Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i się trochę polatało dzisiaj na Czyżynach. Mechanizm zrzucania skoczka nawet działa dobrze. I teraz narodził się nowy pomysł, aby zrobić RC skoczka. Dwa serwa na ręce powinny wystarczyć do skręcania. Spadochron skrzydłowy i można latać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadochroniarz RC to genialny pomysł. Możemy nawet pomyśleć o próbie przejęcia spadochroniarza w locie. Dzisiaj leciałem za nim chwilę samolotem FPV i w sumie nie byłoby to takie trudne.

 

A tutaj filmik z dzisiejszych lotów:

 

I jeszcze dwa zdjęcia Red Hawka po remoncie po zimowej kraksie. Nowa wycieraczka i nowa dziewczyna na kadłubie :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym skoczkiem to bardzo prosta sprawa. Kiedyś bawiłem się latawcami (kajtami) takimi w kształcie skrzydła na jakich latają paralotniarze. Mam jeden do tej pory o rozpiętości ok 1m.

Z wykonaniem też nie było by problemu bo materiałów na allegro jest pełno, a mama czy siostra jak ma trochę wprawy bez problemu uszyje Ci coś takiego na maszynie. Na sterowanie też mam już pomysł, ale może trzeba by było założyć nowy wątek by nie zaśmiecać tego. Przeszukam forum, bo może już coś tu jest na ten temat i dam znać.

P.S. Jest tu trochę tego. Wpisz "spadochroniarz", lub "skoczek". Dużo jest motolotni, ale zasada działania ta sama tylko brak silnika.

 

A co do waszego świątecznego latania, to zazdroszczę Wam. Szkoda, że mnie tam nie było. Ja też trochę latałem u rodziców, ale filmy kręcił szwagier, więc się do niczego nie nadają :devil:

Mam nadzieję, że święta minęły spokojnie, no i teraz powrót do szarej rzeczywistości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dziś mało zachęcająca ale skoro nie pada (jeszcze) i nie wieje (mocno) to nadaje się do latania :lol:

 

Wraz z Cllabem ulotniliśmy dziś Speed-a i Kaos-a czyli dwa sympatyczne i znane już z tego wątku dolnopłaty. Wylatane cztery pakiety, kilka udanych lądowań i całe modele .... czyli bardzo pozytywny bilans szybkiego wypadu na Czyżyny.

 

Poniżej Speed-400 w niskim przelocie

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4515

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie pierwszy porządny test deszczowy, bo do tej pory latałem tylko w jakiś mżawkach. Tym razem lało jak z cebra, wycieraczka prawie nie nadążała, ale niespełna 10 minutowy lot zakończył się szczęśliwie. Trochę trzeszczał mikrofon, bo był zaraz pod owiewką i dostało się tam odrobinę wilgoci. Ponieważ siedzi tam prawie cała elektronika, trzeba będzie chyba dla pewności zaklejać owiewkę taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.