Skocz do zawartości

mini aerograf do malowania shocków


gruchu124

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem :P

Ale w takim razie hałas kompresora to mały pikuś przy "kurzeniu" aerografu. Przy malowaniu większych powierzchni po chwili psikania w pomieszczeniu robi się siwo, a w promieniu kilku metrów wszystko jest pokryte "kurzem" w kolorze farby. Wziąłeś to pod uwagę? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 decybeli to nie jest mało .Moja zmywarka wydziela 46 dB a poziom hałasy rośnie logarytmicznie(chyba?) albo jeszcze więcej.

Do cichych zastosowań pozostaje więc lodówka. :?

Lakier z kafelków zmywa się fatalnie więc maluję na schodach bo są pomalowane na olejno i wystarczy je przetrzeć rozpuszczalnikiem .Na ścianach pomalowanych emulsją wystarczy odkurzacz.Wszystko to dotyczy aerografu a nie np. szpachli w spreyu( niestety kiedyś spróbowałem :ass: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim razie hałas kompresora to mały pikuś przy "kurzeniu" aerografu. Przy malowaniu większych powierzchni po chwili psikania w pomieszczeniu robi się siwo, a w promieniu kilku metrów wszystko jest pokryte "kurzem" w kolorze farby. Wziąłeś to pod uwagę?

Dokładnie, maluje czasem coś w piwnicy. Wypsikam jakieś 10ml farby czy lakieru i jest siwo. Ale malowałem raz w domu, deproniaka farbami na spirytusie z dyszy 0,2 cienkim strumieniem, i nie było ani smrodu ani pyłu w koło.

A ciszej jak lodówkaowiec to chyba nic nie chodzi, mój ostatnio pracuje przez całą noc, (co jakiś czas sie włącza i wyłącza) jestem obok w pokoju i go nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o małe elementy to maluje w kartonie z wycietymi bokami, dla ambitnych jest to:

 

http://pwm.org.pl/pwm/index.php/atykuy/narzdzia-modelarskie/69-lakiernia-modelarska-uszyta-na-miar

 

ale dla naszych celów to co najmniej to

 

http://bostonsearover.smugmug.com/photos/502790807_mYUqv-XL.jpg

 

http://bostonsearover.smugmug.com/photos/502790895_YEQCJ-XL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fabryczne, najlepsze angielskie sprężarki do aerografów, ciche, są robione z agregatów lodówkowych. Innych cichych nie ma. Zajmowałem się zawodowo malowaniem aerografami przez wiele lat (kilka za granicą). Innych cichych nie spotkałem. Mam na myśli właśnie pracę w nocy. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie ktoś chce wybuch zafundować to proszę bardzo...

Nikt nie napisał o występowaniu zagrożenia wybuchem, a to jest faktem w przypadku malowania natryskowego. Jak widzę urządzenia elektryczne w wykonaniu zwykłym w pobliżu miejsc rozpylania farby to włosy mi dęba stają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat maluje modele przy pomocy kompresora (domowej roboty) i aerografu.

 

Aktualnie mieszkam w bloku i nie wyobrażam sobie kompresora tłokowego włączyć po 23.00 a ten mój włączam bez problemów o tej porze gdyż służy mi nie tylko do modeli ale również do czyszczenia komputerów.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Minusem takiego malowania jest unosząca się mgiełka. Ostatnim razem zbudowałem sobie mini lakiernie i faktycznie dużo farby pozostaje na filtrach czyli to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.