Skocz do zawartości

Aparatura dla początkującego modelarza


EKSTRA14

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

http://www.rc711.com/shop/product_info.php?cPath=27_24&products_id=277 a dla czego nie na 35MHz? Na początek starczy spokojnie, zaleta >>>tanie odbiorniki PPM .Najlepiej kupić z wymiennym modułem żeby można przejść na 2.4 (chociaż ja akurat nie mam takiej potrzeby).Jest mnóstwo tanich aparatur z którymi można zacząć modelarstwo :Optic6, Graupner MX-12, tańsze modele Futab.Serię MC Graupnera odradzam zdecydowanie , przynajmniej od 10 do 15 bo mechanika i wykonanie jest straszne (plastiki kiepskiej jakości oraz luzy na drążkach).Co prawda mam T10CP + walizka ale takie radio chciałem i takie mam.Rzucać radiem zamiaru nie mam a pieniądze na nadajnik za ciężko mi przyszły żeby teraz nie dbać o ten sprzęt ( to w nawiązaniu do któregoś z poprzednich postów)

 

W sprawie sporu co do komputera w nadajniku pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie : Nadajnik bez komputera, pamięci ustawień dla poszczególnych modeli, mixerów itp to jak kupić nowy telewizor bez pilota, nie mówię że się nie da latać ale komputer zdecydowanie ułatwia życie a możliwość jego przeprogramowania na lotnisku jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż programowanie poprzez RS z PC.No chyba że będziemy zabierać laptopa na loty żeby mieć możliwość zmiany EXPO z 60 na 62 % :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Do FMS-a podłaczysz praktycznie każdą aparaturę posiadającą gniazdo trenera a mając trochę pojęcia o elektronice to chyba nawet wszystkie sie dadzą. Na www.pitlab.pl masz interface do aparatur, samemu też można zrobić kabel i ściągnąć odpowiednie sterowniki z netu (żadne piraty tylko ogólne dostępne pliki bez opłat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programowanie poprzez RS z PC

Sprostowanie, robi sie to przez USB :wink: Amerykanie opracowali też soft pod palmtopa [u nich dosc powszechne urządzenie]

 

Interface z HK-6 i tak masz w kablu do programowania nadajnika, zapewne bedziesz miał jeden model przez dłuższy czas a wiec nie widzę sensu wydawania takiej sumy skoro za ok. 200zl masz wystarczający sprzęt, zostaje ci na porządną ładowarkę typu Turnigy Accucel 6 + zasilacz i jeszcze ~100zl na drobne zakupy w sklepie :wink: Nadanik HK-6 także łatwo sprzedasz jezeli bedziesz potrzebował lepszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Przepraszam ale nasuwa mi się proste pytanie : jakie ma to znaczenie czy jest to RS czy USB ?Nie zmienia to faktu że do tego nadajnika potrzebny jest komputer i tyle.Nie obchodzą mnie amerykanie gdyż do komunikacji ze swoim nadajnikiem używam zdwojonego interface który zabieram wszędzie ze sobą bo mam go zainstalowanego na stałe a są nim moje oczy.Do tego oczywiście potrzebny jest wyświetlacz w radiu a kupowanie komputerowego radia bez wyświetlacza to chyba nieporozumienie (sam nie wiem bo w każdym radiu jakie miałem wyświetlacz był pomijając żółtą webrę- nie mylić z żółtą febrą)

 

Trudno się nie zgodzić z Tobą w jednej kwestii-Zgodnie z tokiem rozumowania po sprzedaży T10 mógłbym mieć z 10 sztuk HK-6 , po jednej do każdego modelu.Odpada wtedy programowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek w sumie 10 aparatur to nie jest zły pomysł, ja planuje co najmniej jeszcze jedną :wink:

 

Czy jest to RS czy USB ma znaczenie - ciężko teraz o laptopa z RS ...

 

Kolejnym plusem braku wyświetlacza jest mniejsze zużycie prądu XD

 

Zaraz dojdziemy do tematu koszyka z akumulatorami :wink:

 

IN Stock - polecam translate.pl :wink:

 

Co do Turnigy 9x poszukaj w tym dziale, jest już kilka aparatur w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche to młodemu łeb eksploduje . EKSTRA14 szukaj mx 12 i sie nie zastanawiaj a co do podłączenia z kompem to tylko kwestia kabla za pare złotych . i jak dobrze z apką trafisz to ci z tych 500 zł na kabel zostanie . Co do 2.4 ghz to jak bedzie ci konieczne to kupisz moduł assana i po krzyku . Odbiorniki corony z syntezą idzie kupic po ok 100zł i nie martwisz sie kwarcami . A one lubia przy krecie sie sypnąc .

 

 

 

http://allegro.pl/item851032170_mx_12_i_r700_okazja.html

http://allegro.pl/item842078503_sprzedam_graupner_mx_12_megasoft.html

do tego drugiego zadzwon i zapytaj ile od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item842078503_sprzedam_graupner_mx_12_megasoft.html

do tego drugiego zadzwon i zapytaj ile od reki

właśnie się z tym kolesiem umówiłem.

 

 

 

Widzę, że ten temat się bardzo dobrze rozwija wiec proszę tutejszych forumowiczów aby pomogli mi też w tym temacie:

Cessna 180 depron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zestaw z odbiornikiem ZESTAW wraz z przesyłką wychodzi nieco ponad 6 stów.

PP

Jesli $=dolar, to cena tego nadajnika to 520,93zł (z odbiornikiem, bez kosztu wysyłki)

 

Nie umiem dobrze czytać po angielsku, wiec mam pytanie-Czy w zestawie jest interface do usb?

W zetawie są:

Nadajnik

Odbiornik R617FS (7 kanałowy)

Akumulatory nadajnika 600mAh

Ladowarka Tx/Rx sieciowa 230V

Instrukcja po angielsku

 

Interfejsu USB nie ma, ale podejrzewam, że taki dostaniesz np. na Allegro

 

Co do ceny, to podają dokładnie 189.80 USD. W tym sklepie można także płacić w PLN.

W prawym górnym rogu w okienku "Currencies" wybierasz walutę np. PLN, domyślnie jest USD.

Aby określić koszty przesyłki, dodajesz towar do koszyka, klikając "Add to shopping card" , nie jest to równoznaczne od razu z dokonaniem zakupu. Po czym w okienku "Shipping cost" wybierasz z rozwijalnej listy "Poland" i widzisz dodatkowo koszty wysyłki"

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Warto się jeszcze zastanowić nad takim rozwiązaniem: http://r2hobbies.com/proddetail.php?prod=rcps61207

 

To jest to samo co 9 kanałowe radio Turnigy tylko firmowane przez Eurgle :) W komplecie jest już moduł 2,4 GHz oraz odbiornik, czyli odchodzi drogi zakup modułu np z Hobbycity, osobiście to myślałem że te moduły wymienne Assana i Corony to tańsze są. Zdziwiłem się wcale nie lekko kiedy okazało się że trzeba wydać 80$. Trzeba dokupić pakiet. Koszt wysyłki do Polski z r2hobbies tego nadajnika to 25$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe już zakładał nowego tematu - mam pytanko dotyczące aparatury Hitec Laser 4 - wczoraj chciałem sprawdzić działanie aparatury która to została dopiero kupiona i nie wiem dlaczego ale na kanale 63 działała dobrze a na 185 tak jakby nie było zupełnie komunikacji z modelem - obydwa kwarce z tej samej firmy ????

 

Co może być przyczyną ????

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.