Skocz do zawartości

TowerPro mag8 18A ..... i cisza


sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie wspomniałem o tym problemie w innym temacie ale może mi sie uda tu otrzymac rade: połączyłem nowy regler mag8 18A z dzwonkiem (nowym) 2410-9 i kompletna cisza,serwa pracuja normalnie a silnik milczy.Podłaczyłem inny silnik (nowy ) i bez zmian, ani drgnięcia ani nawet piknięcia-NIC nawet próbowałem przejśc w tryb programowania z takim samym efektem.Myślałem że uszkodzony może byc kabelek dający sygnał sterujący z odbiornika ale chyba nie bo wydaje mi sie że samo podłączenia pakietu powinno wywołac jakąś reakcje na silniku (drgnięcie osi,piknięcie qrcze cokolwiek )

aparatura Laser4 hitec, odbiornik Hitec ,pakiecik 3s 15c 1250mAh Kokam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie to wada mechaniczna. U mnie objawy identyczne po zmianie regulatora; przy czym cisza była tylko na zaprogramowanym dotychczas modelu. Na innym zapamiętanym działa normalnie - sam nie wiem dlaczego ale tak mam. Ktoś pisał, że przyczyną moze być rewers serwa przechodzac ze spaliny w elektryk ale ja niczego nie zmieniałem w ustawieniach - zmieniłem tylko spalony regulator i aby zadziałał musiałem przejsc z jednego zapamiętanego modelu na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy typowe dla regla bez beca...

serwa pracuja normalnie a silnik milczy.

jary14, najpierw czytaj, później pisz.

Sławek, sprawdź czy w silniku nie ma oderwanego jednego z przewodów.

A nie jest czasem tak, że jak podłączy się odwrotnie wtyczkę od regulatora do odbiornika to serwa będą działały natomiast piknięcia nie będzie i silnik też nie będzie działał ???

Nie, jak podłączysz odwrotnie to nic nie będzie działało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet świeżo naładowany,zestaw spradzałem na podłączonym odbiorniku (pisałem że serwa pracują ) odwrócenie wtyczki reglera w odbiorniku nic nie daje (tylko serwa głupieją)

aparatura to tylko Hitec na 35mhz ale i regler to nie kosmos i teoretycznie powinien pyrczec na każdym odbiorniu/nadajniu.

Rewers też sprawdzałem.

Oderwanie przewodu w silnku nie wchodzi w rachube-sprawdzałem dwa silniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bywa po odłączeniu silnika od regla, czyli może być jedna faza odłamana/urwana. po prostu może nie być połączenia silnik-regiel. proponuję to sprawdzić, a jeszcze lepiej jak byś miał miernik, to możesz zobaczyć czy napięcie jest w ogole podawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zakup mierniczka . ale i tak wydaje mi sie że przy urwanym kabelku (w obu silnikach?) coś by sie z dzwonkiem i tak działo-drgania,pikanie , jakaś wyczuwalna siła na smigle a tu nic (chyba że regulator jest taki cwany i wykrywa "brak silnika") ale sprawdzając dwa nowe silniki jest to bardzo mało prawdopodobne.

 

 

EDIT sprawdziłem drugi regler -wszystko działa ,czyli mój reg jest do wymiany/wywalenia/naprewienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym przypiąć moje pytanie do tematu. Tak więc czy mógłby ktoś mi zrobić zdjęcie kabli które dochodzą do układu scalonego z U-BEC?

Ponieważ oderwałem kable , no i nie jestem pewien czy kable od Bec-a dobrze przylutowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.