

Na szczescie zawsze mozna wrocic do starszych ksiazek :faja:

Uczone szczury mi nie podeszly - ciut ludzie dopiero za 3 razem :lol:

 

A film powinien byc animowany - wide Shrek, wielu rzeczy ze SD nie da sie przeniesc inaczej na ekran :( - miejmy nadzieje, ze sie tak kiedys stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore rzeczy nie smiesza jak w UK nie mieszkasz

Niektóre z tych rzeczy śmieszą nawet tu w Polsce, jeśli tylko masz odpowiednio szerokie "podłoże" :D

Główną serię Świata Dysku tłumaczy Piotr W. Cholewa i IMO robi to genialnie.

Książki poboczne miały innego tłumacza/tłumaczkę i były tam małe zgrzyty. Np. właśnie Wolni Ciutludzie - tłumaczyła Dorota Malinowska-Grupińska i ludzie mają o to żal do wydawnictwa. Np. "Piękna rzecz, pomimo tłumaczenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy u nas jest "Łups". Dla mnie Pratchett to Pratchett, nieodmiennie zabawny :D

Z innych jego książek polecam "Dobry omen", a ostatnio bardzo spodobała mi się "Nacja". Trylogie o Nomach i Johnym Maxwellu też mają swój urok.

 

No i wyszło na to, że polecam wszystko co napisał... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.