Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja ostatnio robiłem zakupy z HK EU oraz international. Nie został mi naliczony żaden podatek. Paczki z EU nie przekraczały $40.

Paczka z magazynu international miała wypisaną poprawnie deklaracje celną tj. z pełną kwotą listą części i ich ceną. ($203).

Parę dni temu zrobiłem kolejne zamówienia i też liczę na brak dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli kupisz za milion dolarów w HK Europe to nie będzie naliczonego Vatu w polskim urzędzie skarbowym, bo faktycznie Vat został już doliczony do ceny towaru. Vat został doliczony przy wejściu towaru do strefy euro i z taką ceną jest sprzedawany dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "globalem" to różnie bywa. Kolega zamawiał części za jakieś 250$ i przeczołgali go przez Urząd Celny. Ja zamawiałem model za ponad 200$ (z kosztami przesyłki, które małe nie są :( ) i przyszedł do mnie z adnotacją o zwolnieniu przez UC. Nie ma reguły...

 

Moje doświadczenia są takie: z EU (czyli głównie z Holandii, ale też kiedyś dostałem coś z Belgii) paczka idzie średnio 4-5 dni. Raz szła jakoś dłużej, około 8 dni. Z "globala" idzie dwa tygodnie. Nigdy się nie zawiodłem, zawsze przychodzi, ceny fajne. Raz przyszła jakaś pierdółka niekompletna - nie ma zwrotu, ale przy następnych zakupach dostaje się bon o wartości tej pierdółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co myśleć, trzeba czekać. Teraz wysyłają przez Malezję. Możesz jeszcze zobaczyć tracking na serwerze malezyjskiej poczty.

Następny komunikat będzie jak przesyłka wejdzie do Polski. Przygotuj się na długie czekanie, bo ja zamówiłem 26 listopada a odebrałem dopiero po świętach. Czyli cały miesiąc niepewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze lepiej... W listopadzie zamówiłem ASK21 FlyFly. Utknął w jakimś\ Gimzu, czy innym tam porcie lotniczym. Zaczepiłem na chacie niejakiego Chucka i dalej pytam, co z tym trackingiem, że przez tydzień samolot leży w jednym miejscu. Gość poszukał, popatrzył i dał mi adres do śledzenia przesyłki w domenie z końcówką .RU

Jak wiadomo, w kwestii śledzenia Rosjanie nie mają sobie równych :)

Co ciekawe, już następnego dnia ruszyło się coś a tydzień później miałem model w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w europejskich nie ma wszystkich rzeczy co można zamówić z Chin :- mi się uzbierało na kolejne zamówienie ale pech chce ze większość jest niedostępna w EU a jedynie w International gdzie przeraża mnie czas oczekiwania.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z EU jest szybko i nie drogo za przesyłkę ale niestety dużo rzeczy nie ma :- Stąd też wolę kupować cześć z EU a resztę w PL bp po kalkulacji praktycznie wychodzi mi na to samo kosztowo ale przynajmniej szybciej. Może warto by robić zbiorowe paczki? U mnie nie zawsze uzbiera się paczkę której koszt jest sensowny w porównaniu do kosztów dostawy. Może warto by się jakoś zgadywać i robić paczki zbiorowo bo pewnie znajdzie się kilku chętnych zamówić raz w miesiącu 1-2pierdółki a w kilka osób jest już sens składać zamówienie :-)

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpieg mi bardziej chodzi o zamawianie z EU niż czekanie 4 tyg na paczkę i zastanawianie się czy będzie cło do zapłaty czy też nie. Noni koszty przesyłki z Chin niektórych rzeczy są kosmiczne. Jak chciałem zamówić Bixa z pełnym osprzętem to mi wyszło ~150$ za samą przesyłkę :-D

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty chcesz to wyslac za 150 $ to chyba jakiś chinol osobiście by musiał przywieźć bo mi wyszło najwiecej 70 $ no chyba ze dlatego ze jak sie ma tak jak ja platinium member ship

mi najdroższa paczka przy zakupie za 1999 $ futaba wyszło 70 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miał lipole, model o jeszcze kilka niestandardowych rzeczy stąd taki koszt wyszedł. Dlatego paczkę podzieliłem i część poszło z EU a reszta z Polskich sklepów

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.