Skocz do zawartości

jak się pływa zaglówką?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

"Chodzi" za mną kupienie sobie żaglówki RC i popływanie ją. Ale nie wiem czy wytrwam w tym zamiarze długo... (ostatnio brak czasu do tego się przyczynia znacznie).

 

Jest ktoś z okolic Jeleniej Góry, kto ma żaglówkę i mógłby i chciał mnie zabrać na pływanie, aby zobaczyć jak to jest?

 

pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się pływa żaglówką? Tego uczą ma kursie żeglarskim. Modelem dużo lżej. Model pływa, ty stoisz na brzegu. I tak: z wiatrem, żagle wypuszczone na 85 stopni, pełny wiatr; wiatr z boku, żagle wybrane na około 45 stopni, półwiatr; pod wiatr, żagle wybrane, pływanie zygzakiem, halsowanie.

I jeszcze zwroty: dwa, przez dziób, czyli dziobem łodzi wyostrzanie pod wiatr i przez rufę, czyli rufą do wiatru (uwaga na bom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziulek,

O teorii żeglowania można sobie poczytać z netu lub nawet publikacji z serii "Nauka ... w weekend". Do żeglowania modelem nie trzeba wielkich umiejętności.

Co do zakupu żaglówki RC, to radziłbym ci raczej, żebyś ją sobie sam zbudował. Wszak zima idzie i czasu do następnego sezonu trochę masz :)

Jako zagorzały zwolennik budget RC (bo po co wydawać kasę :wink: ) też postanowiłem sobie własnoręcznie taką łódkę sprawić. Po przejrzeniu netu mój wybór padł na model JIF-65. Doskonałe plany i instrukcje krok po kroku! Są też inne, na pewno jakaś ci się spodoba. I nie musisz mieć w domu żadnej stoczni. Satysfakcja z posiadania "własnego" modelu - bezcenne :lol:

Swój model zbudowałem z kilku deseczek (chyba 5) balsy, sklejki ze skrzynek po owocach, aluminiowej rurki z castoramy, drutu, koca izotermicznego z apteczki samochodowej, ołowiu z zakładu wulkanizacyjnego, wieczek od puszek, patyków do szaszłyków i innych śmieci.

Wyszło mi takie coś...

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Najważniejsze, że pływa.

Coś z niczego. I to mi się włąśnie podoba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy model, moje gratulacje.

 

Czy będzie więcej czasu w sezonie zimowym... właśnie kupiliśmy z żoną domek, a na domiar złego straciłem prace i muszę na gwałt coś znaleźć... ta zima może być przerąbana...

 

Ale za dwa - trzy lata z pewnością takiego sobie sprawie :P

 

Dzięki za odpowiedzi i życzę powodzenia pozostałym

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie pół m-ca nie było odpowiedzi ale potem ruszyło. Jeżeli zima będzie sroga to faktycznie przerąbane. Dużo pieńków do rąbania w tym domku? Oczywiście żartuje a tak naprawdę współczuje choć to niewiele daje. W tym roku zrobiłem dwie żaglówki kl. RG65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.