Skocz do zawartości

Wymiary smigiel skladanych z roznymi piastami


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to i dziwne, ale...

 

Jak odczytywac wymiary smigiel skladanych? Niby mam lopatki 9x5 ale przeciez w zaleznosci od rozstawu mocowania (kolpak 30mm a np kolpak 45mm) mam zupelnie inna srednice.

 

Jak w zwiazku z tym np dobrac smiglo 11x6 do silnika elektrycznego? Stale pół biedy, ale jak dobrać składane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że istotnym tu jest powierzchnia łopatki wynikająca z rozmiaru śmigła. Kołpak nawet gdyby miał średnicę 70 mm to przecież nie ciągnie. Rozumiem, że od średnicy zależy prędkość łopatek. Im większa średnica wzrasta prędkość obwodowa. Ale na to jest sposób, bo przecież jest regulator i drążek gazu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o średnicę to sprawa jest stosunkowo prosta. Jeśli masz łopatki 14" i kołpak 2" to traktuj cały ten zespół jako śmigło 16".

 

Trzeba również zauważyć, że skok również rośnie, nie pamiętam już tylko w jakiej relacji to łącznie występuje... O ile dobrze pamiętam to skok wzrasta o połowę średnicy kołpaka, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom bardzo istotny temat. Nie chce mi się szukać, ale już chyba gdzieś widziałem podobny.

Każde łopaty są przewidziane do konkretnej średnicy kołpaka i przy tej konkretnej średnicy pomiar miarką zgodzi się z tym, co jest wybite na łopatach.

 

Zwiększanie średnicy kołpaka zwiększy średnicę śmigła, a ze skokiem zaczną się dziać czary, a mianowicie skok się zwiększy, ale niejednakowo na całej długości łopaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.