Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem czy pobiłem forumowy rekord czekania na zamknięcie zamówienia ale dziś minęły 44 dni od kiedy je złożyłem.

Ja zamówienie złożyłem 20 lutego. Piszą 7-30 dni ale to totalny kit, czekam już 60 na kółka piankowe, baterie Zippy, i kabelek do ładowania kilku bateryjek z modeli ParkZone i chyba będę musiał z tego zrezygnować bo się nie doczekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] czekam już 60 na kółka piankowe, baterie Zippy, i kabelek [...]

Znam Twój ból... ale w HK mają taki wybór, że jak dobrze poszukasz to znajdziesz dobry zamiennik dla brakujących przedmiotów. Czasem będzie się to wiązało z dopłatą paru $ ale cóż... dzięki temu nie będziesz czekał w nieskończoność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal mam taki status :(

14-Apr-2010 Hong Kong Item posted and is being processed.

15-Apr-2010 Hong Kong Processed for departure.

16-Apr-2010 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 16-Apr-2010

kiedy to sie zmieni? czyli moja paczka jest jeszcze w HK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam takie statusy:

17-Apr-2010 Hong Kong Processed for departure.

21-Apr-2010 Hong Kong Processed for departure.

22-Apr-2010 Hong Kong Processed for departure.

23-Apr-2010 Hong Kong Processed for departure.

 

Znaczy to tyle, że mają masakryczny korek z powodu tego wulkanu.

 

Kumza - Twoja paczka już opuściła HK więc już jest bardzo dobrze.

Niedługo powinni ja zeskanować w europie i będziesz miał status "Arrived and being processed"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna uwaga (mam nadzieję, że dla niektórych będzie cenna) co do sklepu Hobby King...

W końcu gdy po 45 dniach udało się zamknąć zamówienie, następnego dnia jego status zmienił się na "Shipped" oraz pojawił się przycisk z numerem przesyłki, odsyłający na stronę poczty Hong Kongu. Gitara... teraz to tylko czekać na paczkę!

Klikam na ten przycisk następnego dnia... strona chińskiej poczty nic nie pokazuje (a raczej pokazuje, że takiej przesyłki nie ma). Ok, wulkan, itd... czekam parę dni... nadal nic. Czekam 2 tygodnie... nadal nic. No to wczoraj piszę grzecznego maila do HK z zapytaniem jak mogę sprawdzić status mojej przesyłki, bo jak klikam przez ich stronę to nic mi nie pokazuje. I co? I nagle dziś przycisk "monitorujący" prowadzi do przesyłki, która została dostarczona na pocztę DZISIAJ! Żeby nie być gołosłownym:

 

Posting Date Drop-off Point Origin

28-Apr-2010 Fo Tan Post Office Fo Tan Post Office

 

Date # Location Delivery Status

28-Apr-2010 Hong Kong Item posted and is being processed.

28-Apr-2010 Hong Kong In transit.

28-Apr-2010 Hong Kong Processed for departure.

 

Tak, że rada na przyszłość dla wszystkich (i dla mnie)... Jeśli nie widzicie swojej przesyłki na stronie chińskiej poczty to piszcie maila do małych ludzików i upomnijcie się o swoje.

Dodam że moja poprzednia paczka pojawiła się na stronie poczty następnego dnia po tym kiedy zamówienie zostało zamknięte.

 

Pozdrawiam i życzę udanych modelarskich zakupów!

Gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ogólna refleksja...

 

Ależ histeryzujecie. HK obrabia setki zamówień dziennie. Jakieś pomyłki, czy błędy w systemie mogą się zdarzyć. Myślicie, że obsługa nie ma ciekawszych zajęć, niż celowe robienie was w wała?

Symptomatyczne jest, że dramatyczne posty piszą ludzie, którzy robią pierwsze-drugie zamówienie i nie zadali sobie trudu przeczytania informacji o warunkach zakupu na stronie sklepu oraz dziesiątek postów traktujących w kółko o tym samym na naszym i innych forach. Już chyba wszyściutko zostało przewałkowane od deski do deski dziesiątki razy, nawet rzeczy, które nie śniły się twórcom HK, chińskiemu rządowi, naszemu urzędowi celnemu, pocztom obu krajów oraz fizjonomom. No ile można panikować?

