Jump to content

Katamaran PX-16


Recommended Posts

Chciałem Was zapytać co sądzicie na temat tego modelu: http://allegro.pl/item841747881_wielka_2_silnikowa_lodz_katamaran_r_c_aku.html

Miałby być to mój pierwszy model, jestem początkujący i chciłem sie dowiedzieć w jaki sposób mógłbym zwiększyć jej początkową moc ( większe silniki? np. jakie? ), przedłużyć czas działania baterii ( świetne byłyby przykłady). Wiem że dla Was są to śmieszne pytania, ale proszę o wyrozumiałość.

Będę wdzięczny każdemu kto zechce pomóc. :wink:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widziałem to skręca dobrze. Widziałem też już na tym forum dyskusję na ten temat i wydaje mi się że to akurat w większej mierze nie przeszkadza pod czas sterowania. Ale jeśli byłoby to faktycznie tak złe rozwiązanie to co proponujesz w cenie do 200 zł.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że odzew jest tak mały. Dziękuję tym którzy chcieli pomóc.

Mam takie pytanie: czy da się domowym sposobem stworzyć pakiet do napędu łodzi motorowej? Powiedzmy że 7,2V, i około 3000mah. Pytam bo nie wiem czy takie połączenie kilku baterii w ogóle coś da. Wszelkie wskazówki mile widziane. :wink:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam prawie identyczną łódż ale pod nazwą ADMIRAL - 107cm długości. Modele to super pływają. Moje rasowanie polegało na zwiększaniu napięcia przez dodanie kolejnego ogniwa do pakietu. Różnica była zauważalna jednak przy 9 ogniwach zaczęła topić się złączka pakiet - "regulator" zostałem przy 8celach. Ten ster jest tylko po to by ustalić prostoliniowy bieg łodzi potem skręcasz już tylko silnikami. Zaraz wkleję ci link ze slizgu mojej łodzi.

 

Tak jakj napisałem - możesz sobie sam stworzyć własny pakiet dodając cele lub wymieniając na mocniejsze. Musisz tylko uważać bo ten firmowy pakiet - w mojej łodzi - jest tak połączony, że składa sie z ...dwóch pakietów łączonych równolegle ale optycznie jest to jakby jeden pakiet.

 

EDIT: tu masz bieg na 7celowym pakiecie -

 

a tu bieg na 8celach -

Link to comment
Share on other sites

Paluszek to za małe ogniwo. U mnie te fabryczne to coś pomiędzy R20 - duża , R6 czyli paluszek. Wymiary jej to coś na wielkosć R14. Ja zamówiłem po prostu drugie ogniwo, rozpakietowałem i dołączałem do każdego po jednym potem po dwa. U ciebie nie pokazują pakietu ale z pewnością mają je na składzie.

Tu masz jeszcze jeden film z pokładu tej łodzi.

Link to comment
Share on other sites

Zwykły paluszek odpada. Musisz mieć akumulatory np wielkości paluszka. Znajdziesz takie ogniwa w każdym sklepie modelarskim. ogniwa np takie: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=9471 A łączysz je w pakiet w taki sposób : http://modelarz.com/index.php?option=com_content&view=article&id=99:czenie-akumulatorow-w-baterie&catid=38:elektryki&Itemid=54 Do tego musisz mieć odpowiednią ładowarke do akumulatorów NI-CD np taką: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p334,ladowarka-hitec-cg-340

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.