Skocz do zawartości

Filmy z powietrza (aparat Medion MD 40323 )


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony na aukcji za 38zł aparat nie przerobiony na RC (czyli nie można robić zdjęć z powietrza bo nie ma sterowania migawką) na szybko przyklejony taśmą dwustronną do modelu sprawował się dziś wyśmienicie jako kamerka.

Włączanie zapisu na ziemi i można nagrać 80s filmu.

 

Tak aparat wygląda na modelu:

oldskul6.JPG

 

Tak model z aparatem w locie:

oldskul8.JPG

 

A tak polowe studio do zgrywania filmów:

oldskul7.JPG

 

Film "z dołu":

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/sszfoto.wmv ok. 3MB

 

Filmy "z góry":

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/zlotuss1.wmv ok. 3MB

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/zlotuss2.wmv ok. 3MB

Paski na ekranie to oczywiście obraz obracającego się śmigła.

Na przyszłe loty trzeba aparacik przykleić do modelu pod innym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hubert,nie martw sie.Jak tylko znajde chwile czasu,w dziale RC-CAM pojawi sie odpowiedni schemat.I nie bedziesz niczego programowac.

Wlasciwie to Ty juz masz osiagniecia w tej materi,wieksze od moich,ja dopiero raczkuje.

A pomysl prosty i skuteczny.W konkluzji- jak za takie pieniadze- wyniki ekstra.

Gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zachęcony ładną pogodą i ciekawy jak wyglądają moje dachy z góry, wykonałem kilka lotów z Medionem nad przydomowymi polami.

Jako maszyna do wyniesienia kamerki tym razem posłużyła Formosa (ok. 500g do lotu).

Obiektyw skierowałem prosto w dół.

Najpierw aparat był pod kadłubem, ale później przeniosłem go na skrzydło.

formosa060607.JPG

 

 

Jak wiadomo ten model nie lata powoli, a tym bardziej z dodatkowym obciążeniem.

W sumie film z tego modelu jako tako wychodzi, nawet trochę widać co jest u sąsiada na podwórku :)

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/zformosy.wmv ok 4MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tych aparatów jest b. dużo i pewnie będą jeszcze długo dostępne.

Schemat prostego urządzonka (na miarę tych aparatów) bardzo by się przydał.

Mam taki aparat (MD 5319 - starsza wersja 1,3MP) i używałem go do robienia filmów z powietrza. Cały czas brakuje mi możliwości zdalnego sterowania nim. Mam nadzieją że coś wymyślicie

 

Nie widzialem tych aparatow na ,,zywo'' ale podejrzewam ze maja USB.

Chyba to rozwiazanie,sterowanie kanalem RC powinno zadzialac ( jezeli ma gniazdo USB)

 

http://www.singahobby.com/ma09.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że ten interfejsik kosztuje 180 dolarów, czyli pewnie ze 6 razy więcej niż ten medion

No to wychodzi lekko 12x więcej niz aparat.

 

Jak ktoś potrafi, może aparacik przerobić: http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7463&highlight=medion

Jak ktoś nie umie (czyli ja :oops: ), to może mógłby zastosować jakiś włącznik elektroniczny (1 kanałowy) w miejsce spustu migawki.

Mam nawet taki wskaźnik zasilania pakietu odbiornika na procku (z funkcją włacznika), ale i tego nie potrafię przystosować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Także stałem się szczęśliwym posiadaczem tej kamerki.

 

Mam zamiar ją wkrótce wypróbować w locie. Czy może ktoś wpadł na pomysł w jaki sposób wydłużyć czas nagrywania filmików na niej (więcej niż 80 sekund np. do zapełnienia całkowicie pamięci) ?.

 

Hubert,nie martw sie.Jak tylko znajde chwile czasu,w dziale RC-CAM pojawi sie odpowiedni schemat.I nie bedziesz niczego programowac.

 

 

Czy może kolega znalazł chwilę do rozwiązania tego problemu ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

posiadam taki aparacik lecz model MD 5319 co wiecej przerobilem go zgodnie z zaleceniami na forum alexa. Mam zaprogramowany procesorek atiny 13 i niby wszystko mam . A le jest male ale....

Jak to ustrojstwo podłaczyc do kanału nr 5 w odbiorniku (napisze jakis dowcipnis -wlozyc wtyczke) tyle to i ja wiem. Wiec to juz zrobilem. Ale jak ustawic aparature i ktorym przelacznikiem go sterowac by sterowany byl z kanalu 5.

Posiadam Eclipsa 7 a instrukcja jest napisana jak dla eskimosa nic z niej nie moge pojać choc zawsze sadzilem iz znam angielski a szczegolnie techniczny.

Za pomoc dziekuje i pozdrawiam Pawel

ps. A na tym foru alexa pomimo ze jestem zalogowany to ni jak nie mozna niczego napisac.

Dziwne to forum Chyba jakies ma ambicje Elitarnosci!!

A jesli nie to powinni zejsc do undergroun! z tymi swoimi ograniczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.