Skocz do zawartości

Radio Control Helicopter


Nergal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj widziałem gazetkę w empiku, w porównaniu do innych, podobnych kolekcji wydaje mi się całkiem, całkiem..., z tego co widzę proponowanym modelem w czasopiśmie jest RAPTOR-50, model już z wyższej półki. Tylko ta cena, cała kasa poszła na easy glidera :?

Ta kolekcja to tygodnik czy miesięcznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

http://www.youtube.com/wa...feature=related 0:39 <-- tak będzie wyglądał start

a w następnej serii

:D

Każdemu się zdaża w tym fachu :)

 

Z własnego doświadczenia (easy glider :)) wiem, że nauka latania jest trudna, ale nie niemożliwa.

Chociaż nie miałem nadzoru profesjonalnego modelarza nauczyłem się latać szybowcem, co uważam, za dużo większą trudność niż lot śmigłowcem (tym bardziej prawidłowo ustawionym i przygotowanym do odpalaniea i lotów). Uczyłem się latać etapami, najpierw wyrzut z ręki na pole amortyzujące (czyt. z wysoką trawą :)), opanowanie sterów, później chwilowe uruchamiania silnika i ... poleciało.

Nauka sterowania śmigłowcem, wydaje mi się, że przebiega podobnie - etapami. Słyszałem również o jakiś podwoziach treningowych...

Zresztą czy to składając model w gazetach, czy to kupując go na raz w sklepie - w pierwszym i drugim przypadku pojęcie o jego pilotowaniu miałbym... zbliżone :)

Wszystkiego da się nauczyć.

 

Ja jeszcze się zastanawiam nad prenumeratą... fajnie by było poskładać coś w wolnych chwilach... ach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z własnego doświadczenia (easy glider :)) wiem, że nauka latania jest trudna, ale nie niemożliwa.

Chociaż nie miałem nadzoru profesjonalnego modelarza nauczyłem się latać szybowcem, co uważam, za dużo większą trudność niż lot śmigłowcem

...

Nauka sterowania śmigłowcem, wydaje mi się, że przebiega podobnie - etapami. Słyszałem również o jakiś podwoziach treningowych...

 

Nie podzielam Twojej opinii i może zanim wypowiesz takie opinie naucz się latać śmigłowcem.

 

ps. próbowałem latać heli - pozostaję przy skrzydlatych ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka sterowania śmigłowcem, wydaje mi się, że przebiega podobnie - etapami

Tak. Dla takich asów przestworzy to etapy są takie:

Etap 1. Wzlot - kret.

Etap 2. Naprawa.

Etap 3. Wzlot - kret.

Etap 4. Naprawa.

[...]

Etap n. Wzlot - kret.

Etap n+1. Naprawa.

itd.

 

tutaj zależy, ile zdrowego rozsądku i samozaparcia ma pilot ...

Wariant 2

Etap n. Allegro - Sprzedam model śmigłowca, niewiele używany. Załączam 18 kompletów zapasowych łopat, 2 silniki, 14 szpindli [...]

 

Wariant 3 - optymistyczny

Etap n. Katuję symulator przez miesiąc, dwa albo i dłużej.

Etap n+1. Zaczynam ćwiczyć zawis modelem.

Etap n+2. Uświadamiam sobie, że nadal nic nie umiem. Po kilku iteracjach tych 3 etapów przechodzę do ostrożnego lotu postępowego. Po drodze kupuję 18 kompletów zapasowych łopat, 2 silniki, 14 szpindli [...], naprawiam model po nieuniknionych kretach i nadal ćwiczę na symulatorze...

 

Ludzie rozsądni zaczynają od wariantu 3 dla n=1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesięcznik trwałby dekadę! W prenumeracie gazetkę otrzymał będziesz co tydzień lub co 2 tygodnie. Jesteś chętny? :rotfl:

jeżeli to zakup przełożony na 115 tygodni - to po tych 115 tygodniach latania symulatorem - może się udałoby jakos tym pokierować :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty.

"Ja wprawdzie latam na takim nadajniku Futaba 10, ale w zestawie jest 0406, który (jak łatwo policzyć) jest 40.6 razy lepszy" :mrgreen:

 

PS. Wszelkie podobieństwa do oznaczeń prawdziwych sprzętów są przypadkowe, chodziło mi o przekazanie idei :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no latanie helikiem nie jest az tak trudne ..... moj T-REX lata caly czas po sufitem przywiazany na sznureczku ... ale i tak dobrze ze nie wymyslili jakiegos zaglowca typu 4 pokladowego galeonu . To by byla frajda nie ? ... tak na kilka lat ...

Jezeli nie bedzie duzy wystarczajaco aby do niego wsiasc - to jestem za - bedzie bezpieczniej niz latajace .... hmmm ... podrywajace sie do lotu heliki 50 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ punkt 29. Dla kogo jest ta kolekcja?

Uwaga! Model nie jest zabawką. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 14 lat. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z nieostrożnego użytkowania modelu, oraz złożenia go niezgodnie z instrukcjami zamieszczonymi w zeszytach. Stosowanie innych elementów niż tych dołączanych do kolekcji, może skutkować nieprawidłowym działaniem modelu.

 

czyli uzytkownik jest odpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.