Skocz do zawartości

Drewno


radeon

Rekomendowane odpowiedzi

Alu ryzy tej rozpiętości to nieporozumienie. Tylko stal fi 5 albo 6. Dlugie na jakies 20 cm w rurkach alu lub mosiądz. Zeby to trzymało sie styro to musisz zrobic pseudo żebra : jedno na samym srodku- moze byc cale czyli takie jak profil; drugie na ok 10 cm rozpiętości podtrzymujące rurke bagnetu na końcu. Tutaj nie musisz robic całego żebra. Moze byc ok 2/3 cięciwy. Robisz pionowy slot i wklejasz na żywice. W ten sposób rurki kieszeni nie wyrwie z miękkiego styro. Przed pokryciem fornirem obydwa żebra oblaminowujesz szkłem 100 po 5 cm na boki i dopiero na to drewno.

Właściwie to oblaminowanie i oklejanie robi sie w tym samym kroku zeby żywica związała za jednym razem styro, szkło i drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robarf! Czy widziałeś ze to sa skrzydła styro i ze nie ma tam zadnej kieszeni? Ja kleje na styk i zaleznie od przeznaczenia skrzydła pasek tkaniny na srodku. Jezeli nie masz żywicy to mozna tkaninę na takim małym kawałku przesaczyc CA

nie widze problemu

 

wycina sie ze sklejki pasek o grubosci skrzydla i wycina rowek o grubosci nozykiem taki zeby lacznik pasowal i skelja sie wszystko razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robarf! Czy widziałeś ze to sa skrzydła styro i ze nie ma tam zadnej kieszeni? Ja kleje na styk i zaleznie od przeznaczenia skrzydła pasek tkaniny na srodku. Jezeli nie masz żywicy to mozna tkaninę na takim małym kawałku przesaczyc CA

nie widze problemu

 

wycina sie ze sklejki pasek o grubosci skrzydla i wycina rowek o grubosci nozykiem taki zeby lacznik pasowal i skelja sie wszystko razem

To po co sklejka 3mm skoro i tak wyrwie sklejkę w całości - nie lepiej balsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obrobiłem skrzydełka czyt. oszlifowałem.Poezja!Tak odwzorowanego profilu nigdy w samolocie nie miałem.Właściwie to chyba tak jak Madrian- przesiadam się z Syreny do Poloneza.

Zapomniałem napisać, że moje skrzydła poniosą małego szybowca, lub elektro szybowca, nie chcę mocować ich na gumę(wogóle gum nie lubię :wink: ).Czy montaż na dwie śruby plastikowe wymaga wklejenia balsowych klocków i tulejek w miejscach ich przejścia(jak to zrobić wiem-wiele opisów na forum)tylko czy to konieczne, przy tak małej rozpiętości i szkolnym podejściu do całego przedsięwzięcia?

Właściwie, wszystko rozchodzi się o masę, skrzydła już są ciężkie, a jak dojdą śrubki etc. to będzie jeszcze ciężej.A z kolei guma i jej mocowanie to niepotrzebne opory,pozatym na gumie miałem do tej pory wszystkie "gacie" i ma już tego dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.