Skocz do zawartości

Aparatura dla początkującego modelarza


EKSTRA14

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek na pewno tanie zestawy 2,4GHz z HK są OK. Potem wymagania rosną:

- porządna obudowa, czytelny wyświetlacz, łatwe ustawianie, precyzyjne drągi...

To wszystko kupuje się z markową nalepką

Kolega przez kilka lat latał Eclipse Hiteca - samolotami, spalinowymi heli. Po kilku latach latania przesiadł się na FF9 i powiedział - nawet nie przypuszczałem, jakie miałem luzy na drążkach nadajnika... A Eclipse to nie byle jaki nadajnik.

 

Przy cenie zestawów z HK, to może na pierwsze 2-3 modele nie ma się co napinać na lepszą aparaturę - a nuż zapał minie?.

 

A potem jak już człowiek chce jakąś krzywą ustawić, DRy, łatwo silnik gasić, 5-6 modeli mieć - to trzeba trochę portfelem potrząsnąć. Ale wtedy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Krzysiek, HK-6 potrafi większość tego o czym piszesz a drążki i obudowa jak w każdej innej aparaturze :wink:

 

Obudowa - kawał plastiku

 

Wyświetlacz zbyteczny, mam 22cale w domu + 15,6 laptop

 

Ustawienia - troche problematyczne ze wzgledu na brak szybkiej mozliwosci zmiany ale możliwe i do tego uczy precyzji

 

Drążki jak każde inne, powiedziałbym że na mój gust nawet za sztywne ...

 

D\R - dla 3 kanałów naraz ale są

 

Gaszenie silnika - jest

 

Pamieć modeli - ileś milionów ...

 

5 i 6 kanał do wyboru na dwupozycyjny lub potencjometr

 

Kabel do symulatora - ten sam co połączeniowy

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Sławek ile miałeś aparatur w ręce ale na moje wygląda jak najzwyklejsza 2 drążkowa aparatura w układzie kciukowym [jeż] ... A co do możliwości tej aparatury to wiem troche o niej bo używam i całkowicie mi wystarcza do wiecej niz 3 modeli, jako ze na ten moment nie dysponuje żadnym modelem pod termikę chociaż i tutaj czuję że ma szanse pozytywnie zaskoczyć :wink: Ja wiem że to takie polskie mieć Adidasa wszędzie [niech nikt nie bierze tego osobiscie, chodzi mi o ogół] :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej aparatury dla amatorów modelarstwa

Moje wymagania to:

-cena do 500 zł

-minimum 5 kanałów

-zasięg: jak najdłuższy

-może być razem z odbiornikiem

Slawek,kolega wyraznie napisal czego szuka i za ile :D

W tym przypadku wyklad na temat luzow na dragach,plastikowych obudowach,ilosci pamieci modeli ,markowych ,nie markowych nadajnikach jest zbedny.

Tania aparatura na poczatek wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje zdanie nt. wyboru aparatury pod te konkretne wskazania to

 

Turnigy9 + Assan

 

A co do whisky to nie pijam perfum, z win to najlepsze są domowe ew. jabole jabłkowe, z tajskiej kuchni to najlepsze są frytki i schabowy z kapuchą kiszoną. A plastik nadal zostanie plastikiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale takiej aparatury to bym wrogowi nie polecił :P Nie chodzi tu o wykonanie (bo tego nie znam) ale o sam sposób jej obsługi - jednym słowem "upierdliwy", przynajmniej dla mnie taki by był :) Oczywiście chodzi o HK 6

Kojot - co rozumiesz pod pojęciem "jakość wykonania" aparatury? Jesteś wstanie porównać Turnigy 9 do innej aparatury? Może być nawet 5x droższa :mrgreen:

 

Pod jakim względem ta droższa aparatura będzie miała "lepsze wykonanie", co jest lepiej wykonane i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do whisky to nie pijam perfum, z win to najlepsze są domowe ew. jabole jabłkowe, z tajskiej kuchni to najlepsze są frytki i schabowy z kapuchą kiszoną. A plastik nadal zostanie plastikiem

:D .Whisky nie pije jestem POLAKIEM,tylko czysta POLSKA,wina nie,z kuchni wole chinska:kotlety mielone z ziemniczkami i czerwona kapusta.

