Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

3 dni temu przyszła do mnie paczka w której były same pakiety - ponad 20 sztuk, więc raczej niczego nie cofają. pikasiak na jakiej podstawie twierdzisz, że Twoja się załapała? Jaki masz status paczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daty się może nie zgadzają ale wszystkie przesyłki zawierające pakiety są zwracane do nadawcy.

 

Posting Date Drop-off Point Origin

27-May-2010 Ma On Shan Post Office Ma On Shan Post Office

 

Date # Location Delivery Status

27-May-2010 Hong Kong Item posted and is being processed.

31-May-2010 Hong Kong Item returned to sender.

 

Poczytaj forum HK http://hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=9530&SID=169369921a32c3538f856f76aeee5fcd

 

Chodzi o maj 2010 a raczej jego drugą połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ponoć ostatnio zaczęli bardziej weryfikować paczki i można mieć słuszne obawy o doręczenie paczek zawierających takowe pakiety...

 

Jak to faktycznie będzie mieć zastosowanie, to bieda...znaczy się zbiednieje polski modelarz, który będzie kupował te same baterie za 3x większe pieniądze w kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że mam takiego farta. Ale myślę że nie. Na cztery paczki w maju dwie zostały cofnięte. Te bez pakietów przyszły bez problemy. W jednej co wróciła do nadawcy oprócz paru gratów były tylko dwa pakiety, a jak czyta się forum HK to jest dużo ludzi z podobnym problemem. Zobaczymy co zrobią z paczkami pisałem do nich ale każą na razie czekać na wyjaśnienie sprawy ewentualnie wysłanie inną drogą. Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja się zmartwiłem. Wczoraj przyszły papiery z UC w których prosili o opis przedmiotów. Pierwszy raz kazali mi przesłać opis. W paczce są również pakiety.

 

PS: Jeśli dobrze zrozumiałem to lipole nie są dopuszczone do transportu lotniczego ze względów bezpieczeństwa. Jaki jest sens odsyłać paczkę która już przyleciała do Polski i dalej pojedzie lądem a w drodze powrotnej znowu musi przelecieć do nadawcy ??? Dziwny jest ten świat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja się zmartwiłem. Wczoraj przyszły papiery z UC w których prosili o opis przedmiotów. Pierwszy raz kazali mi przesłać opis. W paczce są również pakiety.

 

PS: Jeśli dobrze zrozumiałem to lipole nie są dopuszczone do transportu lotniczego ze względów bezpieczeństwa. Jaki jest sens odsyłać paczkę która już przyleciała do Polski i dalej pojedzie lądem a w drodze powrotnej znowu musi przelecieć do nadawcy ??? Dziwny jest ten świat ...

Spokojnie. Twoja paczka już nie wróci do Chin.

Po prostu trafiła na cło, stąd dostałeś wezwanie z UC o uzupełnienie dokumentów.

 

Jedynie co ciebie spotkało, to dodatkowy "bonus" w wysokości 22% VATu od łącznej wartości paczki (wraz z kosztami przesyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się spodziewałem bo paczka jest dosyć duża. Tylko zawsze UC prosił mnie tylko o dowody zakupu i zapłaty, a w tym przypadku jeszcze o opis przedmiotów.

NIe tyle opis co tłumaczenie faktury coby mieli jak przyporządkować w taryfie celnej i wyliczyć cło/VAT - w opisie podaj że to części do zabawek - zasilanie, motorki i inne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maju dotarła paczka w której było 5kg lipoli i 2 regle i nie miałem żadnego problemu oprócz cła :(

 

kolejna w której sa lipole jest już w Polsce

 

w marcu też nie było problemu

 

może jakiś ułamek odpada ale to raczej będzie jak z naszą drogówką i ograniczeniami prędkości

 

z drugiej strony przez takie zakazy stracą dużo przesyłek a HobbyKing klientów więc to leży też w ich interesie jest kamuflowanie pakietów

 

słyszał ktoś o wypadku lotniczym spowodowanym przez lipola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trafiła na cło, stąd dostałeś wezwanie z UC o uzupełnienie dokumentów.

 

Jedynie co ciebie spotkało, to dodatkowy "bonus" w wysokości 22% VATu od łącznej wartości paczki (wraz z kosztami przesyłki).

Po 3 miesiącach oczekiwania też spotkała mnie ta przyjemność. Dodam tylko, że moja paczka leciała razem z przesyłką kolegi mushroom (identyczna historia wysyłki). On swoją już ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to lipole nie są dopuszczone do transportu lotniczego ze względów bezpieczeństwa.

 

Trochę by to dziwne było bo przecież ludzie samolotami wożą kamery, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, laptopy. Wszystko może być zasilane akumulatorem lipol. A raczej nie ma zakazu przewożenia kamer czy laptopów? A lipol to lipol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem tego sklepu

 

 

Zamówione mam 2 przesyłki.

 

 

Pierwsza 10/5/2010

 

Status Paczki : W niej jest 1 lipol.

 

Posting Date Drop-off Point Origin

1-Jun-2010 Air Mail Centre (Counter Section) Air Mail Centre (Counter Section)

 

Date # Location Delivery Status

1-Jun-2010 Hong Kong Item posted and is being processed.

 

 

 

Druga Paczka : 26/5/2010

 

Jakieś drobiazgi.

 

Status czaki Shipped

 

 

Ale nie ma możliwości sprawdzić gdzie jest paczka bo Mail Tracking nie jest widzoczny jeszcze :(

 

Nie kumam o co w tym chodzi. Ale z tego co widzę najlepiej płacić więcej za przesyłkę i mieć ją w tydzień wtedy nie ma problemów.

 

 

Eski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawet czesciej padaja lupem UC. JA mam 41 zamowien. Wszystkie tradycyjna poczta- ZERO cla i max 2 tyg.

 

 

:-) Więc od dziś wszyscy zamawiamy przez Twoje konto :rotfl: hehe mógł byś udostępnić dane na forum wszyscy tylko przy zamówieniu zmieniali byśmy adres dostawy :P :jupi:

 

 

Eski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.