Skocz do zawartości

Virgo


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj została rozpoczęta budowa dwóch modeli szybowców wg. projektu P. Andrzeja Kobyłeckiego (jędrek). Powstają dwa takie ponieważ budujemy je z kolegą. Będą identycznie wyposażone oraz razem budowane. Narazie ja zacząłęm troszeczke wcześniej bo mnie bardzo korciło. Nie potrafiłem się powstrzymać mając tyle balsy w domu :mrgreen:

Troche danych

 

Długość: 880

Rozpiętość: 1510

Profil: MH 32

 

Virgo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Może i powinno być ok , choć ja bym zmienił. Wcale to ktoś zaprojektował nie musi być idelne , przykladów jest wiele. Z drugiej strony skoro to ktoś sprawdził i oblatał to może warto się trzymać planów.

Sam zrobiłem inne lotki w bobo-zuni mimo iż producent nie zalecał takich jak ja wyciołem. Sprawdzają się znakomicie i nie żałuje, że nie posłuchałem producenta.

 

To model Patryka i on zdecyduje jaki profil będzie mieć jego maszyna.

 

Zobaczysz Paweł - dlg czy sal uzależnia :D Nie ma jak to wyjść przed blok czy na łąke i se porzucać, połapać i uśmiechniętą papą wrócić do domku z całym modelem w ręce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja mam model ze szydłem profilu MH32 (1,8m). Jest to 'nowoczesny' profil przeznaczony w zasadzie do modeli klasy F3J z możliwością zastosowania klap lub klapolotek. A co najważniejsze profil nadaje się do płata konstrukcyjnego. Profil szybki i lekki, w swoim szybowcu zastosowałem kąt zaklinowania ok. 2 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wzięliśmy się za skrzydła. Wyszło 6 kawałków styropianu. Po 3 na każde skrzydło. 3 rdzenie daliśmy radę okleić i zabrakło kleju :| . Nie lubie oklejać rdzeni styro bo klej się do wszystkiego kleji a rąk nie ma jak umyć.

Nie brałem się za skrzydło klasyczne, żeberkowe ponieważ na planach jest właśnie styro a ja jakoś jeszcze się nie czuję na siłach żeby projektować własne skrzydła do tego z lotkami. :oops: Może w przyszłości się skuszę (czytaj najwcześniej za 3miesiące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciąłem nadatki balsy i troche zeszlifowałem krawędź spływu. Jak wy robicie aby krawędź spływu była w miarę cienka oraz dość sztywna.

Byćmoże jutro kupie balsy 5mm (zabrakło mi) i zrobie krawędź natarcia oraz końcówki.

Cały czas się zastanawiam jak zrobić odłączane końcówki płata tak jak w planach. Myślałem nad rurką węglową ale czy to będzie ok ? Powiedzmy około 6mm.

Na planach jest łączenie z laminatu 1.5mm ale nie mam pojęcia gdzie go dostać (lub jak zrobić)

 

Virgo5.jpg

 

Po skończeniu modelu planuje zrobienie skrzydła żeberkowego, trzeba będzie troszeczke pomyśleć rozrysować... Bo samo skrzydło w stanie jak na fotkach około 200g waży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.