Skocz do zawartości

ASP FS 91 czy rozkrecac ??


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zwracasz siez tak konkretnym pytaniem to chyba wypadałoby podać producenta silnika. Swego OS nigdy nie czyściełem przed pierwszym odpaleniem. ASP to już inna historia - cześć użytkowników skarżyła siena wióry wewnątrz. W moich nic takiego nie było i odpaliły zaraz po wyjęciu z pudełka. Na początku niczego nie reguluj, ale sprawdź dokrecenie śrub przed i po odpaleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker,

Moze nie zauwazyles ale w temacie jest podany komkretny silnik ...

 

Czyli z tego co piszecie odkrecic dekiej skrzyni korbowej i ewentualnie glowice?

Rozumiem ze po dotarciu wypada najpierw skontrolowac luzy zaworowe i póxniej go wyregulowac ....

Tak przy okazji ile mniej wiecej paliwa potrzeba takiemu silniczkowi na dotarcie ?? Kiedys 2T docieralem niecalym litrem chyba, a reszte w locie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z tytułu mogłem się domyśleć :rotfl:

Tak jak radzi MASK głowicy nie musisz odkrecać - wystarczy dekiel. Przed pierwszym lotem mój OS FS 91 wypalił 3 zbiorniczkiok 300ml. Jesli odpali to niech pracuje bez regulacji zaworów, tę zrobisz ewentualnie póżniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik juz po pierwszym odpaleniu... brak jakichkolwiek problemów z rozruchem. Narazie przepracowal ponad 0,5 l paliwa.

W instrukcji o ile dobrze widze jest napisane ze sruba regulujaca mieszanke ma byc odkrecona 2,5 obrotu ( rozumiem ze do docierania na poczatek) Pytanie jak Wy macie w tym silniku odkrecona sróbe regulacji mieszanki ( wiem ze kazdy sinik ma troche inaczej ale dla porównania.. )

I jeszcze jedno jakie sa objawy źle wyregulowanej sruby wolnych obrotów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak Wy macie w tym silniku odkrecona sróbe regulacji mieszanki ( wiem ze kazdy sinik ma troche inaczej ale dla porównania.. )

I jeszcze jedno jakie sa objawy źle wyregulowanej sruby wolnych obrotów??

a/ max obroty gdy max przepustnica

 

b/ gaśnie lub wysokie wolne obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.