 

Wielu forowiczów robi masę transakcji, wiele rzeczy reklamuje, modyfikuje zamówienia i jakoś nie zauważyłem, żeby mieli kłopoty. No ale niektórzy uważają się chyba za wyjątkowych... Składają jedno niezwykłe zamówienie za paręnaście czy parędziesiąt dołków, a HK na pewno orżnie, zaśa właściciele dadzą dyla na Madagaskar i za ich kasę będą żyli długo i szczęśliwie. Ogarnijcie się trochę...

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT]

Ładziak, Jakoś nie zauważyłem w moim poście histerii ani użalania się. I nie twierdzę również, że HK jest nieomylny. Zwyczajnie radzę, że trzeba sprawdzać status wysyłki i reagować a nie czekać biernie jak przysłowiowa krowa prowadzona na rzeź. I nie chodzi tu o wydane paręset dolarów (lub nawet o parędziesiąt jak napisałeś) tylko wyłącznie o czas. Tak się składa, że my modelarze nie kupujemy w takim sklepie od niechcenia. Zazwyczaj jest to fant, na który czekamy z utęsknieniem i jak przychodzi to serce skacze Ci z radości (no może trochę wyolbrzymiam ale rozumiesz o co mi chodzi).

Tak, że to raczej Ciebie bym prosił o nie histeryzowanie ;)

Pozdrawiam,

Gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-Apr-2010 Hong Kong Item posted.

15-Apr-2010 Hong Kong Processed for departure.

16-Apr-2010 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 16-Apr-2010

No i nadal mam ten sam status :(( zaczynam się denerwowac bo dzis jest 29 czyli 2 tygodnie ten sam status ?? nie rozumiem mam czekac czy cos z tym zrobic ?? prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamowienie:

 

 

Order # 2001102297, Date: 20/4/2010

Name Jan Kaluza

Email xxxxxxxxxx

Jan Kaluza

xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxx

UNITED KINGDOM

Ph:xxxxxxxxxxxxxxx

 

NOTE!

If the above address is not correct, please contact support immediately!

Phone 00447588671295

Payment Direct Credit Card Visa / Mastercard + $0.93 (CCard Auth:)

Status Paid

 

SKU Description Qty STATUS

EDF64mm EDF Ducted Fan Unit 5Blade 2.5inch 2 Reserved

EDF-B2040 EDF63 with 4300kv Motor Assembled 1 Reserved

HK-T6A Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch 1 Reserved

TGY12x3.8SF TGY Slow Fly Prop 12*3.8SF w/ shaf 1 Reserved

 

Shipment International Air Mail ($79 limit) 100 - 250gr $5.95

Taxes $0.00

Total $47.77

 

od przedwczoraj u mnie w domu :lol:

niedlugo mi stuknie 80-te zamowienie i do dzis nie bylo sytuacji bym nie otrzymal zaplaconej przesylki raz dluzej raz szybciej .

Ostatnio HC sie poprawilo w obsludze

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiszę się ponieważ pierwsze moje zamówienie doszło szybko i bez problemu.

 

Drugie moje zamówienie już problemy.

 

 

Trzecie moje zamówienie złożone dnia 30-Kwietnia-2010r.

 

Przesyłkę wybrałem EMS Express to the UK (under 500g) $24.95 Cena duża fakt ale zależy mi na czasie bo według ich opisu paczka dociera EMS Express : 3-4 Days transit time. (Incl. Tracking + Registration).

 

 

Więc wychodzi na to że max jutro powinienem otrzymać przesyłkę, co jest nie realne bo paczka jeszcze nie została wysłana.

 

 

Nie wiem czy jest jakiś sens pisać do nich ale po co ździerają kase za szybkie przesyłki które i tak dochodzą kiedy im pasuje.

Chyba że u nich nie pracuję się w jakieś dni i stąd te opóźnienia.Sam już nie wiem jak mam to rozszyfrować.

 

Eski. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.