Skocz do zawartości

Aparatura dla początkującego modelarza


EKSTRA14

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrej aparatury dla amatorów modelarstwa

Moje wymagania to:

-cena do 500 zł

-minimum 5 kanałów

-zasięg: jak najdłuższy

-może być razem z odbiornikiem

 

EDIT:

mogą być te???

http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=2.4Ghz+Turnigy&idCategory=309&ParentCat=190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

O ile to nie będzie chiński kastrat, to wszystkie nadajniki do 500zł mają podobny zasięg i moc nadawczą.

Dużo zależy też od odbiornika. Z tym samym nadajnikiem można polatać do 300m, z kiepskim odbiornikiem, albo i ponad kilometr z dobrym.

Na początek spokojnie wystarczy ci te 300m. :wink:

Możesz sobie łatwo sprawdzić jakby z takiej odległości wyglądał np. 1m model. Mała kreseczka. A z kilometra to już chyba tylko malusia kropka.

 

Myślałeś o polecanym MX-12? Można ją później rozbudować o syntezę, lub wstawić moduł 2,4Ghz. A i tak długo jej wszystkich możliwości nie wykorzystasz.

Ale co ważniejsze, bez problemu będzie pracować z tanimi odbiornikami Corony i to przy bardzo przyzwoitym zasięgu. :)

Prędzej będziesz modelu lornetką szukał, niż stracisz zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo też mam coronę dsss oraz odbiornik ten z kompletu 8kanałów i mały 4kanały. i ten 4kanały ciągle rozłącza mi się w bliskiej odległości od anteny. Wsadziłem go do samochodzika bo do samolotu się boję. zasięg na ziemi bez problemu ale pomiędzy nogami nie przejadę bo się rozłącza jak auto jest pod nadajnikiem.

masz może ten odbiornik i go testowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo też mam coronę dsss oraz odbiornik ten z kompletu 8kanałów i mały 4kanały. i ten 4kanały ciągle rozłącza mi się w bliskiej odległości od anteny. Wsadziłem go do samochodzika bo do samolotu się boję. zasięg na ziemi bez problemu ale pomiędzy nogami nie przejadę bo się rozłącza jak auto jest pod nadajnikiem.

masz może ten odbiornik i go testowałeś?

mam ten z kompletu jak i te 4-kanalowe nie mialem sytuacji o ktorej piszesz

po zbindowaniu jeszcze nie zgubilem polaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Janosik72, można kupić ten nadajnik Turnigy jeszcze? Bo przeglądam co jakiś czas HobbyCity i nie ma tego nadajnika 9-kanalowego :( Ewentualnie namiar na jakiś inny sklep...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik72, można kupić ten nadajnik Turnigy jeszcze? Bo przeglądam co jakiś czas HobbyCity i nie ma tego nadajnika 9-kanalowego :( Ewentualnie namiar na jakiś inny sklep...

Prosze

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992&Product_Name=Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_Only_(Mode_2)

 

praktycznie jest od kilku tygodni dostepny choc stany czasem wpadaja na minus ale szybko sa uzupelniane

szkoda tylko ze nie ma do nich modulow 2,4 od hobby kinga ale jak napisalem wczesniej z corona pieknie wspolpracuje ma 8 kanalow i wszystko co by sie moglo przydac

a kosztuje grosze

nie mialem jeszcze klopotow z zakloceniami czy utrata zasiegu a latgalem juz naprawde wysoko

 

Jarry tzn lepiej kupic 10letniego opla niz nowego hyundaya??

Co masz wiecej w mx niz w turnigy w czym jest lepsza ??

procz tego ze wiecej pieniazkow na nia wydasz?

i przed kolegami na lotnisku sie pochwalisz , bo same sterowanie chyba sie niczym nie rozni

prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik72 w nadajnikach oprócz elektroniki dużą rolę odgrywa mechanika drążków. Mam jeden chiński nadajnik znanej firmy Dynam i nawet w symulatorze nie da się zbytnio latać. Do tego po roku leżenia samo pękło coś w jednym drążku uniemożliwiając operowanie nim. Wiadomo co by było z modelem jakby podczas lotu pękło. Z tym chińczykiem pewnie jest podobnie bo to żadna marka tylko produkt jednej z najtańszych firm.

Co do odbiornika 4kanałowego to kurcze widocznie trafił mi się trefny. zbindowałem go założyłem do samochodzika i wtedy zauważyłem jego wadę. pomyślałem o reklamacji tylko że nie zauważyłem że przykleiłem go w miejscu tej naklejki wyglądającej na gwarancyjną i zdejmując taśmę uszkodziła się i naklejka.

Rozebrałem go przelutowałem cały układ radiowy oraz procek i żadnej poprawy. mam wrażenie że tylko jedna antenka działa lub uszkodzony jest wzmacniacz.

