Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego że HC stara się wysyłać w ciągu 24-48h roboczych od zamówienia jak i tak poczta w HK przytrzymuje wyjście.Czyli 2 dni na spakowanie i nadanie, 3 dni na wyjście z HK, weekend (2 dni), w kraju średnio 3 dni. Czyli mamy 10 dni. W moim przypadku (23 zamówienia) średnio zajmuje to 14 dni a kilka razy dużo dłużej.

 

20 marca zamówiłem kilka drobiazgów. Dopiero na jutro tj. 26 marca określony jest termin "wyjścia" z Hong Kongu... To już 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

21 marca złożyłem u nich zamówinie, jeszcze dzisiaj jak patrze na status zamówienia na swoim koncie to widzę PROCESSING, z opisu wnioskuję, że po nadaniu przez nich paczki powinno być SHIPPING. Zapłaciłem przez PayPal, nie było żadnego backordera. Normalne, że po 4 dniach od zamówienia i zapłacenia paczka siedzi u nich na magazynie? Nie mam doświadczenia w kupowaniu u nich, to pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 marca złożyłem u nich zamówinie, jeszcze dzisiaj jak patrze na status zamówienia na swoim koncie to widzę PROCESSING, z opisu wnioskuję, że po nadaniu przez nich paczki powinno być SHIPPING. Zapłaciłem przez PayPal, nie było żadnego backordera. Normalne, że po 4 dniach od zamówienia i zapłacenia paczka siedzi u nich na magazynie? Nie mam doświadczenia w kupowaniu u nich, to pierwszy raz.

Modelarstwo uczy cierpliwości ... za dwa - trzy dni jak nic się nie zmieni to daj znać - pogonimy skośnookich :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że po 4 dniach od zamówienia i zapłacenia paczka siedzi u nich na magazynie?

Ja złożyłem zamówienie 28-02, najciekawsze informacje zaczynają się dopiero od :

9-Mar-2010 Hong Kong Item posted.

 

Odpowiadając na pytanie: Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się już tyle różnych tematów dotyczących cła, że teraz mam niezły mętlik w głowie. Czy ktoś kto ma z tym trochę doświadczenia mógłby mi to wytłumaczyć? Idzie do mnie troszkę większa paczuszka z HK. Zadeklarowana wartość niecałe 200$, więc pewnie oclą. Teraz chciałbym zapytać jak będzie wyglądać pobranie tego cła. UC doliczy dodatkowe koszty od kwoty widniejącej na fakturze w paczce, przyjdzie listonosz i u niego to zapłacę? Jakiś papier od UC przychodzi tylko w sytuacji jeżeli nie są pewni zadeklarowanej wartości lub braku dokumentu od którego można by tą kwotę naliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jak chłop babie :lol:

 

:!: NA NASZE ZABAWKI NIE MA CŁA :!:

To po pierwsze.

Po drugie Twoje 200$ to nic szczególnego.

Jeśli trafi na cło to tylko po to aby celnik wpisał wartość paczik zadeklarowanej przez HK oraz wypełnił rubrykę z VAT.

 

Uwaga.

Jeśli zadeklarowana wartośc paczki różni się jakkolwiek od dokumentu (faktury)

to otrzymasz do domu list polecony wzywający Cię do wpisania faktycznej

wartości paczki. Wówczas są dwie możliwości.

1. Albo wysyłasz im maila jaki dostałeś z HK

albo potwierdzenie jaki przyszło z PayPal-a

2. Piszesz, że wartośc paczki to 1$ i nie posiadasz żadnych dokumentów potwierdzających.

Wówczas zadzwoni miły lub nie miły celnik do Ciebie i będzie z Tobą negocjował.

Moja faktura opiewała na 379$ i była wyslana z USA, a oclili (czytaj oVATowali mi ją po 2 tygodniowych negocjacjach na 79$

 

Po trzecie.

Jeśli naliczony zostanie VAT to przy odbiorze paczki

na poczcie pani w okienku zapyta Cię czy decydujesz się zapłacić kwotę

(od 200$ * 1,22(22%VAT) * 3,3zł (za 1$ na cle nie mylić z kurem w banku)

Wartośc 1$ jest ustalana 1 raz na miesiąc.

czyli około 145,2 zł do zapłacenia VAT-u.

 

Ale to nie wszystko, musisz uiścić jeszcze kilka opłat pocztowych na łączną kwotę

około 7,70 zł.

 

EDIT.

Dodano tekst

EDIT 2

Poprawiono koszmarny błąd ort. oraz kilka pomniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jak chłop babie :lol:

 

:!: NA NASZE ZABAWKI NIE MA CŁA :!:

 

To po pierwsze.

 

Po drugie Twoje 200$ to nic szczególnego.

Jeśli trafi na cło to tylko po to aby celnik wpisał wartość paczik oraz

wypełnił rubrykę z VAT.

 

Po trzecie.

Jeśli naliczony zostanie VAT to przy odbiorze paczki

na poczcie pani w okienku zapyta Cię czy decydujesz się zapłacić kwotę

(od 200$ * 1,22(22%VAT) * 3,3zł (za 1$ na cle nie mylić z kurem w banku)

Wartośc 1$ jest ustalana 1 raz na miesiąć.

czyli około 145,2 zł do zapłacenia VAT-u.

 

Ale to nie wszystko, musisz uiścić jeszcze kilka opłat pocztowych na łączną kwotę

około 7,70 zł.

Dostajesz zawiadomienie pocztą, że musisz uiścić opłaty VATu i/lub cła.

