Skocz do zawartości

Projekt Alula ze styroduru


Adam B

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby było to takie proste jak to z 1 linku to bym już policzył, a tak nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Wydaje mi się że stosunek cięciw profili musi być taki sam jak stosunek długości sznurków przy listwie. Wiem że pewnie pisze bardzo niezrozumiale ale trudno mi to wytłumaczyć. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja mając 13 lat [no ty masz 17] to lubiłem sprawdzać takie rzeczy "empirycznie" i to się sprawdza poniekąd prawie zawsze :wink: Czasami udało mi się coś policzyć nawet :wink:

 

Edit: Żółty wymiar to podziałka na liście, zielona to różnica jaka powstaje, problem w tym że jest ona płynna ale ja swoje rozważania na ten temat zaczął bym od takiego rysunku.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już tylko zadanie dla kogoś kto się podejmie walki z taka maszynerią co by na podstawie tego wszystkiego co jest w linkach + własne przemyślenia zrobił piękną fotorelacje z opisem co by można było to podwiesić na przyszłość :wink:

 

Adam mógłby zrobić tak samo z swoją wycinarką "kołkową" podając wszystkie potrzebne wzory do obliczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

To teraz już tylko zadanie dla kogoś kto się podejmie walki z taka maszynerią co by na podstawie tego wszystkiego co jest w linkach + własne przemyślenia zrobił piękną fotorelacje z opisem co by można było to podwiesić na przyszłość :wink:

 

Adam mógłby zrobić tak samo z swoją wycinarką "kołkową" podając wszystkie potrzebne wzory do obliczenia :wink:

 

Zobacz pierwszy link który podesłał kr3cik i tam jest zdjęcie nr. 5 i zobacz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje :wink:

 

Przeczytaj jeszcze raz moją prośbę/propozycję :wink:

 

O ile dobrze zrozumiałem, to mam zrobić maszynę kołową i podać wszystkie wzory jakich użyłem. Tak ???

Ale pierw próbuje sposobu z ta linką naciągana prze zemnie .

 

ale jak i to nie wyjdzie to będę próbował zrobić metoda prób i błędów :D

no taki już się urodziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kawał aluminium, rolki, śruby w dole zdjęcia :wink:

 

Całość była do

 

Zobacz pierwszy link który podesłał kr3cik i tam jest zdjęcie nr. 5 i zobacz sobie.

 

Czasami mówią też nie ucz księdza pacierza bądź ojca itd...

 

Nie muszę oglądać piłek grawitacyjnych bo dla mnie to low tech, przyzwyczaiłem się do CNC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam nadzieję że jak wpadnę w trans robienia modeli to się z niego nie obudzę. Niee chyba już przesadziłem, ale bardziej mnie korci do babrania w oleju, smarach no poprostu uwielbiam naprawiać samochody (naprawiać no wyolbrzymiłem, bo dopiero się uczę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.