Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy w jakim stanie przyjdzie mi łódka kilka silniczków, regulatory, bateryjka i serwo. Wszystko opiszę, na razie moja paczka jest w Zabrzu i czekają na rachunki :) Znajomi dostali ładnie opakowaną paczuszkę z HC tylko, że czekali ponad 3 miesiące ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ostatnio zamówiłem trochę sprzętu w większej ilości, byłem pewien że naliczą vat, nawet się już nastawiłem. A tutaj niespodzianka, ani vatu, ani cła. Wysłane jako gift, a jako nadawca był wpisany ktoś o moim nazwisku, mieliście tak? Adres już normalny, ale drugi raz mi się zdarzyło że nadawca był o moim nazwisku. Przypadek czy nowa strategia?

Piszcie więcej o tych cłach, vatach, prezentach to pewnie 99% paczek z HC będzie zatrzymywanych :| :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie więcej o tych cłach, vatach, prezentach to pewnie 99% paczek z HC będzie zatrzymywanych :| :roll:

I zaraz sie okaze ze polowa polski ma rodzine w chinach i sie skonczy tanie kupowanie,juz dolar bije rekordy a wy paplacie o takich rzeczach.

Czy Wy na prawdę uważacie celników za bandę bezmyślnych robotów? Myślicie że dali się oni nabrać na wspaniałomyślność chińczyków w obdarowywaniu narodu polskiego prezentami? Oraz na to iż teraz w Chinach każdy z zamawiających w HK ma rodzinę? Nie! To nie są idioci, doskonale wiedzą o co tutaj chodzi. Jeżeli tylko zacznie brakować kasy Skarbowi Państwa to bez chwili wahania będą dokładać vat do każdej paczki z Republiki Chińskiej. Ale zastanówmy się nad konsekwencjami takiego kroku, jak teraz wygląda import, co zalicza się do importu rzeczy, na jakim poziomie z pewnych względów musi być utrzymany. Jeżeli by teraz doliczali vat do każdej przesyłki z azji to niestety, ale sami by sobie bramkę strzelili. Nie bójcie się o vat, na razie nam to nie grozi, ale jeżeli będzie taka konieczność to doliczą bez czytania forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dzis bylo bez doplaty. paczka jak zawsze wyslana poczta, waga pod 3kg. musialem doslac zamowienie w HK i potwierdzenie paypal. zamowienie na 301$ - bonus 278pln. pierwszy raz mnie to trafilo, mam nadzieje ze to nie stanie sie standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie modelarze .... proszę o :

- pisanie na temat

- zaprzestanie osobistych wycieczek

jest tak gorąco ze tylko gorzej będzie w krawacie .... Jeśli ktoś sądzi ze fajnie się czyta utarczki to jest w błędzie , a poza tym ząb mnie boli i nie mam humoru :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka z HK zamowienie 7 dni temu dzis w domu , paczka do 500 g

 

Jan

Wow! Czym? EMS czy Standard Airmail ??

 

Ja czekam na zamówienie 2 pakiety i 2 odbiorniki- złożone 5 lipca.

Na silnik wysłany zwykłym nierejestrowanym listem - 6 lipiec

Cessnę Durafly dla znajomego- 6 lipiec

I Mini F-18 EDF- 9 lipiec.

 

Od wczoraj wszystkie prócz pakietów mają status arrived. Spodziewałem się ich dzisiaj ale widocznie muszę czekać do poniedziałku :(

 

Właśnie zamówiłem 3 pakiety i znowu sobie poczekam ze 2-3 tygodnie jeśli wyślą Swiss postem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem dwa zamówienia w ciągu dwóch dni. 13 lipca z Hongkongu i 14 lipca z Niemiec. Paczka z Hongkongu jest już w Polsce, druga jeszcze nie...

 

Edit:

 

Paczka z HK 18.07 w Polsce. Z Niemiec - 19.07 w Polsce. Wyjdzie na to, że DPD z Niemiec idzie tak samo szybko jak Speedpost z HK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupy nr 2 zrobiliśmy z kolegą i tym razem równo 2 tygodnie od zamówienia do dostarczenia :D, z czego paczka zawierająca między innymi żaglówkę Moonsun tydzień leżała w Zabrzu na UC. I tym razem na bonusik się załapaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.