Skocz do zawartości

Projekt Alula ze styroduru


Adam B

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ok Dzięki. :) To teraz muszę jakoś załatwić akumulator, Niestety rodzice nie pozwalają :(

mi go pożyczyć :(:( Szkoda że nie mam prostownika :(

mialem to samo i okazuje sie jaki samochod masz... w nowych po odpieciu zasilania wszystko sie resetuje... bynajmniej w scenicu 2006 tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

 

 

Ok Dzięki. :) To teraz muszę jakoś załatwić akumulator, Niestety rodzice nie pozwalają :(

mi go pożyczyć :(:( Szkoda że nie mam prostownika :(

mialem to samo i okazuje sie jaki samochod masz... w nowych po odpieciu zasilania wszystko sie resetuje... bynajmniej w scenicu 2006 tak jest

W większości samochodach jak odepniesz akumulator to się wszystko restartuje, poza przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki Paweł :D znalazłem nowe rozwiązanie ale nie wiem czy będzie dobre.

Posiadam taki zasilacz 12V nie wiem ile on ma A, ale służył do ładowania akumulatora.

Może jest ze średniowiecza i dwa dni wcześniej ale on działa. czy taki się nada :?:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

żeby nie było że mój projekt upadł to powiem co dziś zrobiłem.

Nudziło mi się dziś bardzo więc postanowiłem zejść do piwnicy i po majstrować

Podłączyłem ten zasilacz pod drut stalowy 2mm zbrojeniowy o długości 600mm

podłączony był przez 10 sek. i rozgrzał się do czerwoności ale przez depron przechodził jak przez masło. Ale z obawy o moje zdrowie wyłączyłem natychmiast bo jak by się przegrzał to mogło by nieźle przypalić.

Muszę chyba kupić ściemniacz do światła, bo innego rozwiązania nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej allegro 15zl+10 wysylka za sciemniacz. Wszelkie markety 30zl+. Lepiej sprawdz na samym drucie oporowym - koniecznie kanthal bo reszta ma slaba wytrzymalosc, nie musi byc 0.3, uzywa sie przewaznie 0.3mm do 1mm. Mozesz tez sprawdzic na strunie z gitary - ta najciensza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej allegro 15zl+10 wysylka za sciemniacz. Wszelkie markety 30zl+. Lepiej sprawdz na samym drucie oporowym - koniecznie kanthal bo reszta ma slaba wytrzymalosc, nie musi byc 0.3, uzywa sie przewaznie 0.3mm do 1mm. Mozesz tez sprawdzic na strunie z gitary - ta najciensza.

Dzięki za konkretne informacje odnośnie drutu.

Ile może może ten drut grzać żeby się nie spalił.

 

Ja do ciecia uzywam prostownika samochodowego z płynna regulacja pradu . Miodzio , 160 zł i spokój wyciska do 20A , posiada zabezpieczenie przeciazeniowe a i do ładowania zwykłego aku zeby był na lotnicho sie przydaje . Polecam bardzo i bez kombinowania

Dzięki za odp. ale wcześniej napisałem że nie mam prostownika samochodowego.

Ale ten transformator jest dobry tylko wystarczy dokupić ściemniacz i będzie "Miodzio" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może może ten drut grzać żeby się nie spalił.

 

Caly czas jak wycinasz to ma byc podlaczony, temperature ustawiasz za pomoca sciemniacza badz dlugosci/grubosci drutu. Ma byc tak zeby ladnie ciął styro ale go nie topil, to juz metoda prob i bledow. Drut oporowy wykorzystywany jest w suszarkach, ogrzewaczach itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale ten drut z suszarki to od razu pęknie bo jest "nastawiony na niskie natężenie prądu"

Nic sie nie martw. Wazna jest temperatura, w Twoim przypadku drut nie bedzie nawet zaczerwieniony podczas gdy w suszarce sie żarzy :) Khantal jest najlepszym drutem oporowym, rzadziej niz podrobki sie przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.