Skocz do zawartości

Hobby King Quattro 4x6S Multi Charger


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na stronie HK pojawiła się ciekawa nowość:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10327&Product_Name=Hobby_King_Quattro_4x6S_Multi_Charger_

Może ktoś z kolegów przetłumaczy specyfikację tego wyrobu na język polski celem poznania możliwości tego urządzenia. Cztery w jednym to jest już coś. Ładowanie czterech akumulatorów na raz-jaka oszczędność czasu. Robbe wyprodukowało tylko potrójną 8) ładowarkę za cenę trzykrotnie wyższą :shock:

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można skorzystać z translate.pl ale czasem źle tłumaczy

 

Hobby King 4x6 Może ładować cztery *batteries* paczki jednocześnie żadnej sprawy jaki (co) *battery* piszą na maszynie was ma. *Quattro* 4x6 jest zaopatrywany w 4 wysoki (wysoko) wykonanie *microprocessors* oskarżenie każdy *battery* indywidualnie. Swój efektywny system ochłodzenia zapewnia bezpieczne działanie przez (w ciągu) oskarżenie albo wyładowanie obrabiać (proces). Z *Quattro4x6* *youre* zdolny rozważać (równowaga; bilans; porównywać) oskarżają *lipoly* pakować (paczka; zapełniać) na Porcie 1 podczas gdy serie proszący *LiFePo4* albo *NiMH* *battery* na Porcie 2. Całe porty pracują niezależnie siebie.

Specyfikacja:

Działanie (operowanie) *voltage* szeregować (szereg; zakres; wahać się): *DC* 11 ~*15V* źródło Możności (siła): *12V* *DC* (samochód (samochodowy; wagon) *battery*) / *AC* kanalizacja *PSU* (>*200Watts*) Oskarżać (oskarżenie; opłata; prosić) możność (siła; dostarczać energii elektrycznej): *50watts*, prąd jest uregulowany odpowiednio na przykład *11.1V* *battery*, prąd oskarżenia mniej więcej *4.5A* na przykład *22.2V* *battery*, prąd oskarżenia mniej więcej *2.2A* Wyładowywać (wyładowanie; zwolnienie) możność (siła; dostarczać energii elektrycznej): 5 *Watts*, prąd jest uregulowany odpowiednio Komórka rachunek: 1-15 *Ni-xx* / 1-6 *Li-xx* / 1-10 Prowadzą (kierować) kwaśne komórki (2 ~*20V*) Aktualny (prąd) dren (osuszać) dla saldowania *li-xx*: *300mA* Oskarżać (oskarżenie; opłata; prosić) skończenie *Ni-xx*: Automatyczny, negatywna Delta Szczytowe Kierownictwo skończenia Oskarżenia metody kwas (kwaśny) & *Li-xx*: Automatyczny, *voltage* zależny, *CC-CV* proces Rozmiarów: *225.4x158.6x62.4mm* Waga netto: *1.09kg*

 

ale można się domyślić o co chodzi w tym opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby 4 ładowarki ale ...

zawsze jest jakieś ale

prąd ładowania mały 4,5A spowoduje ze duże ogniwa będą się ładowały wieki :wink:

oczywiście przesadzam ale postęp w ogniwach idzie tak szybko że zaraz stanie się ona tylko ciekawostką

ktoś kto ma wielkie ogniwa powinien się zastanowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najważniejsze w opisie, to że jedna "gałąź" ładowarki ma moc 50W.

Tak dla przypomnienia, to 1Vx1A=1W, więc łatwo policzyć sobie na okrągło co z tego wynika, a "chińskość" firmy też warto brać przy tym pod uwagę i może jakiś współczynnik bezpieczeństwa mniejszy od 1 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pomysł jest niezły, swego czasu sam chciałem mieć Electrifly Polycharge4.

Ale tak się stało, że pakiety mi urosły, a ponadto pojawiły się możliwości ładowania 2C i większe.

