Skocz do zawartości

Cularis Multiplex


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Będzie torpeda na takim zestawie tylko, że jak na normalnym zestawie zadzierał to przy takim będzie jeszcze bardziej darł do góry. Trzeba by w takiej sytuacji sobie chyba skłon powiększyć, bo na mix SW z gazem chyba u Ciebie nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, podepnę się pod temat, od jakiegoś czasu mój Cularis leży w pudełku i w końcu chciałbym go ulotnić.

Muszę kupić do niego silnik i regulator i tu chciałbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w wyborze.

Założenie mam takie żeby latać na pakietach 3s 2200.

Coś doradzicie niedrogiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój lata na pakietach 3s 2450 z silnikiem Ray C3542/05 (KV 1250) (równie dobrze może być odpowiednik od Turnigy), łopatki 12.5x6 (trochę za duże, ale też silnik pracuje max kilkanaście sekund i nigdy na pełnych obrotach). Wyważa się jak trzeba, mocy nie brakuje, polecam setup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym sprawdzić w "modelarni", ale o ile dobrze pamiętam to jeden z tańszych 50 czy 60A, model ma 6 serw, dla bezpieczeństwa zasilanie serw dałem z dodatkowego, zewnętrznego BECa 5A.

 

Jeszcze uwaga, jako że śmigło w moim setupie jest przewymiarowane, polecam sprawdzić pobór prądu napędu przy pełnej mocy i upewnienie się że nie przekracza prądu podanego w parametrach danego silnika i wydajności twojego regulatora (ja tak zrobiłem i u mnie było OK) lub, jeśli nie masz takiej możliwości, możesz od razu kupić silnik z mniejszym KV ( silnik 3542 kv ok 1000 i do tego śmigło ok 12.5x6 i też będzie ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.