Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mimo wszystko zapraszam do Piekar albo Obserwatorium. Poza świetnym miejscem do latania (m.in. asfalt - można startować i lądować czym się chce), dużą przestrzenią, mamy jeszcze wspaniały widok. A przecież i o to chodzi w weekendowym wypadzie, żeby sobie pobyć w ładnym miejscu i zaczerpnąć świeżego powietrza.

 

A dwupłacik bardzo dzielnie dzisiaj wywijał na tej wichurze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem niestety możliwości pośmigania z Wami dzisiaj, ponieważ obserwowałem inną zimową imprezę. Zawody w klasie F1N. Na czym to polega? Otóż:

 

Rzucamy model:

 

Dołączona grafika

 

Obserwujemy jak szybuje:

 

Dołączona grafika

 

Odbieramy nagrodę z siódme miejsce (52 startujących dzieciaków):

 

Dołączona grafika

 

A to szóstka najlepszych:

 

Dołączona grafika

 

Były też pokazy akrobacji w wykonaniu zdobywcy drugiego miejsca na mistrzostwach Aeromusical, Artura Szweda, czyli latał taki dziwoląg:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za mlodu kazdy z krakusow chyba tam latal a przynajmniej starsze roczniki ;) ale raczej wszystko dzialo sie od strony NCK . Tu gdzie pokazalem dojazd atutem jest brak rowow melioracyjnych i koszone regularnie trawy.

Tutaj dwa filmy z latania w tym miejscu

latanie we mgle

oblot RareBear-a

No i na dokladke trzeci film z CROBE by TEQ

crobe by TEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plan oblatać w ten weekend mój model z tego wątku: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25395

Fajnie by było jak byśmy się gdzieś zgadali i ktoś by mógł dać kilka rad przed pierwszym startem. Nie ukrywam, że najbardziej odpowiadało by mi miejsce gdzie jest wysoka trawa, bo nie jestem na 100% pewny, że po kilku metrach nie skończy się na ziemi.

Dajcie znać co planujecie na weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka trawa .... to może w Afryce, jeszcze tydzień temu był śnieg i tutaj raczej jej nie znajdziesz :rotfl:

 

Twój model bardzo przypomina mojego CAD Kaos-a. chętnie pomogę w oblocie ale ten weekend odpada.

- kontakt na priv-a

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj myślę, że wysoka trawa, to jednak nie taki wielki problem. Na nie koszonej kilka lat łące taka trawa utrzyma się nawet przy największych śniegach. Znalazłem takie miejsce na lotnisku na Czyżynach za wałem, ale odradzono mi, że tam (szczególnie za wałem) są spore zakłócenia.

Model mam już gotowy od kilku tygodni, miałem go oblatać w zeszły weekend ale choroba dzieci nie pozwoliła, więc chyba nie wytrzymam i tylko kiepska pogoda, na co zresztą się zapowiada, uniemożliwi oblot.

Zobaczymy jak to będzie, w każdym razie dzięki za dobre chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy:) Jak nie uda się polatać w ten weekend na pewno dam znać.

Jednak przy wysokiej trawie czuł bym się pewniej :P

Może mam zbyt duże wymagania ale oprócz w/w trawy przydał by się też kawałek asfaltu, żeby było gdzie wylądować. Podwozie mam trochę liche, a osłona silnika też może nie wytrzymać kapotażu.

Jeśli ktoś ma pomysł na miejsce bardzo proszę dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblataj model nad miękkim podłożem a po kilku lotach jak go opanujesz i poczujesz się pewniej z podejściem to dopiero wtedy szukaj asfaltu.

To lekki model, powinien wolno i spokojnie przyziemić. Na trawie nie zrobi sobie krzywdy na asfalcie już będzie gorzej.

 

Polecam omawiane tu wcześniej miejsce "na marchewkach" - powodzenia

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no w sumie może masz rację. Moje wątpliwości biorą się stąd, że poświęciłem temu modelowi dużo czasu i serca. Nie chciał bym go rozbić przy pierwszym locie. Ale chyba się zbytnio z tym wszystkim cackam. Jak rozbiję to odbuduję albo zrobię następny :devil:

No ale w końcu na czym stanęło? Ciebie na marchewkach nie będzie a ktoś się wybiera? Kolega From_heaven sugerował jednak Piekary lub Obserwatorium.

Dajcie znać kto i gdzie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję okolice obserwatorium na Bielanach (jakby ktoś nie wiedział gdzie, to łąka na rogu ulic Orlej i Wolskiego). Będę tam od 10.

Qbatus, zdecydowanie odradzam lądowanie na trawie modelem z tak małymi kółkami. Tylko asfalt. W trawę się zapląta, kapotaż gotowy, albo urwie podwozie, albo połamie ster wysokości (oczywiście w najgorszym wypadku).

Pod obserwatorium na szczęście asfalt jest jak stół.

Ja już zaczynam ładować pakiety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze 10 to trochę jak dla mnie za wcześnie. Oprócz tego że w sobotę mam do południa pewne obowiązki to jeszcze muszę dokupić śmigło a sklep właśnie od 10. Proponował bym 12 myślę, że dla wszystkich będzie to bardziej bezpieczna godzina. Co Wy na to?

A co do miejsca to mi jak najbardziej odpowiada chociaż będę jechał z Piasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.