 

Na odwrocie listu powinien znajdować się adres mailowy pod który możesz wysłać kopię rachunku ze sklepu z wyszczególnieniem co jest co- po polsku. Prośbę o uregulowanie należności VAT razem z załącznikiem odsyłasz pod ten adres mailowy i czekasz na przesyłkę. Przy odbiorze listonosz każe wypełnić Ci papierek (numer pesel i coś jeszcze) i dokonać zapłaty 22% + cena przesyłki + jakieś drobne za obsługę celną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jak chłop babie :lol:

 

:!: NA NASZE ZABAWKI NIE MA CŁA :!:

 

To po pierwsze.

 

Po drugie Twoje 200$ to nic szczególnego.

Jeśli trafi na cło to tylko po to aby celnik wpisał wartość paczik oraz

wypełnił rubrykę z VAT.

 

Po trzecie.

Jeśli naliczony zostanie VAT to przy odbiorze paczki

na poczcie pani w okienku zapyta Cię czy decydujesz się zapłacić kwotę

(od 200$ * 1,22(22%VAT) * 3,3zł (za 1$ na cle nie mylić z kurem w banku)

Wartośc 1$ jest ustalana 1 raz na miesiąć.

czyli około 145,2 zł do zapłacenia VAT-u.

 

Ale to nie wszystko, musisz uiścić jeszcze kilka opłat pocztowych na łączną kwotę

około 7,70 zł.

Dostajesz zawiadomienie pocztą, że musisz uiścić opłaty VATu i/lub cła.

 

Na odwrocie listu powinien znajdować się adres mailowy pod który możesz wysłać kopię rachunku ze sklepu z wyszczególnieniem co jest co- po polsku. Prośbę o uregulowanie należności VAT razem z załącznikiem odsyłasz pod ten adres mailowy i czekasz na przesyłkę. Przy odbiorze listonosz każe wypełnić Ci papierek (numer pesel i coś jeszcze) i dokonać zapłaty 22% + cena przesyłki + jakieś drobne za obsługę celną.

No właśnie chodzi mi o to zawiadomienie. Przychodzi za każdym razem jeżeli muszę uiścić opłatę celną(co za tym idzie muszę wysłać kopię faktury), czy tylko w wypadku zorientowania się, że wartość paczki może być niższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to zawiadomienie. Przychodzi za każdym razem jeżeli muszę uiścić opłatę celną, czy tylko w wypadku zorientowania się, że wartość paczki może być niższa?

Generalnie to w liście pisze że próbowałeś oszukać UC bo deklaracja jest zaniżona itp.

Nie wiem na jakiej podstawie wnioskują że wartość jest zaniżona. Ciekawe co jeżeli wygrał bym coś za 200$ i kazali by mi VAT zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w liście pisze że próbowałeś oszukać UC bo deklaracja jest zaniżona itp.

Nie wiem na jakiej podstawie wnioskują że wartość jest zaniżona. Ciekawe co jeżeli wygrał bym coś za 200$ i kazali by mi VAT zapłacić?

Wojtas - a dostałeś kiedyś taki list ?? i pisało tam że oszukujesz czy tylko gdybasz ?? Bo ja dostawałem z prośbą o fakturę ew. zamówienie ew. płatność i nie było mowy o ŻADNYM oszukiwaniu URZĘDU. Gdybyś dostał byłby to ewenement i możesz natychmiast zgłosić to w pewnym urzędzie gdzie zgłaszasz że zostałeś bezpodstawnie pomówiony - a w obecnych czasach ŻADEN urząd nie chce mieć żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie to w liście pisze że próbowałeś oszukać UC bo deklaracja jest zaniżona itp.

Nie wiem na jakiej podstawie wnioskują że wartość jest zaniżona. Ciekawe co jeżeli wygrał bym coś za 200$ i kazali by mi VAT zapłacić?

Wojtas - a dostałeś kiedyś taki list ?? i pisało tam że oszukujesz czy tylko gdybasz ?? Bo ja dostawałem z prośbą o fakturę ew. zamówienie ew. płatność i nie było mowy o ŻADNYM oszukiwaniu URZĘDU. Gdybyś dostał byłby to ewenement i możesz natychmiast zgłosić to w pewnym urzędzie gdzie zgłaszasz że zostałeś bezpodstawnie pomówiony - a w obecnych czasach ŻADEN urząd nie chce mieć żadnych problemów.

Nie było to napisane wprost oczywiście. (dostałem 4 razy) Tak jednak wnioskowałem z tego co tam pisało. Następnym razem przyjrzę się dokładniej. Chyba że możesz przytoczyć cały pierwszy akapit tego pisma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jednak wnioskowałem z tego co tam pisało

No to źle to odczytujesz (interpretujesz). Im chodzi tak jak napisał buwi777

o zweryfikowanie tego co zastali w paczce z tym co Ty zamówiłeś.

Inaczej mówiąc chcą wiedzieć czy zapłaciłeś na pewno tyle ile jest na deklaracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mówiąc chcą wiedzieć czy zapłaciłeś na pewno tyle ile jest na deklaracji.

Czyli podejrzewają że ktoś tu nie mówi całej prawdy :)

Czy jeżeli policjant zatrzymuje samochód do rutynowej kontroli to podejrzewa że za kierownicą siedzi przestępca a samochód jest kradziony ???

Czy wg Ciebie w PL mam udowadniać że jestem niewinny czy urząd na udowodnić że jestem oszustem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.