Skocz do zawartości

Cularis Multiplex


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak wrócę do domu to wstawię jakiś fotki. C.D jest, ale narazie mało optymistyczny... Przy próbie ustawienia go na aparaturze, przez przypadek połamałem wtyczkę od serwa (wiem jak to brzmi), no ale się stało, tak się muszę założyć nową. Narazie Ci tylko napiszę, że niby ten system na sztywno u mnie się sprawdza, ale jak miałbym robić drugiego Cularisa, już dla spokoju ducha bym zrobił te konektorki na luźno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ojoj - Ale wstyd... model już zdążył być w powietrzu, tyle, że zapomniałem ciągnąć tego wątku :wink: Postaram się niedługo nadrobić zaległości :D (Robas, Ty też mógłbyś tutaj zrelacjonować swoją przygodę z Cularisem - po co milion tematów ? :) Chętnie poczytamy )

 

Czy regulator z tego zestawu zapewni włściwe zasilanie 6 serw i silnika?

Moim zdaniem to spokojnie... Ale w specyfikacji nic o tym nie napisali... Ja w Cularisie, serwa zasilam z pakietów 4xAA i daje radę :wink:

 

P.S - Model na sprzedaż, ze względu na to, że jednak motoszybowce mnie aż tak nie kręcą i wolę odłożyć kasę na fajną areobatkę na następny sezon :twisted: Więc, gdyby ktoś był zainteresowany, to zapraszam na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nad swoim (przyszłym) Cularisem właśnie się zastanawiam. Stąd moje pytanie. Ale widzę, że Ty rozdzieliłeś w swoim zasilanie serw od zasilania napędu. W firmowym "zestawie napędowym" zastosowano jeszcze słabszy regulator (BEC), choć może właśnie dlatego nazywa się tylko "... napędowy" :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam dwa pytania:

- czym (jak) wyprostować wgięcie elaporu w płacie?,

- czy przy ok. 160 g silniku (to oczywiście masa nie ciąg :lol2: i zalecanym akumulatorze trzeba wklejać kulkę/kulki do kadłuba, żeby dobrze wyważyć model?

a/ wrzątek

b/ tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędź spływu jest na odcinku ok. 6 cm wygięta do dołu. Czy mam ją czymś usztywnić w celu nadania właściwego kształtu i potem potraktować wrzątkiem (zmoczyć np. tamponem z waty)? Wkleić tylko jedną, czy obie kulki?

Na razie buduje go na sucho, ale patrząc do instrukcji zainteresowała mnie rola jaką mają oddgrywać kołki meblowe wklejane do końcówek dźwigara węglowego od strony kadłuba. Macie jakąś teorię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy wróci do kształtu nadanego przez formę i nie wypaczy się np. jeszcze bardziej? Przepraszam, za tak trywialne pytania, ale jeszcze nie musiałem :jupi: naprawiać elaporu. Napiszcie proszę, czy przy zasilaniu serw i odbiornika z akumulatora napędowego, czyli braku dodatkowej baterii w kabinie jest potrzeba doważania ogona drugą kulką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy wróci do kształtu nadanego przez formę i nie wypaczy się np. jeszcze bardziej? Przepraszam, za tak trywialne pytania, ale jeszcze nie musiałem :jupi: naprawiać elaporu. Napiszcie proszę, czy przy zasilaniu serw i odbiornika z akumulatora napędowego, czyli braku dodatkowej baterii w kabinie jest potrzeba doważania ogona drugą kulką?

 

a/ TAK

 

b/ Jak masz SPORE wątpliwości dot. kulki ( kulek ) to nie sklejaj zupełnie okolic gdzie owe kulki mają się znajdowac, zmontuj resztę i zobacz jak z wyważeniem - odpowiesz Sobie ( i mam nadzieję że i nam ) ile trza kulek ... można je "wcisnąć" później, kropla kleju i ... miłego latania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niestety mój Cularis nadal w kartonie, ale w międzyczasie narodził się Mentor i Funcub, a w bólach rodzi się Twister. Nie wiem ile bóle będą trwały go mój Mx-16s jest 6 tydzień w serwisie Graupnera i czeka na wymianę przełącznika 2-pozycyjnego :crazy:

Czy warto wzmocnić belkę ogonową wklejeniem rury węglowej do kadłuba, np. śr. 10 mm, jak Juniorze S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.