Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

:lol: Witam pierwsze loty w tym roku wykonane, pogoda była ogólnie do przyjęcia jakieś -4*C wiatr momentami bardzo porywisty ale co tam :rotfl: humorki dopisywały.

A oto krótka fotorelacja z naszego pierwszego spotkania w Nowym 2010 Roku:

Zdjęcie grupowe

Dołączona grafika

a to nasz najmłodszy lotnik Ernest,niestety model pożyczony do foto od pana Jana

Dołączona grafika

Kolega Wojtek ze swoim prezentem gwiazdkowym krótko przed oblotem

Dołączona grafika

Model Wojtka w locie

Dołączona grafika

i już na matce ziemi :jupi: cały, myślę że kolega Wojtek opisze swój model dokładniej bo warto {czekamy na dokładny opis modelu)

Dołączona grafika

Ogólnie spotkanie było super bez większych strat nie licząc małej kraksy pana Jana (zawinił sprzęt ,niestety nie mam fotki).

Do zobaczenia na nastepnej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowy Rok. Kiedy 3/4 Polski spało odpoczywając po szaleństwach Nocy Sylwestrowej, nasza grupka spotkała się na modelarskim lotnisku w Złotowie aby lotami w niemalże skrajnie trudnych warunkach rozpocząć nowy rok modelarski. I to nam się udało :D .

Sławek prezentuje nowy model Wojtka. Model świetny bo już od pierwszego wzbicia się w powietrze poprawnie latający :shock: . Rzeczywiście jest wart szerszego opisu.

Dołączona grafika

 

Piotr na dzisiejsze loty przybył w towarzystwie swojej żony ( a nas nasze żony w taką pogodę puściły samych :( ). Tutaj Piotr prezentuje swoją Cessnę po naprawie, zmianie silnika i z dorobionymi nartami. Teraz model lata dużo bardziej dynamicznie.

Dołączona grafika

 

Pan Jan przyjechał z dwoma modelami, dwupłatem Miss Bipe oraz Mini Prymusem (mojej roboty :D ). Niestety Mini Prymus zaliczył kreta, ale będzie odbudowany. Straty niewielkie.

Dołączona grafika

 

I tak zmarznięci ale zadowoleni wróciliśmy do domów na gorący obiad.

 

Pozdrawiam Noworocznie Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy-Z przykrością Was powiadamiam że moja Cessna 480 do której tak byłem przywiązany i której tak wiele zawdzięczam odleciała sobie w siną dal. Regulator odciął silnik i nic nie mogłem zrobic, poniósł ją wiatr. Jesteśmy pasjonatami jakże przyjemnego, miłego hobby a zarazem i stresującego ( jak w moim przypadku). Liczę na Wasze współczucie.

Przygnębiony Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj oblatałem mój nowy model. Latał wyśmienicie.

Dołączona grafika

 

Jest to Pulse XT 25e amerykańskiej firmy E-flite. Jego rozpiętość to 1335mm, a długość 1115mm. Osprzęt zamontowałem taki:

 

silnik Turnigy AreodriveXp 42-50 650Kv / 1150w

śmigło TGS Sport 13x8E

regulator HobbyKing 60-70A

pakiet 6S 3000 (2x 3S Turnigy 3000 30C)

UBEC zasilany pakietem 3S 1500 15C

serwa metalowe Turnigy 2,2kg

 

 

Bałem się, że będzie ciężko go wyważyć. Udało się bez problemu. Nie ważyłem go jeszcze ale waga jest dość spora. 830 gram waży silnik z pakietem i regulatorem. Moc jaką daje ten silnik jest potworna :) . Startuje się na 1/3 gazu. W trakcie lotu dwa razy dałem gaz na full (więcej razy się bałem :)) lecąc pionowo w górę. Po 5-10 sekundach stał się mało widoczny. Mam około 1,5-2kg nadwyżki mocy do jego wagi. Przy tak dużej wadze jak na elektryka z wyłączonym silnikiem pięknie szybuje.

 

Jestem bardzo zadowolony z tego modelu. Podziękowania dla kolegi Tomka za pomoc w wyborze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nastepne noworoczne spotkanie zakończone sukcesem bez wiekszych strat.

Pogoda dzisiaj była wymarzona delikatny wiaterek lekki mrozik i piękne słoneczko, które momentami przeszkadzało przy lądowaniu,ale ogólnie była wspaniała atmosfera,latanie zakończyliśmy około 14;30 kto nie był niech żałuje :twisted: :rotfl: kilka fotek z dzisiejszych lotów::

 

Dołączona grafika

Kolega Tomek zapomniał dokręcić tłumik i oto efekt :rotfl:

Dołączona grafika

a Wojtek zablokowało mu hamulce i niestety model wyprzedził podwozie :devil:

Dołączona grafika

tu jeszcze model Wojtka

Dołączona grafika

że to jeszcze lata :rotfl:

Dołączona grafika

trzyma się na słowo honoru :lol2:

Dołączona grafika

ale startuje z ręki

Dołączona grafika

lądowanie do ręki wymaga użycia nóg (trzeba się nabiegać :lol2: )

Pozdrawiam,i do następnego zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj pogoda nam dopisała. Niestety mój Pulse zgubił podwozie przy lądowaniu. Naprawi się. Aha chciałby skorygować poprzedni opis mojego nowego modelu. Po maksymalnie 5 sekundach lecąc w górę już go nie widać a nie po 10 jak pisałem wcześniej. Jeszcze trochę boję się jego prędkości.

Odnośnie mojego deproniaczka zdjęcia nie pokazują jego stanu technicznego. Silnik przymocowany był do sklejki, która już się odkleiła więc tyko przewody do regulatora go trzymały. Ogon trzymał się tylko w jednym odcinku 5cm. Reszta była przerwana. Spód był pęknięty tak, że lądował na płasko. Przy takim stanie technicznym latał bardzo popranie. Akrobacje bardzo dobrze znosił choć ogon troszkę nie nadążał :D . Wszyscy byli zdziwieni jak takie coś może latać :mrgreen: .

Do zobaczenia na następnych lotach. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dołączę zresztą muszę przyznać, że dziś przyjazd miałem w planie, ale w sobotę na lotnisku strasznie wiało i miałem duże obawy. Śmigłowiec jest jednak wrażliwy na podmuchy..

Wykorzystałem ten czas i dokończyłem skrzydło, które strugałem w ten weekend, całość powinna być gotowa w ciągu 2 tygodni max.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.