Skocz do zawartości

Cularis Multiplex


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

Co do serw, najlepiej "otulić" serwa w termokurczliwą opaskę i wkleić na "stałe" ,wtedy gdy serwo Ci pójdzie, rozcinasz termo i wymieniasz :). Co do lotek, steru wysokości etc. Nie nie musisz odcinać, dla bezpieczeństwa możesz nakleić taśmę przezroczystą ,bądź paskami, lecz jest to niekoniecznie potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Potwierdzam. Jest też inny patent zabezpieczania serw do ew. późniejszej wymiany. Okleić je papierową taśmą maskującą. Jest lżejsza i cieńsza niż termokurcz, ale też trzeba trochę podłubać, żeby ją odkleić.

Co do sterów - zupełnie dobrze spisują się firmowe zawiasy. Ja musiałem dokleić taśmę pakową na sterze kierunku dopiero po roku intensywnego latania.

Zabezpiecz sobie natomiast koniecznie zamek ryglujący ster wysokości. Ten plastykowy zatrzask nie sprawdza się i dwa razy lądowałem z rozpiętym sterem wysokości. Jeśli chcesz - przyślę foto prostego zabezpieczenia, które sprawdza się znakomicie.

Opcjonalnie można zabezpieczyć rygle skrzydeł, ale nie zdarzyło mi się ich rozpięcie nawet przy brutalnych manewrach i ciężkim pakiecie.

Pozdrawiam

Brtz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No i okazało sie że Cularis (wersja elektro >1700g) może latać w termice całkiem wysoko i wciąż go widać gdy jest dość daleko. Tym razem uciekłem z komina mimo że ssało go dalej w góre. Kosmos poczeka. Ale z ponad kilometra Cularis wyglądał słabiutko. Tym razem łącznie na jednym aku 1700maAh latał ponad 80minut i pewnie mógłby więcej, no ale czasu nie było ;)

cularisterm1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu uzbierasz. A ćwiczyć będziesz na Cularisie bo lata zacnie i wymaga wiecej od pilota niż EG lub podobne.

Jak wieje mocno to nim tez polatasz (taki z 12m/s), jak cisza tez lata (i opada około 0,7-1 m/s), a jak jest termika to wysoko polatasz ;) wyżej niż innymi styropianami bo jest większy. Tylko trzeba sie nauczyć krążyć bo jak za wolno to sie robi to przepada

Tylko aktobacje mu tak sobie wychodzą ...albo wcale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć Starling tylko ok 200zl moze byc droższy ;) ale łatwiej zepsuć :))))

 

Na jakiej podstawie wyciagasz takie wnioski?

Moim zdaniem latwiej zepsuc/uszkodzic "styropian", co innego naprawic.

Starling jest szybowcem wymagajacym ale na pewno nie delikatnym, tych modeli pod tym wzgledem nie nalezy porownywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje "Zepsuć" = kret a potem naprawa pokretowa i ulotnienie :D

A drobne naprawy laminatów są jakby bardziej kłopotliwe dla początkujących modelarzy niż użycie CA i taśmy. No i bardziej długotrwale. Polecam próbe konkretnego kreta z wysokości 30m celem przetestowania

Dla kogoś kto zaczyna Starling lata za szybko i trzeba tej prędkości pilnować. I warto troche już umieć. Więcej niż do latania Cularisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie jak poustawiać nadajnik Futaba T9C dla cularisa?

Kanały rozumiem że :

Flaps / Spoilers are on 5 and 6

Ailerons are on 1 and 7

Elevator on 2

Rudder on 4

Motor/ESC on 3

 

Co z czym miksować? Może ktoś poda swoje ustawienia z Futaby T9C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.