Skocz do zawartości

Edge 540 1200mm elektryk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze myślę, ale na 1 i 2 wrędze opiera się podwozie. Wg mnie jest sens żeby zrobić to ciężej a porządnie. Wejdź na allegro w używane modele. Większość posiada opis w stylu

model nigdy nie miał kreta, jedynie wyrwane podwozie w pierwszym locie bo lądowanie na trawie, ale wszystko pięknie naprawione i nie ma śladu.

Lepiej chyba od razu bardziej wytrzymałe zaprojektować model niż go poźniej reperować żywicą i sklejką, co na pewno wyjdzie ciężej niż fabryczna konstrukcja. Widziałem patent Sławka na półkę podwozia. Jest nie do zajechania. Prędzej połamie sie podwozie niż uszkodzi model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga i piąta wręga wg mnie są niepotrzebne wystarczy dać poprzeczki balsowe.Nie ma potrzeby budowania pancernych trumien przy krecie i tak wszystko idzie w drobny mak, aczym więcej waży tym mniej z niego zostaje

JA myślę ze boczki też są niepotrzebne, można zrobić podłużnice z węgla z poprzeczkami :D

 

Przypominam Radek że model jest przeznaczony dla młodych modelarzy i ma się składać sam i tak właśnie się składa ten model.Te wręgi ważą obie z 5 g więc nie popadajmy w skrajności.

 

Tak jak wspomniał Szymon, podwozie musi opierać się o dwie wręgi, zawsze tak robię i nigdy się na tym nie zawiodłem.Połamałem podwozia w Katanach a konstrukcje obu modeli nawet nie draśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ siedzę na urlopie z powodu choroby córki zabrałem się rano za modele i za wytłaczanie owiewek, to drugie doprowadzi mnie do rozpaczy :roll:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na skrzydła brakło balsy :evil:

Dołączona grafika

Postanowiłem nie bawić się tym razem w zaokrąglanie krawędzi natarcia i spływu w usterzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Sławku za podpowiedzi, jeszcze się uczę tych programów, a droga jest ciężka niestety, ale co dam radę to pomontuję, poprawki naniosę jak przebędę kolejną lekcję :D

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=2951

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=2952

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=2953

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=2954

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów :D

Udało nam się zdobyć trochę odpowiedniego materiału na wycięcie kilku zestawów tego "Edka" :D

Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłaszanie na PW chęci nabycia zestawu :)

Cena zestawu to 160 zł plus koszt przesyłki 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam kilka pytań związanych z tym modelem :

 

1 - jakie serwa, czy hs81 lub odpowiedniki będą ok ?

2 - silnik, czy Turnigy TR 35-42 to wytrzyma ?

3 - gdzie powinien być środek ciężkości ?

4 - serwa na ogonie, czy raczej montować bliżej SC ?

 

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi..

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam kilka pytań związanych z tym modelem :

 

1 - jakie serwa, czy hs81 lub odpowiedniki będą ok ?

2 - silnik, czy Turnigy TR 35-42 to wytrzyma ?

3 - gdzie powinien być środek ciężkości ?

4 - serwa na ogonie, czy raczej montować bliżej SC ?

 

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi..

 

Jarek

Jeśli chcesz uzyskać lekką maszynę do 3D to :

1. spokojnie można dawać serwa HS65HB (osobiście polecam dać 65MG na kierunek ). Lub zastosować 4x serwa MG-14 z unitedhobbies.

3. Silnik ten będzie bardzo dobry z zasilaniem 3s 1800-2200mah oraz śmigłem 12x6-14x7 w zależności od tego która wersja ( ile kV),

3. Jeśli plany nie podają to można wyliczyć go jakimś prostym programem albo dać orientacyjnie na start w miejscu gdzie idzie rura łącząca skrzydła,

4. Warto pomyśleć o serwa od kierunku w środku na linkach ale przy tym silniku nie będzie to chyba konieczne.

 

Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Kadłub i usterzenie już złożone (pierwszy raz wyginałem balsę !) i tu pojawił się problem o którym wspomniał już Kolega Sławek, brak wycięcia na usterzenie poziome. Zastanawiam się jak go rozwiązać - zrobić wycięcie w kadłubie czy w usterzeniu. Jeżeli zrobię podcięcie w kadłubie, to ostatnia wręga zostanie przecięta..

Jeszcze odnośnie serw, z konstrukcji wynika, że przewidziano 5 serw, 2 na lotki, 2 na wysokość i 1 na kierunek, i tu pytanie, czytałem na forum, że siła serwa na kierunek = 3x waga modelu - w takim razie należałoby dać jakieś ok. 5 kg. Z góry dziękuję za uwagi

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Kadłub i usterzenie już złożone (pierwszy raz wyginałem balsę !) i tu pojawił się problem o którym wspomniał już Kolega Sławek, brak wycięcia na usterzenie poziome. Zastanawiam się jak go rozwiązać - zrobić wycięcie w kadłubie czy w usterzeniu. Jeżeli zrobię podcięcie w kadłubie, to ostatnia wręga zostanie przecięta..

Jeszcze odnośnie serw, z konstrukcji wynika, że przewidziano 5 serw, 2 na lotki, 2 na wysokość i 1 na kierunek, i tu pytanie, czytałem na forum, że siła serwa na kierunek = 3x waga modelu - w takim razie należałoby dać jakieś ok. 5 kg. Z góry dziękuję za uwagi

 

Jarek

Co do serwa na kierunku to serwo mini da spokojnie radę, ten model nie osiągnie jakiejś zawrotnej szybkości a sama powierzchnia steru nie jest oszałamiająca tak więc serwo 5 kg to przesada.Można dać spokojnie serwo GWS HPX -bardzo szybkie i dość mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, roboty powoli posuwają się do przodu, choć z oporami..Wieczorkiem postaram się wstawić parę zdjęć. Niestety, spierniczyłem skrzydło... wyszło zwichrowane, będę musiał zrobić od nowa - i tu pytanie : Czy krawędź natarcia to osobna , doklejona listwa, nie widać tega na zdjęciach czy planie..

Próbowałem tez sił z żywicą (rura na łączenie skrzydeł), na razie 0:1 dla żywicy :(, Próbowałem zrobić jak opisał Kolega Sławek, ale coś zchrzaniłem. Nie wiem jak na rurce owinąć papier, tak , żeby się trzymał.. Dałem więc wosk i bezpośrednio na to tkaninę.. no właśnie, ile powinno być warstw (mam 50g/m2), bo chyba u mnie było za mało. Nie chce się ściągnąć, pofałdowana jakaś..Musze zrobić drugie podejście..

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.