Skocz do zawartości

Radio Control Helicopter


Nergal

Rekomendowane odpowiedzi

Helik to nie piankowiec RTF, i NIE MA SILY

mój model waży ok. 3000 g więc to nie delikatny piankowiec który nie robi krzywdy. Można przytoczyć takie same przykłady z samolotami ( jak mówią moi koledzy z muchowca w Katowicach każdy model kiedyś polegnie). Ale nie o to mi chodzi. Sedno sprawy porusza wypowiedz kolegi El-Diablo który wyczerpuje wszystkie moje pytania. Modelarz czytający tą wypowiedź wie że można kupić taki model taniej w sklepie modelarskim i i jeszcze zasięgnie porady. A jeśli chodzi o chałturę to chodziło mi o to że tak na prawdę nie wiele z tego wszystkiego można zrozumieć a do tego pełno "epitetów" że wszystko jest do .d...y itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mój model waży ok. 3000 g więc to nie delikatny piankowiec który nie robi krzywdy. Można przytoczyć takie same przykłady z samolotami ( jak mówią moi koledzy z muchowca w Katowicach każdy model kiedyś polegnie)

Zgadza się, z tą "drobną" różnicą, którą przytoczył Sławek - że zacytuję:

Heli to nie to samo co samolot, heli lata we wszystkich kierunkach a nie tylko do przodu

Otóż jaki to nie byłby samolot jego tor lotu jest w pewnym sensie przewidywalny - leci do przodu (wyłączając 4d), natomiast heli w każdą mańkę. W modelu śmigłowca, przy awarii wątpliwej jakości gyro może dojść do tragedii ponieważ dokumentnie nikt nie jest w stanie przewidzieć gdzie model poleci po stracie nad nim kontroli (zresztą widać to na filmach udostępnionych przeze mnie wyżej). To samo dotyczy pęknięcia snapa, czy też awarii serwa lub innych przyczyn których w helihobby jest mnóstwo.

Nadmienię, iż końcówka łopaty w modelu heli klasy 50 (600) kręci się z prędkością ok 450 km/h. No i wyobraź sobie teraz że wskazany wcześniej przez kolegę Sigreg kawałek łopaty o wadze 60 gram leci z taką właśnie prędkością wyjściową - to prawdziwy pocisk.

Skłania to chyba do jednej konkluzji - ten dział modelarstwa to SZCZEGÓLNIE niebezpieczne hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.