Skocz do zawartości

skale w modelarstwie


golf

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie 1:11 jest całkiem przystępna.

Ale dla niektórych kolegów 1:6 to tez całkiem dobra skala.

Zadajesz pytania jak 3 latek.

Jak chcesz wiedzieć ile kosztuje przyzwoity model to zapraszam np. do Nastika

dział modele ora dział wyposażenie RC

Potem jeszcze silniki i akcesoria.

 

Albo tez wizyta po depron ,balsę lub laminat i robisz co ręce potrafią a wyposażenie patrz wyżej.

 

A jeśli masz trochę czasu to przewertuj forum bo nie jest tego jeszcze dużo ,z uwzględnieniem szczególnym działu elektryki i podobnych pytań do Twojego będzie kilka postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumieć pod pojęciem "nieduże pieniądze".

 

Równie dobrze mógł zapytać "Jakie serwo jest najlepsze za nieduże pieniądze ?"

 

Takie bez sensu pytania .

Każdy odpowie co innego .

Za mało konkretów .

Motyl odpowie że za nieduże pieniądze to niech makietę szybowca Muchy 2m zrobi.

Ja że PZL -11 1,5m , a Henio że Tighera 1,8 m ,bo 3 m to już trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmowałem się modelami redukcyjnymi ale niesterowanymi. I dla tego jestem tutaj new:)

I dla tego pytania zadaję jak kilkulatek.

Planuję:

1. zbudować:

- model nowoczesnego okrętu wojennego z pokładem dla śmigłowców,

- model śmigłowca

2. skala opracowania - od 1:100 do 1:50, - całość wymieniona powyżej w tej samej skali

3. Sterowanie: radiowe - chyba, że jest coś tańszego,

Pytania:

Chcę wiedzieć czy za cenę, powiedzmy 500 zł no do 1000 złotych mam szansę tego dokonać?

I jakie jeszcze szczególy powinienem podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RC Przegląd modelarski bodajże od numeru 8-ego (nr 9 - część druga) pojawił się artykuł o nazwie "Tylko dla desperatów". Artykuł ten traktuje właśnie o budowie mini heli oczywiście w pełni sterowalnego i aby było ciekawiej wszystkie wręcz elementy pokazuje jak wykonać krok po kroku we własnym zakresie. (przecież takie miniaturki łatwo dostępne nie są :) ). Więc koszt wykonania można by zredukować. Ale... aby wykonać taki model nie wystarczą precyzyjne łapki (które być może masz) ale i też wiedza modelarska dotycząca modeli zdalnie sterowanych modeli śmigłowców. Jakoś nie wyobrażam sobie budowy takiego modelu bez wiedzy zasad działania mechanizmów czy też bez praktycznej strony obsługi takiego modelu. Jakby nie patrzeć nie tylko ma być to redukcja statyczna ale i lotna a to spore wyzwanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z motyką na słońce ?

Może jednak na początek zrób normalny model w miarę rozsądnej wielkości np.80-90 cm górnopłat samolot.

Zapoznasz sie ze światem RC i realnie podejdziesz do swojego tematu.

Bo jak dla mnie to to co napisałeś to problem do rozwiązania mniej więcej po 2-3 latach budowaniu modeli RC.

Na dodatek musisz nauczyć się sporo w 2 różnych dziedzinach modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tylko śmiech z siebie zrobiłem... :(

Ale nadal uważam, że lepiej że popytałem niż żebym miał zacząć coś co i tak nie miało sensu...

Szczerze mówiąc to teraz nie wiem czy warto się za to zabierać...

Chociaż jest jedna opcja, otóż znalazłem jakiś czas temu plany orzeszków i z szerokością skrzydeł do 13 cali tutaj skala 1:50 już by się miejściła... Tylko czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak samemu oszacować koszty takiego projektu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaczynasz modelarstwo RC od jakiegoś kombinowania ?

Przez to mozesz sie jedynie zniechęcić. Wykonaj jakiegos deproniaka na poczatek, a nie jakieś "orzeszki"

P.S. Kto pyta nie błądzi. Zaś jeśli chodzi o wyśmiewanie to już normalne. Jak jedna osoba zacznie sie śmiać to inne się przyłączają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiałeś się nad przeróbką zabawki? Może to się uda? Sterowanie też prostsze :) Nie wiem czy to możliwe bo nigdy nie miałem takiej zabawki :) ale może Ci co ją mają może dopiszą czy jest to możliwe:

 

Chodzi mi o tą już wszystkim znaną zabawkę:

 

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=1198

 

I czy byłoby możliwe zastąpienie obudowy tego modelu czymś co bardziej przypomina śmigłowiec? Wiadomo że takie elementy jak np. łopaty wirnika pozostaną bez zmian co jednocześnie w małym stopniu będzie przypominać oryginał ale taki problem istniałby przecież także przy modelu w pełni sterowalnym? Jaka jest waga obudowy? Jaki może być jej maksymalny ciężar? Tutaj koszty już są całkowicie przy ziemi a i przecież przyznacie że obsługa takiej zabawki jest już na poziomie przeciętnego zjadacza chleba :)

 

Co myślicie? Może jednak coś doradzimy? Nie zawsze myślę jest powód do śmiechu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpuśc śmigłowiec.

 

Zrób makietę okrętu, z działającą artylerią lufową (naboje startowe, był kiedyś taki model)

albo odpalane rakiety (obecne gotowe silniki rakietowe pozwolą na to)

 

Oczywiście jakiś start z lotniskowca modelem z EDF + katapulta jest do zrealizowania ale obawiam się że lotniskowiec bedzie "lądował" około 5-7m długości.

 

Zastanawiasz sie nad dość trudnymi dziedzinami modelarstwa lotniczego:

- napędy tunelowe model musi być bardzo szybki aby latać czyli koszty+umejętności

- śmigłowce koszty znaczne a i umiejętności trzeba miec dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy może mi ktoś powiedzieć czy jest fizycznie możliwe wykonanie modeli śmigłowca Cobra lub samolotu F-16 w skali 1:72? Oczywiście pytam o sterowany model latający.

Na śmigłowcach się nie znam, ale F16 w skali 1:72 miałby 13cm rozpiętości :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.