Skocz do zawartości

Edge 540 1200mm elektryk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Niespodziewanie dla samego siebie ale z dużą zasługą Krzyśka-Kakabe stałem się właścicielem Edga 1200. Temat czytam od samego początku ( tak jak inne również ciekawe tematy Sławka), w ub. tygodniu w środę czytając kolejne posty pomyślałem że warto byłoby mieć w swojej flocie taki model. Więc od razu PW do Krzyśka że gdyby była jakaś społeczna lista oczekujących to ja chętnie się zapiszę zima jest długa więc mogę poczekać bo czytając temat stwierdziłem że warto. Na drugi dzień w czwartek wieczorem otrzymuję PW że :shock: ,,model został już wysłany i w poniedziałek powinienem go otrzymać,, :shock: . Totalne zaskoczenie. I właśnie dzisiaj go otrzymałem.

Tak wygląda zawartość przesyłki.

Dołączona grafika

Tylko jedna część (wręga kadłuba) źle zniosła podróż.

Dołączona grafika

I tutaj wiadomość dla Krzyśka. Uszkodzenie to wcale nie dyskwalifikuje tej części (wręgi). Po sklejeniu będzie jak najbardziej pełnowartościowa.

Temat Sławka jest bardzo ciekawy. Na razie jeszcze nie planuje rozpoczęcia budowy (trzeba zakończyć wcześniej rozpoczęte projekty) a uwagi Sławka są bardzo cenne i w przyszłości będą bardzo pomocne.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym Edziu 2200 też mam jedną wręgę pękniętą w jednym miejscu ale to taka drobnostka że nawet nie warto o tym bardziej szczegółowo pisać.

 

ahaweto, Niestety w Twojej jak i mojej wycinance są drobne błędy, przy odrobinie pracy można sobie z nimi poradzić bez problemu.Jedna wpadka mojego autorstwa to brak jednego żeberka nr 4 z balsosklejki (jest jedno a powinny być dwa) a za to są trzy żeberka nr 1.Nie wiem jak to sie stało.Brakuje elementu steru wysokości z balsy ale są one też wycięte ze sklejki 1,5mm (prawidłowo że są takie) , do nich trzeba dokleić balsę 4-5mm.Jak to wykonać to pokażę jutro.Za wynikłe problemy przepraszam, ale takie są uroki prototypów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dorobiłem zakończenie kadłuba , całość z połową jednego skrzydła waży 360g , nie dokończona połówka skrzydła waży 51g.Myślę że model przed pokryciem zamknie się w wadze 500-520g.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota, mam nadzieję że tak będzie latać jak wygląda. Tak mnie napędzasz Sławku i podbudowujesz że powstanie chyba jeszcze kilka modeli, dostaję takiego kopa weny że :shock:....... ale to na rzie mała tajemnica

Hyhyhyyhyhyh, dobre!

 

Ja dopiero dziś przyjrzałem się edkowi 2200 i ultimate z projektu forumowego.Już robię porządek z modelami żeby mieć gdzie wsadzić te dwa duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam Piotrka na Pittsa Speciala S1C lub S2B :D .Takiego bym zrobił w wymiarze 120cm lub 160cm.Chociaż namawiam Go na kilka innych projektów.Jak tam mała Extra Piotrze?Chętnie bym taką zrobił, małe elektryki to w sumie kilka dni roboty :)

 

 

Suuuuper ;D ..... Szacun Sławku - super czysta robota - ale u Ciebie to już normalka...

 

Staram się a tak naprawdę to oszczędzam klej :D Dzięki za dobre słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem bardzo krótko - Sławek znów "sprowadził" ekipę Chińczyków ......

I w piwnicy "produkują" mu podzespoły....... :mrgreen:

 

Czasami zastanawiam się czy nie powinien otworzyć firmy produkującej takie modele :mrgreen:

Sam bym nabył model MADE IN SŁAWEK .............. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęty jestem wytłoczkami a te potrafią zdenerwować.Edek może jutro będzie klejony.do tej pory zużyłem dodatkowo deskę balsy 2mm średnią , jedną 2,5mm oraz na skrzydła dobrze kupić 3-4 deski średniej 1,5mm.do tego balsowe listewki 5x5 mm oraz balsowe 3x8 na dźwigary.Dużo pozostanie jako odpady ale inaczej się nie da za bardzo.Na wstawki między dźwigarowe balsa 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.