Zna się ktoś może na takich odbiornikach? Zbudowany jest na cc2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura rc to sprzet kupowany na dłuzsza mete . Wybierając model kierowac nalezy sie nie tylko ceną i iloscią funkcji , które i tak nie zostaną wykorzystane . Technologia posuwa się do przodu , elektronika tanieje i coraz wiecej za mniej można w nadajnik wepchnąć . Ale czy na pewno ? Jak kolega wyżej stwierdził nadajnik to nie tylko elektronika . Mechanika jest nie mniej wazna od elektroniki . Dlaczego Futaba ,Graupner , Multiplex kosztują tyle a nie mniej ? A chinska aparatura rzekomo lepiej nafaszerowana to wydatek rzedu 1/3 , 1/4 ceny nadajnika firmowego . Elektronika może i podobna ale reszta materiałów (obudowa , mechanika) to lipa. Następne co jest to serwis i to najwazniejsze . niech ktoś zareklamuje chinską apke i wyśle ja do naprawy do chin . Sezon latania z głowy . Firmy bardziej znane i cenione mają tę sprawę rozwiązaną . Apke wystarczy zaniesc do wiekszego sklepu i jedzie do serwisu . Po 2 tygodniach wraca i lecimy dalej . A teraz kwestia czestotliwosci jak komus pasmo w mhz nie pasuje to zawsze można sobie jakiegoś assana bądz coronę na 2,4ghz wpakowac i miec nadajnik pracujący na mhz i ghz .

 

mx-12 + moduł assan badz corona to wydatek rzedu 800zl , optic6 + moduł ok 700zł , uzywane taniej . Serwis w polsce , a jesli padnie chinski moduł to wracamy na mhz , a nie płaczemy w poduche ze nie ma na czym latac .

 

 

 

wywód filozoficzny po 2-óch beer-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anosik72 w nadajnikach oprócz elektroniki dużą rolę odgrywa mechanika drążków. Mam jeden chiński nadajnik znanej firmy Dynam i nawet w symulatorze nie da się zbytnio latać. Do tego po roku leżenia samo pękło coś w jednym drążku uniemożliwiając operowanie nim. Wiadomo co by było z modelem jakby podczas lotu pękło. Z tym chińczykiem pewnie jest podobnie bo to żadna marka tylko produkt jednej z najtańszych firm.

No popatrz ! dziekuje zes mnie oswiecil :D

przez moje rece przeszlo juz tyle nadajnikow ze sam nie wiem

Nie czuje sie na tyle fachowcem co poniektorzy co licza czas przesylu sygnalu itp...

Latam juz kupe lat zaczynalem na Signalce (pisalem juz o tym) i cala ta mechanika sprowadza sie do potencjometra ktory albo jest sprawny albo nie

co do plastikow hmmm .... umiem ocenic czy jest gownia..... czy nie

A na turnigy przesiadlem sie w tym roku z Sanwy coz taka dobra firm i przestala sie laczyc z odbiornikami .

A ze naleze do tych co chca latac a nie tylko pokazywac sprzet

to latam na Chinskim turnigy co ma beznadziejna mechanike ,skopane oprogramowanie i wogole nie pisze tam MX,JR itp.

Na lotnisku latam z tym gownia... nadajnikiem czasem lepiej niz koledzy z Futabami za 500-czy 800 funtow i jeszcze jedno ja nigdy nie mialem walizki do nadajnika wrzucam do auta tak jak lezy czy sie porysuje czy nie nie ma znaczenia ma sterowac sprawnie modelem

Przewaznie czytam ze nalezy kupic nadajnik najlepszy na jaki Cie stac

a jak mnie stac bez uszczerbku na najlepszy to co mam taki sobie kupic ? bo tak wypada sie pokazac na lotnisku ???

Ja bym i tak w 90 procentach go nie wykorzystal

Ale mozna tez tak :

 

rozbilem model bo mam hu... nadajnik jak sobie kupie nadajnik za 5 klockow

to bym nie rozbil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to?

Zależy za ile. Ogólnie jeśli sprawna to jest to dobry sprzęt choć z ograniczonymi możliwościami. (brak trybu Heli, brak wolnych mikserów, nie wymienialny moduł chodź jest możliwość podpięcia 2,4Ghz)

 

Gdyby przyjąć zasadę iż oceniam to co znam a nie po tym co ile kosztuje opinie wyglądałyby zupełnie inaczej. Od momentu kiedy pojawiły się tanie alternatywy droższych odpowiedników w sprzęcie modelarskim odtąd zaczęła się dyskusja mająca na temat jedynie znalezienia wad, spisków i innych cudów w tańszych odpowiednikach i trwa to cały czas i trwać będzie. A wydawać by się mogło że ludzie powinni się cieszyć, że rośnie konkurencja, że w końcu ludzi stać! Nie wszystko z tej taniochy okazało się przecież wróżonym bublem a powinno być.... przecież to tak tanie że aż za tanie! Pytanie.... skąd wiecie że jest to tanie? Może wcześniej było po prostu zadrogie?

 

I kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie piszą że coś jest Chińskie tylko wtedy kiedy jest tanie i być może beee, a gdy jest droższe nie pisze się NIC lub nawet zmyśla się producenta byle nie powiedzieć że jest... produkcji Chińskiej!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cala ta mechanika sprowadza sie do potencjometra ktory albo jest sprawny albo nie

no jak ci drążek do neutrum nie wraca to nieważne czy potencjometr jest sprawny czy nie to latać się raczej nie da.nie ma się co unosić. przez moje ręce przeszło kilka nadajników w tym trochę chińczyków i też coś mogę powiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.