Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że nudne górnopłaty też wchodzą w grę ;p Potrzebuje pasa do ulotnienia cessny hype 8)

Zapraszamy jak najbardziej chętnie popatrzymy na majestatyczne skrzydełka. A po treningu (o 12) odbędzie się uroczystość przekazania modelu Spitfire dla Muzeum Lotnictwa na co również serdecznie zapraszamy.

Dałem znać Panu Wojtkowi i widzimy się w niedzielę :) Do zobaczenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była piękna pogoda i bez wiatru co ostatnio się nie zdarzało.

 

Na Czyżynach był "tłum" modelarzy, latało na raz po kilka modeli od najmniejszych ledwo widocznych w powietrzu po "konkretnego" spalinowego akrobata - super!

Jutro "rezerwujemy" łąkę wzdłuż pasa dla ESA :D

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty to wiesz?Już Ci szpiedzy donieśli? ;D Na Błoniach też się dzisiaj latało,co prawda Ja tylko chwilę ale zaliczyłem dwa loty.Potem na Czyżynach oblot Eurofightera i lot Thunderbirdem.Jutro też będę ale tylko z Jetami.Mała Cessna przeszła po trzech latach na zasłużoną emeryturę (wróci do Marka jako eksponat)i teraz modelem dyżurnym będzie Thunderbird.Extrim zmienił właściciela.Teraz Kuba będzie się nim cieszył.Muszę tylko zamówić dzisiaj akumulatory w Norwegii bo na jednym dwoma modelami to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ja też dzisiaj latałem na Czyżynach. Najpierw po 12 ulotniłem halówkę od kolegi Wojtka z forum oraz 450-tkę, a na zakończenie dnia wykonałem dwa lotu spalinowym gilesem. Pogoda tak wspaniała i tylu modelarzy, że aż grzech by był dzisiaj nie polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extrim zmienił właściciela.Teraz Kuba będzie się nim cieszył.

Oj i to jak cieszył :) Przeszedł już gruntowny przegląd, rozpisałem grafik prac renowacyjnych i zaraz siadam do roboty :jupi: Jeszcze raz Wojtku WIELKIE DZIĘKI :rotfl: Postaram się, żeby jak najszybciej wrócił na niebo i cieszył oczy.

Ja też byłem dziś na błoniach i wylatałem 3 pakiety Mustangiem. Wszystko ustawione i gotowe na jutrzejszy trening. Oj będzie się działo :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morback lata świetnie nic dodać nic ując. W taki dzień jak był dzisiaj to loty ta halówką to czysta przyjemność. A i loty na hali się udały w wietrzne i chłodne dni. Co prawda kilka razy nie wyrobiłem i w kosz zahaczyłem, lecz czym prędzej pobiegłem i to naprawiłem. Teraz już naprawiona, dobrze wyważona, kręci po niebie akro majestatem przepełniona.

 

A co do Gilesa lata bardzo szybko i ładnie, fajnie, ale moim zdaniem loty tym modelem na Czyżynach są niebezpieczne i dlatego też go sprzedaję, nie mam nim gdzie za bardzo polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu postu o lotach na Czyżynach wklejam dwa zdjęcia z telefonu ....

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5500

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5501

 

 

Mała Cessna przeszła po trzech latach na zasłużoną emeryturę

Dziś około 12 latały dwie Cessny ale żadna Twoja .... byłeś pewnie później :lol2:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam, że było sporo lataczy. Ja niestety tylko na chwilkę wpadłem na oblot tota-1 z usterzeniem V, który zakończył się w połowie pomyślnie. Stateczniki zamontowane prawidłowo, tylko skrzydło jak podejrzewałem beznadziejne wycięte na szybko ze styro nie wytrzymało, ale o tym w innym wątku. Chce podziękować modelarzom za chęć niesienia pomocy i kontynuacji lotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w muzeum się nikt z tej eskadry nie pojawił...

