Skocz do zawartości

Futrzana pogodynka?


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam ja oto takiego pieska:

FILA.jpg

 

No i piesek (a suczka właściwie) ma właściwość jak wiele różnych psów, czyli boi się burzy i wiatru.

Z tego co wiem to u psów to nie jest rzadkie, więc nic w tym niezwykłego nie ma.

Ciekawsze jest to, że zaczyna się charakterystycznie zachowywać (ciężko opisać, trzeba pieska znać, ale głównie chodzi o to, że się klei do właściciela), już na 4-5h przed burzą.

Efekt jest taki, że patrzę na Filkę i już wiem, że nie ma co na lotnisko jechać, bo mnie zaraz burza albo wichura pogoni.

 

I teraz pytanie:

Skąd ona to wie?

Wyczuwa zmiany ciśnienia/ wilgotności etc?

W każdym razie ja tego nie rozumiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wyczuwa to po duchocie jaka panuje przed burzą. Mój piesek robi dokładnie to samo! Z tym że tuż przed samą burzą chowa się w ubikacji i ciężko go wyciągnąć z niej. Zapewne dlatego, że słyszy pierwsze grzmoty (których nikt w domu nie słyszy).

Psiaki to mądre i kochane stworzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ilość płynów należy utrzymywać na należytym poziomie, szczególnie latem, jesienią, zimą i wiosną, a nawet w okresie przedwiośnia i złotej polskiej jesieni; tak zalecają lekarze...

Na mroźną zimę najlepszy jest Antymróz, chociaż są tacy co i Borygiem nie gardzą :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolegę z pracy który jest już dawno na emeryturze , ale posiadał pięknego dużego psa ( połączenie owczarka niemieckiego z czym tam 8) ) .

Jego pies bardzo bał się burzy ( właściciel przez to miał naprawdę przechlapane ) i teraz pytanie co robił pies i właściciel w czasie burzy:

 

1 Pies spał razem z nim w łóżku w domu

2 Spali na działce

3 Spali w samochodzie w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolegę z pracy który jest już dawno na emeryturze , ale posiadał pięknego dużego psa ( połączenie owczarka niemieckiego z czym tam 8) ) .

Jego pies bardzo bał się burzy ( właściciel przez to miał naprawdę przechlapane ) i teraz pytanie co robił pies i właściciel w czasie burzy:

 

1 Pies spał razem z nim w łóżku w domu

2 Spali na działce

3 Spali w samochodzie w garażu

 

Stawiam na 3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.