Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie sie silnika.


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam silniczek TP 2406-21 Gold. Na poczatku wszystko z silniczkiem bylo wporzadku, jednak od pewnego czasu, po malym krecie cos dziwnego sie dzieje. Otoz gdy wezme przepustnice na MAX to silniczek sie poprostu wylacza. Jezeli powolutku zwiekszam obroty to silniczek pracuje i nagle BACH tak jakby bylo odciete zasilanie. Myslalem ze to moze sprawa zlaczek Regiel<>silnik, byly samochodowe wiec wymienilem je na GOLDy. Troche sie sytuacja poprawila bo wczesniej silniczek nawet na poczatku nie chcial startowac tak jakby gubil jedna faze, z tad tez ta wymiana goldow. Pomoglo ale przy wysokich obrotach silniczek sie wylacza. Czym to moze byc spowodowane ? A moze to regler albo odbiornik ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrob probe bez smigla.

2. Sprawdz z innym pakietem - moze nie wyrabia ?

3. Sprawdz czy sie nie pogial silnik - moze gdzies lekko obciera.

4. Sprawdz z innym regulatorem jak masz.

5. Sprawdz regulator z innym silnikiem jak masz.

Najpierw trzeba zlokalizowac, ktory element padl - teraz moze byc wszystko - moze nawet po krecie zalozyles wieksze smiglo niz bylo przez pomylke.

Napisz jaki masz pakiet smiglo i regulator - sam silnik to za malo. (najlepiej daj linki - nie trzeba bedzie szukac ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mammuth,

1. Bez smigla chodzi bez zarzutów.

2. Niestety innego pakietu nie mam. (Podczas rozladowywanie, ladowarka wyswietla blad ze jedna cela ma zaniskie napiecie i przerywa rozladowywanie. Laduje ponownie malym pradem i Kazda cela ma po tyle samo napiecia. A calosc 11.1.)

3.Silnik nie jest pogiety o nic nie ociera

4. Nie mam niestety innego regulatora.

5. Silnika tez innego nie mam.

 

Silnik: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5667

pakiet: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=384

regiel: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8628

 

moze jest ktos na FORUM ze stalowej woli badz okolic, chetnie bym sie spotkal i sprawdzil jakos te elementy z innym pakietem tudziez reglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A calosc 11.1.

Pakiet naladowany powinien miec 4.2 V/na cele czyli 12.6 V calkowicie.

Twoj pakiet ma wydajnosc 10C czyli moze oddac 18A - w idealnych warunkach producenta :wink: czyli pewnie teraz ma wydajnosc troche mniejsza 12-15A - strzelam - nie podales jakie masz smiglo :roll: - jestem pewien, ze to smiglo za duze i pakiet nie wyrabia - nastepnym razem szukaj pakietow minimum 20C i pamietaj, ze tanie maja najczesciej zawyzone parametry - wiec zawsze dla pewnosci odejmij 30% ;)

Zrob proby z mniejszym smiglem i daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowane śmigło : 7x6 APC - cytat ze strony z silnikiem.

Nie mam motocalca teraz aby przeliczyc - bo kompa do serwisu szykuje, ale 99.99% pakiet nie wyrabia.

Odpal to co masz na jak najwiekszych obrotach zanim zacznie wylaczac i zobacz jak sie pakiet grzeje.

Mozesz ograniczyc obroty w radiu - poki co i tak latac.

Mozesz takze zmienic prog odciecia na niski (w reglu), ale z tym ostroznie - nie wszystkie pakiety to dobrze zniosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie mozesz zmierzyc, ale tu glownie potrzeba ampery sprawdzic.

Twoj pakiet ma teoretycznie wydajnosc 18A - naprawde bedzie sporo mniej obawiam sie.

Miernik jaki posiadasz ma zakres max 10A pradu stalego - wiec ostroznie zwiekszaj obroty - nie dawaj na max bo spalisz bezpiecznik - poza tym masz limit iles tam sekund - bo inaczej tez spalisz - zalezy od klasy miernika.

Napiecie - Volty sprawdzasz wpinajac pomiedzy + i -

Natezenie - Ampery - sprawdzasz wpinajac szeregowo - rozpinasz kabel + pomiedzy pakietem i regulatorem i tam wpinasz miernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrocilem z lotniska, nie mialem tam ze soba modelu ale porozmawialem z obecnymi tam modelarzami i rowniez stwierdzili ze moze to byc smiglo. Wiec udalo mi sie od nich "wysepic" mniejsze smigielko (chyba 8x4,7 - mowili ze rozmar mniejsze od 9x4.7). Przytargalem do domu, odpalam model jeszcze na starej konfiguracji, czyli ze starym smiglem i pakietem nie naladowanym na maxa, i wszystko chodzi jak nalezy. Nie wiem dlaczego podczas oblotu takie cyrki mi odstawial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.