Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety dzisiaj nadrabiam zaległości - tak to jest jak się w ciągu tygodnia urywa z pracy, żeby polatać :roll: Ale widzę, że wieje więc chyba i tak bym nie polatał.

 

Kuba (Qbatus) latałeś? Udało się dzisiaj skutecznie i w zadowalającym stopniu ulotnić Twój model?

 

Jutro dla dzieci i młodzieży zawody modeli balonów na ogrzane powietrze. Jak nie będzie wichury, to zaczną się pewnie ok. 10:00 na błoniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy koło obserwatorium z f-150 tak gdzieś po 11. Wiało potwornie to fakt więc postaliśmy chwilkę czekając czy ktoś nie przyjedzie i ruszyliśmy do Tyńca w nadziei, że tam będzie lepiej. Było. Ale tylko trochę :P ja jednak nie oparłem się pokusie i zdecydowałem się ulotnić moją czerwoną strzałę :) Efekt zobaczcie na filmie:

 

 

Jakość okropna, ale sprzęt nie najlepszy. Coś tam widać

Wiało potwornie. Ale model po walce z wiatrem i lekkim kretobiciu podczas lądowania na szczęście cały. Nie zdecydowałem się wystartować jeszcze raz ale pojechaliśmy na Czyżyny znów w nadziei, że tam będzie trochę lepiej. Było. Trochę :P:P

Na lotnisku spotkaliśmy jeszcze jednego modelarza, przyjechał oblatać prawie 2 metrową spalinową Extre, ale zrezygnował ze wzgędu na wiatr.

Uffff rozpisałem się, więc trochę zwięźlej. Wystartowałem jeszcze raz swoim modelem, ale znów była walka z wiatrem, a skończyło się wszystko lądowaniem na krzaku, z którego model spadł na beton (tak z 1,5m) i wyrwało wręge mocowania silnika. Skończyło się i tak dobrze, bo jak byłem w powietrzu zapowiadało się gorzej.

W ogóle mieliśmy dziś pecha. Kolega Wojtek Cessny nie odpalił ze względ na zakłócenia a w drugim modelu zaraz po starcie poluzował się silnik.

Miejmy tylko nadzieję, że w przyszłym tygodniu pogoda będzie bardziej łaskawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyniec jest po drugiej stronie Wisełki

Jak bym był czepialski to bym napisał: "to jest Wisła a nie Wisełka" :) ale nie jestem więc nie napiszę :P

No ja chyba nie dam rady, poza tym nie wiem czy skończę naprawiać model. Pewnie dam radę dopiero w przyszły weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał oblatać prawie 2 metrową spalinową Extre

To chyba jednak lekkie nieporozumienie. Latać takimi modelami, a zwłaszcza je oblatywać to moim zdaniem, nie powinno się w miejscu, które jest mocno uczęszczane przez spacerowiczów i niedorobionych rajdowców (jeżdżą tam tacy) i na dodatek w pobliżu ruchliwej drogi w środku miasta. Ale może się nie znam i przesadzam.

 

Jutro raczej lepiej nie będzie, ale prawdopodobnie w wtorek rano (ok. 9:00 do 11:00) będziemy na Czyżynach z małymi (!) modelami.

 

Do Stradomki niestety 50km więc to już musi być zaplanowana wyprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wczoraj na Czyżynach . Wydostał model z 4 kółek , przeleciał 10 metrów i zrezygnował ze względu na wiatr :evil: . Po drodze spotkałem jeszcze 2 modelarzy ze śmiglakami . Dziś też ciut mocno wieje, więc z latania lipa. Czekam niecierpliwie do czwartku lub piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jak na studentów przystało zaplanowaliśmy wyprawę w sobotę z rana, zapakowaliśmy modele i pojechaliśmy:) Warto było, polatałem pierwszy raz w tym sezonie:)

Mam takie pytanie: Ktoś z was lata może na górce przy ulicy Godlewskiego na podejściu samolotów na balice? Czasami jak jem kanapkę w kuchni to widzę przez okno jak ktoś śmiga jakimś akrobatem:) Jako część zonk-team'u która stacjonuje w tej chwili w Krakowie rzucamy Wam wyzwanie chcąc zmierzyć się z Wami w bitwie alulami lub innymi tego typu wynalazkami. Macie tu jakichś śmiałków? Oczekujemy dobrej zabawy (wiadomo im więcej modeli tym lepiej). Jadąc na Stradomkę możemy zabrać jedna osobę z nami do samochodu.

Pozdrawiam i zapraszam na www.zonk-team.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zagląda tutaj ktoś z Krakowa lub obeznany z tematem to niech mi spróbuje wytłumaczyć jak dojechać na zbocze w Tyńcu i na jaki wiatr jest ta górka? Bodzów znalazłem, Stradomkę też wytropiliśmy, ale tego nie jestem w stanie zlokalizować jakoś

. Jedziesz za autobusem 112 do końca,czyli do pętli ul. Tyniecką i pod zbocze masz jeszcze ze 300m.Jest droga,autem też się dojedzie :jupi: Zbocze południowe,ew.połud.zach,ale ostatnio coś nam Górale nie podsyłają tego kierunku :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.