Skocz do zawartości

Ultimat 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie niewiele modeli z zaciągniętym na maxa sterem wysokości wyląduje bez gazu jak liść klonu, większość zwali się w korka jak robią to extry edzie i Yaki

I dokładnie wlaśnie to (przynajmniej) mnie pociąga w 2-płatach.

Moja kolekcja prawdopodobnie w większość będzie się składała z dwu płatów.

Stearman-a jadę odebrać jutro :-), ale gdzieś już w glowie siedzi następny pomysł

na jakiegoś PITTS -a (może model 14).

 

A tak naprawdę to przydałby się króciutki filmik Twojego Ultimata i te żylety i harriey z tym DLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przydałby się króciutki filmik Twojego Ultimata

Heh... sam bym z chęcią miał jakąś pamiątkę z pierwszych oblotów.

Rozmawiałem telefonicznie z kolegą od foto i niestety, zmartwił mnie , niewiele w ten pochmurny dzień udało się zrobić.

Zdjęcia i film wyszły nieostro. :cry:

 

Cóż na przyszłą sobotę zabieram swój aparat , postaram się zabrać syna , on już się nauczył robić całkiem fajnie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, mogę coś więcej napisać bo jestem po kolejnych , 3 ,lotach i trochę rzeczy mogłem sprawdzić.

 

Więc przy masie bez paliwa 7000g i pełnym zbiornikiem paliwa 500g (razem 7500g) mogę powiedzieć , że na śmigle 22x8 model szybciej się wznosi na pełnym gazie niż spada na zdjętym gazem.

...

Dzieki za informacje.

Powalczyć z wagą modelu zawsze można. Dla DLE-55 różnica w masie między wydechem standardowym, a canistrem z eF3M to około 300g. Dodatkowo odpowiednie podwozie i już z pół kilo do przodu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To że Tomek "zgłupiał " i zrobił jak to mawia mój kolega od lasera "skrzynkę na pomidory"to mogę jeszcze zrozumieć ,młody , może mu jeszcze przejdzie :wink: Natomiast nie rozumiem człowieka w słusznym wieku, poważnego(podobno) który zaczyna prace przy W/W :crazy: .Co prawda dopiero jest część "wycinanek" i kadłub złożony na sucho ale już coś widać.

Trochę w tym winy jednego z moderatorów (mówię wam normalnie podpuscił poważnego faceta :wink: ) nie napiszę którego ale niech czuje się winny.Nastepnie zapytałem Tomka cóz warty jest ten model ,a on zamiast przetłumaczyć żebym dał sobie spokój to jeszcze zachwalał ze TO cos tak wspaniale lata.

Rozmawiałem z Pawłem ( właściciel lasera i modelarz)co On o tym sadzi no i usłyszałem '" przywiozłeś sklejkę? "i tak to się zaczęło :cry:

Teraz siedzę sobie i zastanawiam sie ile to mnie będzie kosztować? - model ,wyposażenie ,silnik , da się przeżyć ale najgorsze to to ze będę musiał kupic nowy samochód, bo w mojego Punciaka nie zmieszczę modelu i "kierownika lotów" a bez niej nie ma latania :wink:

na fotce obok stoi skrzydełko od Falcona (1m)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Trochę w tym winy jednego z moderatorów (mówię wam normalnie podpuscił poważnego faceta :wink: ) nie napiszę którego ale niech czuje się winny.

[

Strzelić bana temu moderatorowi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek

"Strzelić bana temu moderatorowi? "

a kto będzie podpuszczał poważnych (podobno :wink: ) facetów do budowy duzych modeli :D

Przemo to cudo z fotki to moje ustrojstwo :oops: ,troszkę mniejsze robi Showman

Moje ma miec 1850 mm i 55ccm na pokładzie.Elektro jest super ale motoszybowiec lub deproniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w mojego Punciaka nie zmieszczę modelu i "kierownika lotów" a bez niej nie ma latania :wink:

Jak mawiają anglicy "Impossible is nothing". W punciaka nie zmieści się dwupłat? Nie wierzę. Po pierwsze jest krótszy od większości jednopłatów. Nie pomieścisz nawet przy złożonym przednim siedzeniu? Jakoś nie chce mi się wierzyć :D a może szukasz wymówki? Pamiętaj Szczepanie, doświadczony modelarz ma już troszkę gorszy wzrok od młodego lalika, więc trzeba większy model, żeby go lepiej widzieć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

no to podciągnę jeszcze troszke OT (mam nadzieje że Tomek sie nie obrazi...)

czy jest jakiś program który może zrobić takie cuda? np. efekt płonącego skrzydła czy coś...

 

Wiem, że odkopuję stary temat, ale natknąłem się przez przypadek na to pytanie. Tak, jak najbardziej- Adobe After Effects, myślę, że w Sony Vegas też się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.