Skocz do zawartości

Projekt Alula ze styroduru


Adam B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam parę pytań odnośnie Alula. Chciałby zrobić owy model, przeszukałem prawie wszystko co jest związane z Alulą. Plany znalazłem tylko takie clik Lecz mi nie wystarczają bo nie wiem jaki jest profil skrzydła.

Więc prosił bym o np. szablony skrzydeł i tego dzioba.

Dlaczego nie chce kupić gotowego modelu, bo mam Styrodur w kilku kawałkach ok 50x50[cm]

i dużo chęci na zrobienie kolejnego modelu. :D

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mada_b@o2.pl

a profil RG15 czyli bo mi to nic nie mówi

 

 

EDIT: Można to jakoś wydrukować :?: :?:

 

Nie widzę sensu, ale można. Musisz mieć program do grafiki wektorowej, tam wybierasz opcje drukowania. [turbocad, deltacad z tych nie płatnych, ja używam corela :D ]

 

 

(profil bierzesz z profilii [programik taki] a kadłubik mniej wiecej przerysowywujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba pokręciłeś :wink: Albo ja już nie ogarniam

 

Ilość eksperymentów z modelami typu skrzydełko dała tyle modyfikacji różnych profili że już nie pomne ... Świta mi w głowie "sipkill" oraz "mh 43 mod"

 

Podrzućcie mi te plany bo już ich nie posiadam, może uda mi sie to zidentyfikować ...

 

BTW. styrodur bedzie za ciężki na 1m Alule, użyj styro FS 15 + taśma :wink:

 

EDIT: Zajrzalem na strone i rzeczywiscie jest tam profil "SALAZ" i taki zapewne byl stosowany w tym modelu.

 

http://alain.zutter.free.fr/Ailes/salAZ/profils/

 

Zapisujesz plik i otwierasz go programem profscan

 

http://gm.cnc.free.fr/CNC/Profscan222.zip

 

Najpierw włączasz program, potem dopiero importujesz profil :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje wam za odpowiedzi które na pewno przydadzą :D

BTW. styrodur bedzie za ciężki na 1m Alule, użyj styro FS 15 + taśma :wink:

Ten styropian FS 15 to taki normalny do ocieplenia domu :?: :?:

Ale pierw spróbuje zrobić z styroduru. Prace zacznę najwcześniej w sobote :| bo muszę skombinować strunę od gitary i ściemniacz światła.

Jak będą jakieś postępy w pracy zamieszczę je w tym wątku.

 

Pozdrawiam Adam

 

EDITED by strejla_u

poprawiłem cytowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda troche twojej roboty na styrodur chyba ze masz zdrowy kawał zbocza do latania, ale nawet z taśmą to nie do końca trafiony pomysł. Styropian zwykły budowlany, jak pomne 4cm calkowicie wystarczą, FS 15 czy FS 20 to "granulacja", FS 20 jest trochę cięższy i twardszy.

 

Kombinuj tak czy inaczej, tylko uważaj z prądem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawkę strejla_u

 

ertman_176, spróbuje pierw ze styrodurem(pewnie będzie jak Ty mówisz ale wiesz ja jestem dosyć dziwnym "typem" i muszę sam sprawdzić)Potem wezmę styropian i troszki pręcików z węgla(drogie są czy nie bo jeszcze ich nigdy nie kupowałem)

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę skombinować strunę od gitary i ściemniacz światła.

Drut oporowy na metry można kupic na Allegro za grosze.

 

Co do styropianu, to FS15 i FS20 to gęstość. FS15 = 15kg/m3 a FS20 = 20kg/m3. Moje Alule (czy właściwie SALAZy) były cięte z FS20 z naklejonym dźwigarem z rovingu na zywicę (obustronnie oczywiście) i oklejane taśmą. Nie do zdarcia. Mordke najlepiej skleić z... 6mm depronu i też obtaśmować. Tak się składa, że styropianowa bardzo BARDZO szybko pęka. Depronowe były najbardziej wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

 

Potrzebujesz: roving węglowy, czyli włókno węglowe po prostu, np. http://modelmaking.pl/ires/oferta/2/19/156/ i do tego żywicę epoksydową - L285 albo od biedy Epidian. Roving nasączasz żywicą, kładziesz na rdzeń i "rozsmarowujesz" - przynajmniej ja to tak robiłem. Rozsmarowywałem palcem w rękawiczce. Robisz tak po obu stronach skrzydła, na górnej i dolnej powierzchni. Roving ma taką przewagę nad np. prętem węglowym, że trzyma się styropianu dużą powierzchnią, dzięki czemu się z niego nie wyłamuje. Pręty węglowe momentalnie przestają się trzymać.

 

Trochę na ten temat masz tu: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=1682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chyba mogę pisać post pod postem żeby informować o moich poczynaniach.

Więc tak dziś tylko zrobiłem pałąk do cięcia skrzydeł, robota w 5 min.

Ale nic nie wyciąłem nie miałem odpowiedniego zasilacza,

Pierwszy który podłączyłem to zasilacz komputerowy 12V 9A niestety jak zamknąłem obwód to się wyłączał, potem była lutownica ale od razu stwierdziłem że to zły pomysł bo będzie za wolno. Myślałem nad spawarką, która ma regulację amperomierza i chciałem jej użyć do rozgrzania 60 cm druta ale nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Dzień stracony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obciążyłeś wyjście +5v w zasilaczu?

Bez tego na 90% nie odda żadnego sensownego prądu.

 

Spawarki dla własnego bezpieczeństwa nie tykaj.

Oczywiście obciążyłem bo przecież ładuje nią akumulator, jak nie miałem obciążonego to napięcie spadało mi nawet do 11.23V.

 

Co może mi się stać jak podepnę spawarkę i ustawię ja na minimum :?: :?:

 

Czym mogę zasilić ten kawałek drutu :?: :?: Myślałem nad akumulatorem z samochodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawarka używa dużego napięcia i może być niebezpieczne, choćby ze względu na niebezpieczeństwo porażenia. Tutaj musisz mieć drut na wierzchu i dlatego zostań przy niskim napięciu.

 

 

Akumulator samochodowy jak najbardziej da radę. Temperaturę wyregulujesz za pomocą długości drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawarka używa dużego napięcia i może być niebezpieczne, choćby ze względu na niebezpieczeństwo porażenia. Tutaj musisz mieć drut na wierzchu i dlatego zostań przy niskim napięciu.

 

 

Akumulator samochodowy jak najbardziej da radę. Temperaturę wyregulujesz za pomocą długości drutu.

Ok Dzięki. :) To teraz muszę jakoś załatwić akumulator, Niestety rodzice nie pozwalają :(

mi go pożyczyć :(:( Szkoda że nie mam prostownika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.