Skocz do zawartości

Pilatus Porter 2,07m


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam jakiegoś górnopłata w wersji ARF o rozpiętości 2,0-2,6m i nic w rozsądnej cenie nie mogę znaleźć. :? Rozsądna cena dla mnie to około 1000zł. Oczywiście model, na który najłatwiej trafić to produkt Black Horse Piper J3 Cub http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8655 ale Pipery są już tak mocno oklepane a szczególnie w kolorze żółtym, że aż mnie wykręca. :|

A i Cesna też odpada ze względu na moje dość nierówne lotnisko gdzie model o małych koła i na trójkołowym kołowym podwoziu wyląduje ale tylko raz. :lol:

Może wpadło wam coś w oko? Może jakiś zagraniczny sklep oferuje coś o podobnych parametrach byle nie J3 Cub i koniecznie ARF, bo na montaż od podstaw nie znajdę już czasu. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Może taki ??

 

 

http://www.modelarski.com/produkt-Senior_Telemaster_60_ARF_rozp._2,35_m_!!!,5592.html

 

Coś sie dzieje dziwnego z tym linkiem, skopiuj poprostu do przeglądarki i będzie ok.

Cena tego modelu to 739 zł, więc troche zaoszczędzisz.

Telemastera znam ale to taki duży trener. Szukam raczej czegoś bardziej przypominającego prawdziwy samolot niż obiekt latający ale dziękuję za podpowiedź.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest w sumie takze wersja prawie 2 m - Tu

W sumie może nie jest piękny (rzecz gustu), ale zawsze to jednak coś innego niż Piper. :D Jedynie, czego się obawiam oglądając zdjęcia to dość mizernie mocowane podwozie, które przy lądowaniu w głębszej trawie pewnie zostanie w miejscu przyziemienia. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostanie na trawie - raz lądowałem bez jednego koła i nic nie wyrwało:)

Widzę, że twój model to wersja o rozpietości 2,5m a ten o którym myśle ma jedynie 2.0m, czy to aby nie dwie zupełnie inne konstrukcje? W sumie dzieli je różnica 1000 zł wiec można by przypuszczać, że twój powinien być co najmniej o klase lepszy i podwozie powinno być znacznie solidniej montowane, że nie wspomne o wykonaniu pozostałych elementów. Nie sądzę aby różnica połowy ceny spowadza sie jedynie do owych 50cm dłuższych skrzydeł i kadłuba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowna roznica miedzy moim a 2metrowym, to naped i wynikajace z tego rozwiazania konstrukcyjne. Moj Pilatus przystosowany jest pod benzyne 35cc natomiast 'Dwojka' pod silnik żarowy. Podwozie jest z dolu na 4 sruby a slabym elementem jest mocowanie amortyzatorow do kadluba - wbilo mi klocki do srodka. Bez 'rozporki' sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak ilość materiału jest proporcjonalna z trzecia potega wymiarów liniowych a powierzchnia jest proporcjonalna z 2 potega wymiarow liniowych a jako ze masa jest proporcjonalna do objetosci to masa jest proporcjonalna do trzeciej potegi wymiarow liniowych - tak troche o wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=1471&sName=super-frontier-senior

Niebrzydki :roll: :wink: - tylko podwozie nie spełnia Twoich wymagań, chociaż gdyby się uprzeć można je przerobić na wersję z kółkiem ogonowym 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=1471&sName=super-frontier-senior

Niebrzydki :roll: :wink: - tylko podwozie nie spełnia Twoich wymagań, chociaż gdyby się uprzeć można je przerobić na wersję z kółkiem ogonowym 8).

Hmm…. :roll: Taki trochę zabawkowy, ale dzięki za pamięć i propozycję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko przedział cenowy przekroczony ponad dwukrotnie. Sęk w tym, że modeli górnopłatów jest stosunkowo mało (nie uwzględniając trenerków) z dużą przewagą Pipera j3 w różnych opcjach :roll:

Przyznam szczerze że mnie osobiście - wizualnie podoba się także ta Cesna 337 - jest naprawdę nietuzinkowa i dosyć wiernie oddaje oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.