Jump to content

Pilatus Porter 2,07m


dlmtb

Recommended Posts

Panowie szukam jakiegoś górnopłata w wersji ARF o rozpiętości 2,0-2,6m i nic w rozsądnej cenie nie mogę znaleźć. :? Rozsądna cena dla mnie to około 1000zł. Oczywiście model, na który najłatwiej trafić to produkt Black Horse Piper J3 Cub http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8655 ale Pipery są już tak mocno oklepane a szczególnie w kolorze żółtym, że aż mnie wykręca. :|

A i Cesna też odpada ze względu na moje dość nierówne lotnisko gdzie model o małych koła i na trójkołowym kołowym podwoziu wyląduje ale tylko raz. :lol:

Może wpadło wam coś w oko? Może jakiś zagraniczny sklep oferuje coś o podobnych parametrach byle nie J3 Cub i koniecznie ARF, bo na montaż od podstaw nie znajdę już czasu. :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Może taki ??

 

 

http://www.modelarski.com/produkt-Senior_Telemaster_60_ARF_rozp._2,35_m_!!!,5592.html

 

Coś sie dzieje dziwnego z tym linkiem, skopiuj poprostu do przeglądarki i będzie ok.

Cena tego modelu to 739 zł, więc troche zaoszczędzisz.

Telemastera znam ale to taki duży trener. Szukam raczej czegoś bardziej przypominającego prawdziwy samolot niż obiekt latający ale dziękuję za podpowiedź.

:D

Link to comment
Share on other sites

Ale jest w sumie takze wersja prawie 2 m - Tu

W sumie może nie jest piękny (rzecz gustu), ale zawsze to jednak coś innego niż Piper. :D Jedynie, czego się obawiam oglądając zdjęcia to dość mizernie mocowane podwozie, które przy lądowaniu w głębszej trawie pewnie zostanie w miejscu przyziemienia. :|
Link to comment
Share on other sites

Nie zostanie na trawie - raz lądowałem bez jednego koła i nic nie wyrwało:)

Widzę, że twój model to wersja o rozpietości 2,5m a ten o którym myśle ma jedynie 2.0m, czy to aby nie dwie zupełnie inne konstrukcje? W sumie dzieli je różnica 1000 zł wiec można by przypuszczać, że twój powinien być co najmniej o klase lepszy i podwozie powinno być znacznie solidniej montowane, że nie wspomne o wykonaniu pozostałych elementów. Nie sądzę aby różnica połowy ceny spowadza sie jedynie do owych 50cm dłuższych skrzydeł i kadłuba.
Link to comment
Share on other sites

Glowna roznica miedzy moim a 2metrowym, to naped i wynikajace z tego rozwiazania konstrukcyjne. Moj Pilatus przystosowany jest pod benzyne 35cc natomiast 'Dwojka' pod silnik żarowy. Podwozie jest z dolu na 4 sruby a slabym elementem jest mocowanie amortyzatorow do kadluba - wbilo mi klocki do srodka. Bez 'rozporki' sie nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Ładziak ilość materiału jest proporcjonalna z trzecia potega wymiarów liniowych a powierzchnia jest proporcjonalna z 2 potega wymiarow liniowych a jako ze masa jest proporcjonalna do objetosci to masa jest proporcjonalna do trzeciej potegi wymiarow liniowych - tak troche o wymiarach.

Link to comment
Share on other sites

http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=1471&sName=super-frontier-senior

Niebrzydki :roll: :wink: - tylko podwozie nie spełnia Twoich wymagań, chociaż gdyby się uprzeć można je przerobić na wersję z kółkiem ogonowym 8).

Hmm…. :roll: Taki trochę zabawkowy, ale dzięki za pamięć i propozycję. :D

Link to comment
Share on other sites

A może to ??

 

W porównaniu do Pilatusa jest troszke droższy, ale ma większą powierzchnie skrzydeł i mniejsze obciążenie powierzchni i to o dużo ( ale jest mniejszy o 8 cm). Co do wyglądu to porównując do pilatusa, ten jest piękny. Moim zdaniem to jeden z ładniejszych górnopłatów.

Link to comment
Share on other sites

No tak, tylko przedział cenowy przekroczony ponad dwukrotnie. Sęk w tym, że modeli górnopłatów jest stosunkowo mało (nie uwzględniając trenerków) z dużą przewagą Pipera j3 w różnych opcjach :roll:

Przyznam szczerze że mnie osobiście - wizualnie podoba się także ta Cesna 337 - jest naprawdę nietuzinkowa i dosyć wiernie oddaje oryginał.

Link to comment
Share on other sites

Górnopłat 2 do 2.6 w ARF i w tej skali cenowej?

To będzie bardzo ograniczony wybór.

Jak nie Piper to pozostaje tylko Piper. :D

Jest trochę jednak górnopłatów w ARF tylko ta skala cenowa bardzo blokuje wyszukiwanie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.