Skocz do zawartości

Graupner MX-12 - zasilanie aparatury Li-pol'em ?


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz wstawiać diody. Kiedyś na tej aparaturze latałem (a wcześniej na kilku serii Mc), później na Mx-16s, a obecnie Futabie 9zap i zawsze miałem Li-Pol`e. I nigdy nic się nie stało (wewnątrz i tak jest stabilizator (działa jak BEC). Jeśli wstawisz diode, to nie będziesz doładowywał do końca pakietu (a on tego za bardzo nie lubi). Chyba, że tak chcesz. A tak nawiasem mówiąc, to Ni-Mh naładowane do końca mają 12v, lub nawet nieco więcej. Na jedno wychodzi, a tam diody nie wstawiasz. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wstawiać diody. Kiedyś na tej aparaturze latałem (a wcześniej na kilku serii Mc), później na Mx-16s, a obecnie Futabie 9zap i zawsze miałem Li-Pol`e. I nigdy nic się nie stało (wewnątrz i tak jest stabilizator (działa jak BEC). Jeśli wstawisz diode, to nie będziesz doładowywał do końca pakietu (a on tego za bardzo nie lubi). Chyba, że tak chcesz. A tak nawiasem mówiąc, to Ni-Mh naładowane do końca mają 12v, lub nawet nieco więcej. Na jedno wychodzi, a tam diody nie wstawiasz. pozdr.

... mówisz o ładowaniu tego pakietu w aparaturze czy poza nią.

 

Myślałem by wstawić taki pakiet ponieważ zawsze szybciej można naładować go ładowarą accucell-6 - niestety niemam oryginalnej ładowary od graupnera.

Nawet gdybym miał to i tak ładowało by to wieki standardowy pakiecik.

Chodzi mi tu raczej o szybkość ładowania w czasie zaniku pamięci ;D ( mojej oczywiście )

 

Zapewne można by ładować również tą ładowarką co aktualnie mam oryginalny pakiet NI-MH usadowiony w apce w środku lecz tego jeszcze nie robiłem - trzeba by poszukać info na ten temat.

 

Jeżeli ktoś ma info jakie parametry ma orginalna ładowarka Graupnerowska byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje pakiety, od lat, ładuje w aparaturach (bez wyjmowania ich), ładowarkami komputerowymi (ostatnio BC6), prądem 0,4A. Jeśli pakiet się nie nagrzewa, to nic się nie stanie. Bez ryzyka. Krytyczne sytuacje moze jedynie stwarzać zbyt wysoka temperatura (przy dużym prądzie). Ładowarka Graupnera służy jedynie do ładowania NiMh, małym prądem. Kuku można zrobić właśnie diodami, dużymi prądami lub Bóg wie jakimi jeszcze wynalazkami. Spotykam często np. regulatory, do których Goldy są przywiązane skręconymi przewodami zaizolowanymi taśmą lub koszulką termokurczliwą. Bez lutowania. Wówczas ma prawo coś się palić. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.