Wg opisu ładowarka jest ok i dla mnie wychodzi prawie 2x taniej niż 4szt Turnigy Accucel-6 50W 5A Balancer/Charger (a jest to coś podobnego, jeżeli chodzi o parametry z opisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jednak konieczne jest dokładne tłumaczenie, szczególnie opisu technicznego. Piszą tam coś o porcie nr. 1 i nr.2 . Na fotografii gdzie widać gniazda do ładowania przy porcie nr2 i nr3 są znaczki przedstawiające termometr czyli coś o pomiarze temperatury. Doceni taką ładowarkę ktoś kto ma kilka akumulatorów i chce je szybko naładować żeby polatać po południu bo akurat pogoda zrobiła się idealna. Hubert i ja pisaliśmy że ,, dla nas,, i dla tych którzy już wielokrotnie poczynili zakupy w HK ta ładowarka jest cenowo atrakcyjna. Zasilacz do niej też musi być solidniejszy.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35*4 vs 149.90 ?

 

Wychodzi jak na moje to samo ...

Celem wyjaśnienia sprawdziłem i cenowo u mnie jest tak:

Multi Charger jest za 150$ i transport gratis, ale po zalogowaniu tylko 100$, tylko, że w tej opcji za transport płacę 27$

Na Accucel-6 nie mam zniżki i jest po 35$, czyli 4szt to 140$ plus 27$ transport.

Czyli nie 2x jak napisałem sugerując się zniżką na transport, ale jednak troszkę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ktoś w końcu kupił ta ładowarkę? Pytam bo może bym i ja ją w przyszłości zakupił.... U mnie pakiety nie przekraczają 3Ah a raczej chowają się w pojemności 2,2Ah więc prąd ładowania = 5A jest dla mnie akceptowalny, zwłaszcza że mogę podłączyć kilka pakietów i po naładowaniu pójść się nalatać ile mi wlezie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tłumaczenie opisu z HC

 

HobbyKing Quattro może ładować równocześnie do 4 pakietów, niezależnie od typu pakietów. Quattro 4x6 ma 4 procesory, indywidualnie obsługujące ładowane pakiety. Wydajny system chłodzenia zapewnia bezpieczną pracę przy ładowaniu i rozładowaniu pakietów. Z quattro 4x6 jesteś w stanie ładować z balancerem pakiet lipoly na porcie 1 i w tym czasie ładować pakiet LiFePo4 lub NiMh na porcie 2. Wszystkie porty pracują niezależnie.

Specyfikacja

Napięcie zasilania DC11-15V

Źródło zasilania 12V DC (akumulator sam.) / Zasilacz sieciowy (>200W)

Moc ładowania 50W, z limitem prądu, n.p.

11,1V pakiet - prąd ładowania ok. 4,5A

22,2V pakiet - prąd ładowania ok. 2,2A

Moc rozładowania 5W, z limitem prądu

Ilość cel 1-15NIXX / 1-6 Li-XX / 1-10 PB (2-20V)

Prąd balansowania dla LI-XX 300mA

Zakończenie ładowania dla NiXX: automatyczne, ujemne DeltaPeak

Zakończenie ładowania dla LiXX: automatyczne, napięciowe, CC-CV (Constant Curren Constant Voltage) ograniczenie prądu - ograniczenie napięcia

Wymiary: 225.4x158.6x62.4mm

Waga: 1.09kg

 

opinie użytkowników są pozytywne, niektórzy zrzymają się na dokładność balansowania +-0,03V to za mało, tylko jedna przejściówka do balansera, menu podobne do Acucell 8150, parametry jak w Turnigy 6,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest to 4 x Accucel 6 - nawet cenowo :)

 

Przydatne dla kogos, komu zalezy na miejscu, bo jest ciut mniejsza niz 4 accucele razem wzięte, no i to wlasciwie tyle.

 

Witam,zgadzam sie z przedmowca,takie same wnioski wyciagnalem,i sobie odpuściłem,tym bardziej ze mam 3 ladowarki jak ktoras siadzie to zawsze sa jescze 2 a w tym przypadku...? wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.