Skocz do zawartości

Pierwszy lot FPV na odległość 6km


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

to był lot fpv i nic mi sie nie pomyliło. Platformą była motolotnia pilotowana przez mojego tate. Kamera z zasilaniem i nadajnikiem była przymocowana na kasku (dla niedwiarkow umieszcze jeszcze zdjecie :) ). Ten film umiesciłem głownie po to żeby pokazac ze na tanim zestawie można daleko odleciec i miec całkiem dobry obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny film bedzie z modelu. To był raczej film testowy sprzetu :)

Martwi mnie tylko jedna rzecz... serwa przy właczonym video i rc wpadaja mi w drgania mimo innych częstotliwosci nadawania sygnału. Odbiornik video jest o ok. 25cm od najbliższej elektroniki:/ serwa jakie testowałem to esky tower pro i hype. Sprawdze jeszcze hiteca i jak bedzie tak samo to oznacza to wine nadajnika video.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był lot fpv i nic mi sie nie pomyliło. Platformą była motolotnia pilotowana przez mojego tate. Kamera z zasilaniem i nadajnikiem była przymocowana na kasku (dla niedwiarkow umieszcze jeszcze zdjecie :) ). Ten film umiesciłem głownie po to żeby pokazac ze na tanim zestawie można daleko odleciec i miec całkiem dobry obraz.

FPV, to pilot powinien mieć google, a nie oczkami patrzeć :twisted: Tak, to był zwykły, nagrywany lot z kamerką. :D

Obraz może i dobry... ale jak z zasięgiem aparatury? Jednostki w pełni autonomiczne się nie liczą :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid ! . Jak prezentujesz coś to opisz to właściwie. Nie chodzi tu o wiarę czy nie ale o to, że wszyscy tu obecni uważają że nagranie FPV jest ze zdalnie sterowanego modelu. Wierzymy Ci po Twoich wyjaśnieniach co to było za nagranie i czemu służyło. Ale opis miał być wpierw a nie po "głupich" ( w tym mojej ) uwagach kolegów.

 

Na przyszłość - wiesz co to "łopatologia" :?: I tak masz to wyjaśniać / przedstawiać.

 

ps. CZAREK - to było nagranie poprzez ( z użyciem ) systemu video 1,2 GHz na odległość ( podobno ) do 6 km. Tylko model nie był zdalnie sterowany. To był test systemu video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. CZAREK - to było nagranie poprzez ( z użyciem ) systemu video 1,2 GHz na odległość ( podobno ) do 6 km. Tylko model nie był zdalnie sterowany. To był test systemu video.

dokładnie tak :!:

A używać można czegokolwiek, żeby widzieć owy obraz :)

zobacz powyższe zdjęcia i moje wypowiedzi to się dowiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPV to znaczy First Person View - czyli obraz oglądany z punktu widzenia bohatera zdarzeń. W samym zwrocie nie ma nic o sterowaniu, tylko o oglądaniu. Fakt, że przyjęła się inna interpretacja...

 

Na upartego tatą też można by sterować (np. przez komórkę), albo zaprogramować mu trasę i wypuścić go jako AAV, czyli autonomiczny aparat latający (Autonomous Aerial Vehicle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie FPV - Fly Per View? :wink:

Skrót ten sam, a znaczenie zupełnie inne. :P

First Person, mnie osobiście za bardzo się kojarzy z rozrywką elektroniczną. :lol2:

Bo "Pay Per View" oznacza "płać za obejrzenie"

więc "Fly Per View" oznacza "lataj za obejrzenie" ew. "Mucha za obejrzenie"

 

http://en.wikipedia.org/wiki/First_Person_View

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.