Skocz do zawartości

Cularis Multiplex


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tylko Cularis oczywiście :lol2: Właśnie siedzę nad wersją bezrurową, ale i tak zaraz będę miał przerwę bo dojdę do montażu serw, przewodów. A tutaj niestety bez nadajnika ni dudu. Pracowici sąsiedzi zza Odry pracują już 6 tygodni nad jednym przełącznikiem :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja się przyłączę do prośby o zdjęcia :rotfl: przymierzam się do zakupu szybowca ok 2,5 m i Cularis jest jest jednym zmoich typów.

 

BTW. Są jakieś bolączki typowe dla tego modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Są jakieś bolączki typowe dla tego modelu??

 

Trzeba zastosować jakiś patent na blokowanie zaczepów skrzydeł ( słabo trzymają i skrzydła w locie mogą się wysunąć ) - w sobotę wrzucę fotki mojego "patentu".

 

Reszta - bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Właśnie skończyłem składanie mojego Cularisa. Ale potrzebuję pomocy przy podłączeniu radia i konfiguracji.

 

Pierwszy raz mam do czynienia z modelem z pełną mechaniką skrzydła i mam duże proplemy żeby to wszystko działało właściwie.

Moje radio to SPECTRUM DX7.

 

Jakbyście mogli napisać co i gdzie podłączyć i ewentualnie jakie mixy ustawić będę bardzo wdzięczny. Oczywiście główne problemy mam z klapami :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam kolegów :)

 

czytając opinie tego modelu, coraz bardziej przychylam się do zakupu Cularisa

oczywiście jestem zarażony nieuleczalnym wirusem FPV, podobno ta platforma idealnie znosi mocniejsze obciążenie, a wystarczy na długie i dalekie loty łapiąc może i termikę

 

ile Wam wychodzi gotowego do lotu i z jakim pakietem, oraz co z termiką - czy da radę cos złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś z Was wklejał dźwignię klap odwrotnie, czyli odchyloną w kierunku spływu, tak jak robi to wielu na rcgroups? Właśnie jestem przy klejeniu płatów i nie wiem czy styki montować na sztywno, czy wyprowadzić dłuższe przewody z płatów, które łączyć z przedłużaczami z kadłuba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Cularisie z płata mam wypuszczone luzno przewody ,a serwa klap wklejone są jak w instrukcji z tym że ja mam podłączone klapy Y kablem pod przełącznik podwozia z zastosowaniem rewersu serwa http://www.abc-rc.pl/p/52/2001/rc-signal-reverser-rewers-serw-turnigy-elektronika-rozna.html .Dzwigienki serw są nachylone w kierunku spływu.

Jerzy Mercik średnica podstawy kołpaka to 55mm.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WITAM.

Mam zamiar składać Cularisa (leży w pudełku). W związku z tym zrodziło się pytanie - jak mocujecie serwa w skrzydłach i kadłubie - czy wystarczy je zwyczajnie wkleić na stałe i po kłopocie, czy może jakiś inny patent ? Jeszcze kwestia mocowania lotek, klap i sterów - rozumiem ( wg instrukcji), że nie trzeba odcinac powierzchni sterowych i wklejać zwiasów, bo tworzy je Elapor z którego zrobiny jest model i są one wykonane już fabrycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.