Co do plastiku to nie mam zdania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojot - co rozumiesz pod pojęciem "jakość wykonania" aparatury? Jesteś wstanie porównać Turnigy 9 do innej aparatury? Może być nawet 5x droższa :mrgreen:

 

Pod jakim względem ta droższa aparatura będzie miała "lepsze wykonanie", co jest lepiej wykonane i dlaczego?

a) nie podejmuję się porównać czegokolwiek do Turnigy 9 - nie miałem jej w ręku

B) "wyższa cena" nie jest gwarantem lepszego wykonania

c) przez jakość wykonania rozumiem jakość plastiku, działania przełączników. Nie ma na to reguły - ale doskonale to widać na wielu przedmiotach - telefonach, laptopach, broni, plastikach samochodowych i często w wykonaniu nadajników, Jak się zbija koszty, to zbija się je z reguły na wszystkim - umiejętnościach, formach, granulacie..

d) mogę porównać swojego dawnego Hitec Flash 5 do np. FF9, FG12 MC-19 czy RE 9 - bo takie nadajniki są na naszym lotnisku. Solidność wykonania, podatność na zarysowania, sposób kształtowania krawędzi, działanie przełączników, czytelność wyświetlacza - inne światy.

e) zupełnie nic nie mam do Turnigy 9*

 

* tendencyjny cytacik:

"Some customers have found difficulty with the D/R & EXP settings. Please be sure you change D/R first, exit the menu then re-enter the menu to modify the EXP setting.

Modifying them together will reset the D/R."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście srebrne MPXy wcale sie nie rysują :wink:

 

Podam przykład:

 

Kupujesz sobie plazme 42 cale sony i idzie do naprawy po max 2 latach, serwis podaje ci cene 1000zl za naprawę gdyż podzespół firmy LG jest kiepskiej jakości i po iluś tysiącach godzin się przepala jeden z elementów [sa dwa takie w TV] a wymienić musisz oba o ile dodatkowo nie spaliło mainboarda.

 

Co do D\R w turnigy to jak dobrze wyczytałem to wycofanie ich ze sklepu było spowodowane potrzebą usunięcia tej "wady".

 

Aparatur przez moje rece przewineło sie naprawdę wiele w sumie kilkadziesiąt miałem w ręku, poczynając od Signala kończąc na MC24/F28 i wielu podobnych ...

 

Plastik nadal bedzie plastikiem a za 3 lata znowu coś nawymyślają a więc po co pakować się w sprzęt który:

 

a. traci wartość prawie jak nowy samochód, szybko marzy nam się nowy

b. nie jest wykorzystywany nawet w połowie przez przeciętnego modelarza

c. aparatura za nas nie bedzie sama latać tak jak "S.R.E.S.Y." za nas nie pojadą samochodem w taka pogodę jaka mamy dzisiaj [-20 stopni C]

 

Turnigy 9 jest jedna z niewielu aparatur które posiadają wymienny moduł co okazuje się bardzo celne patrząc na ilośc systemów 2,4 które wyszły przez ostatnie 2 lata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w softach zdarzały się i większym producentom i droższym modelom aparatur :) Nie żebym był źle zrozumiany - za wszelką cenę nie bronię tanich produktów ale jako użytkownik prostej aparatury VG6000 w której przecież na próżno szukać fajerwerków czy też nadzwyczaj przemyślanych rozwiązań technicznych a jednak dość niezawodnej i co najważniejsze - w pełni spełniającej swoje zadanie aparatury chyba nie stojącej na wyższym poziomie technologicznym od dzisiejszych, najtańszych aparatur choćby właśnie wspomnianej wyżej Turingy 9 i jej klonom (Nie porównując możliwości softwareowych). Chyba? Tak myślę....

 

Być może jak nabędę w końcu moją wymarzoną aparaturę to w końcu się dowiem co to w ogóle jest "modelarski nadajnik" ;D ale to nie znaczy przecież że będę lepiej latał (może troche :P) a nawet że się lepiej będę czuł (pewność połączenia i takie tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.