Skocz do zawartości

Trójłpatowy zamiennik śmigła dwułpatowego - jak dobrać


jarkub

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc, jak dobrać śmigło trójłopatowe zamiast dwułpatowego, konkretnie chodzi mi o Capa 60 elektryka , na dwułopatowym 19x12 uzyskuję ciąg ok. 4,2 kg (model waży 3,2), jednak jest trochę przyduże..Pomyślałem o zastosowaniu śmigła trójłopatowego i nie wiem, jakie powinienem zastosować. Dziękuję za pomoc. Aha, silnik turnigy 50-65D, 270 kV, latam na razie na 6S (choć myślę nad 8S).

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19x0,93=17,67 czyli najbliższy rozmiar to 18". Potwierdzam, że średnicę przelicza się zgodnie ze współczynnikiem ok. 0,9. Wynika to oczywiście z odpowiednich wyliczeń teoretycznych, które można też znaleźć na sieci (nie pamiętam niestety adresu). 15" to stanowczo za mało jak w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, bez podania teoretycznych podstaw takiego wyliczenia (dotyczy to oczywiście Twojego jak i mojego przelicznika) możemy prowadzić taką dyskusję przez najbiższych kilka stron. Niestety, nie mam czasu na poszukanie tego, co kiedyś na ten temat czytałem więc po prostu poddaję się :D . Może ktoś inny znajdzie jakieś materiały i będzie w stanie podjąć MERYTORYCZNĄ dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.