Skocz do zawartości

Mustang(i)


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

jak wiecie ( lub nie) interesuje się Mustangami ( oczywiscie nie konmi a samochodami...

 

juz dawno mialem zalozyc ten wątek, ale wypadlo ze dopiero teraz...

chcialbym się dowiedziec czy ktoś z forum jeździ takim fordem mustangiem rocznik obojętny ( może byc 1960 a moze byc 2009 ) poprostu samochód z wpisem w dowodzie rejestracyjnym : Mustang XD

 

Sam zmierzam w kierunku kupna kiedys takie auta (marzy mi sie 4.0 v6 coupe niebieski , czarny lub czerwony ) . Co robię -zapytacie. Uczę się :D:P narazie...

 

a więc własciciele Stangów ujawniać się... XD

 

więcej o nich mozecie poczytac na forum http://mustangklub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

heh mozemy se podac wirtualną ręke :D widzialem na allegro ze mozna kupic takie mustanga jaki mi się marzy w bardzo dobrym stanie za okolo 45-50tys.

 

nie jest najgorzej porownując do porsche na ktore nigdy nie będzie mnie stać

 

lipa tylko ze te stare mustangi aż tyle palą

10-40l LOL

 

a nowy v6 4,0 205km pali 9-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam Mustanga ale Camaro, natomiast jako fan i posiadacz amerykańskich aut od wielu lat powiem Ci jedno - nie popełnij koszmarnego błędu i nie kupuj wersji z silnikiem V6 kiedy dostępne są silniki V8!!! To zupełnie inna jazda. To tak jak byś miał do dyspozycji model z napędem gumowym (V6) i spalinowym (V8) i wybrał ten z gumowym ;]

 

PS.: Chcesz kupić Mustanga i przytaczasz argument o spalaniu!? Proszę Cię... Skoro masz takie podejście to sobie daruj Muscle Cars i od razu kup Fiata Pandę czy tam Dacię Logan. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje się Mustangami ( oczywiscie nie konmi a samochodami...

Dziwne, że nie wspomniałeś o samolocie, zwłaszcza w świetle profilu tego forum... :shock:

 

czemu?

Bo gulgocze.

wybacz Panie Ładziu :D już poprawiam hehe wypadlo mi to z glowy ( w szkole gdy mowie ze interesuje sie modelarstwem i mustangami to sie pytaja czy samochodami czy konmi)

 

a jak gulgocze? wlasnie o to chodzi ten rasowy dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie przecież zależy od stylu jazdy. Mój brat miał Nissana 200sx. Podczas normalnej jazdy palił ok. 10l, przy ostrzejszej("latanie bokami") spalał powyżej 16l. :) Zreszta kto ma takie auto to nie pyta o spalanie :P Mi osobiście bardziej się podobają stare(lata 70) wersje mustanga, nowe to nie to samo :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest najgorzej porownując do porsche na ktore nigdy nie będzie mnie stać

 

Moim zdaniem 10 000zł to mniej niż 50 000zł ale co ja tam wiem :roll:

 

Zawsze mozesz przerobic na gaz ;)

Najlepiej na elektryka. W końcu jakiś porządny, mocniejszy silnik by w nim popracował :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zależy od stylu jazdy, wagi auta, sposobu przeniesienia napędu. Nie od wielkości silnika czy jego mocy (oczywiście większy, mocniejszy silnik _może_ spalić więcej paliwa). Moje Camaro V8 pali 11l w trasie (paliło koło 10l ale zainstalowałem agresywniejsze przełożenie w moście) - tyle samo palą te auta z V6-tkami, jak i nowsze roczniki z większymi V8.

 

Dlaczego V8 a nie V6? Większa moc i moment obrotowy co przy autach które ważą prawie 2 tony nie jest bez znaczenia. Te auta służą do zabawy a co to za zabawa kiedy wciskasz gaz i nie jedzie? ;] Dźwięk i ogólna klimatyczność - to oczywiście kwestia gustu...

Możliwość tuningu. V8 mają zwykle spory zapas i nie są zbyt wysilone. Do tego istnieje ogromna gama części umożliwiających ulepszanie, podnoszenie mocy itd. W V6 już za bardzo nie powalczysz.

 

Spalanie - to opisałem już wyżej. Koszta eksploatacji - też takie same. Jedyny minus to napewno większy koszt zakupu samochodu. Ale jak mówię warto.

 

Moje Camaro

http://irocz.one.pl/myirocphotos/lgrphoto.php?album=2009_05

http://irocz.one.pl/myirocphotos/lgrphoto.php?album=2008_05

 

I jeszcze filmik:

http://www.divshare.com/download/7319521-a94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air, dzieki za cenne info

 

z ktorego roku jest twoje auto? jaka ma moc i jaki moment

 

czyli mowisz ze czy v6 czy v8 to nie ma znaczenia bo pali tyle samo?

 

na 1 auto biore mazde mx-3 z silnikiem 1,8 v6 i będe powoli tuningowal a powoli pomysle sobie jeszcze nad mustangiem.

ale rzeczywiscie v8 duzo drozsze...

rodzice juz mi obiecali na 18 prawo jazdy a na 19 jak będe konczyl liceum i zaczynal studia samochod wiec wybralem se mx-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air, dzieki za cenne info

 

z ktorego roku jest twoje auto? jaka ma moc i jaki moment

1989, fabrycznie 195KM (teraz nie wiem ile), moment obrotowy około 400Nm. Teraz zapewne delikatnie więcej.

 

czyli mowisz ze czy v6 czy v8 to nie ma znaczenia bo pali tyle samo?

Jeśli chodzi o spalanie to nie ma znaczenia (oczywiście piszę ponownie - V8 _może_ więcej spalić ale to zależy od kierowcy). A większy moment obrotowy i większa moc przydają się - choćby podczas wyprzedzania.

 

na 1 auto biore mazde mx-3 z silnikiem 1,8 v6 i będe powoli tuningowal a powoli pomysle sobie jeszcze nad mustangiem.

ale rzeczywiscie v8 duzo drozsze...

rodzice juz mi obiecali na 18 prawo jazdy a na 19 jak będe konczyl liceum i zaczynal studia samochod wiec wybralem se mx-3

Jak na pierwsze auto - fajny samochód. Znam trochę ludzi z polskiego klubu Mazdy - sympatyczny klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak na pierwsze auto - fajny samochód. Znam trochę ludzi z polskiego klubu Mazdy - sympatyczny klub.

heh to zaraz się do nich zapisze

XD

 

to auto nadaje się najlepiej na 1 auto kosztuje niewiele (5-6 tys.)

łatwo mozna i tanio stuningowac 150km i v6 czyli mozna nabyc doswiadczenia z v6 XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja jestem fanem amerykańskiej motoryzacji :mrgreen: mustanga może nie mam, ale do niedawna mój tato jeździł chevroletem blazerem 4.3L (aktualnie zbiera na dodge ram) , a jakiś tydzień temu moja matula dostała ode mnie na urodziny pt cruisera :mrgreen: Te autka już tak maja ze albo je się kocha albo nie na widzi :wink: Sam teraz szukam dla siebie chryslera 300M :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.