A słyszałem, że miały być jakieś pokazy walk z okazji przekazania Spitfire'a?

 

Widzę, że się dobrze bawiliście. Ciekawe, że w Krakowie nie wiało. Ja byłem w górach, a tam wiał Halny z prędkością ok. 15m/s! Super się latało szybowcami. Ciężko było ustać na nogach ale szybowce to lubią :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zabierasz za organizację to dobrze jest po powiedzeniu A ....powiedzieć B i C.

 

Nie odezwałeś się telefonicznie i nie zostało nic ustalone o krórej i gdzie mamy się zjawić. Było wielu modelarzy zainteresownych tym tematem i wszyscy dobrze się bawili swoimi zabawkami ........... 400m od Muzeum Lotnictwa :-(

 

Byłem ok. 13 w Muzeum i nikt nic nie wiedział o modelarzach którzy mieli sie tam spotkać. Przekazanie modelu jak rozumiem odbyło się w ramach wykładu o godz. 12 poświęconemu lotnictu II wojny. Mam dwa latajace modele RC z tego okresu i 4 kombaty z epp ... szkoda, że nie dokończyłes tematu bo mogło byc ciekawie lącząc wykład z pokazem statycznym i pokazem walki esa.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w muzeum się nikt z tej eskadry nie pojawił...

A słyszałem, że miały być jakieś pokazy walk z okazji przekazania Spitfire'a?

 

Widzę, że się dobrze bawiliście. Ciekawe, że w Krakowie nie wiało. Ja byłem w górach, a tam wiał Halny z prędkością ok. 15m/s! Super się latało szybowcami. Ciężko było ustać na nogach ale szybowce to lubią :-)

Nie wiało... dobre sobie !! :) Wiało i to strasznie zdradliwie. Raz mocne, nierówne podmuchy, a za chwile totalna cisza.... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak się zabierasz za organizację to dobrze jest po powiedzeniu A ....powiedzieć B i C.

 

Nie odezwałeś się telefonicznie i nie zostało nic ustalone o krórej i gdzie mamy się zjawić. Było wielu modelarzy zainteresownych tym tematem i wszyscy dobrze się bawili swoimi zabawkami ........... 400m od Muzeum Lotnictwa :-(

 

Byłem ok. 13 w Muzeum i nikt nic nie wiedział o modelarzach którzy mieli sie tam spotkać. Przekazanie modelu jak rozumiem odbyło się w ramach wykładu o godz. 12 poświęconemu lotnictu II wojny. Mam dwa latajace modele RC z tego okresu i 4 kombaty z epp ... szkoda, że nie dokończyłes tematu bo mogło byc ciekawie lącząc wykład z pokazem statycznym i pokazem walki esa.

 

 

Wydawało mi się, że się umówiliśmy dokładnie. To jest kopia mojego postu z właściwego wątku:

 

Własnie rozmawiałem z Muzeum. Kombaty dograne, wpadajcie na 12 i róbcie pokaz.

A to jest kopia PW, którą Ci wysłałem w piątek:

 

Ok, to umawiamy się o 12 w muzeum. Jakby były jakieś problemy z przejściem za darmo przez bramę, to dzwońcie do mnie: xxx-xxx-266

 

Do zobaczenia

Lukasz

Nie chcę się czepiać, ale chyba B i C było powiedziane wystarczająco dokładnie.

 

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby jakiś model nie skasowal muzealnego eksponatu

..... to zasadniczy problem, gdzie miał się odbyć ten pokaz?

 

Co to dokładnie będzie, nie mam pojęcia, ale w ramach zrobimy też jakiś mały pokazik lotów na terenie muzeum.

Nikt nie wiedział co to dokładnie będzie ...... dlatego nic nie było :?

Jeżeli uważasz, że wszystko było jasne i "dopowiedziane" to życzę powodzenia w dalszych próbach organizacji spotkań modelarzy.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.