Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj około 19.15 latamy z Matajem na Błoniach, prawdopodobnie tam gdzie lądują śmigłowce pogotowia.

Śledzę ten ciekawy POST i kibicuję, wszystkim latającym w Krakowie i okolicach, ale myślę, że Błonia (obojętne o jakiej porze dnia) i niezależnie jak lekkim modelem się lata to jednak kuszenie losu.

 

Wczoraj, wykopywaliśmy ze znajomym silnik MVVS 35cm z ziemi po upadku modelu z wysokości 15 m(przyczyna - stracił prawe skrzydło przy zaciągnięciu). Nie latamy na szczęście na Błoniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżyny to tylko rano lub ewentulanie do południa nadają się do latania ..... wieczorem tłum ludzi i sporo dzieci na rowerach.

 

Latałem wczoraj około 18.30 i lądowanie między spacerowiczami z wózkami dziecinnymi to dość stresujące zajęcie. Latania na błoniach sobie nie wyobrażam...... chyba, że małymi kombatami ESA dla których mała "łączka" na Czyżynach też wystarcza :-)

 

cale towarzystwo latajace wielkimi smiglowcami prawie 1m wirnika.

śmigłowce latają bliżej drogi i samochodów od strony Opolskiej a z dala od spacerowiczów. Podzielam jednak Twoje zdanie, że jest to mało bezpieczne przy takiej wielkości modeli.

.... pozostaje pytanie gdzie latać?

Na marchewkach okropne błoto a koło NCK jest tyle wody, że moge tam spokojnie lądować Cataliną :-)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w Krakowie mieszkam niespełna 2 lata(studia), a od tej wiosny postanowiłem również tutaj polatać w wolnej chwili. Ostatnio na tapecie mam rzutkę F3K no i poszukuję jakiegoś płaskiego kawałka łąki celem treningu lotów termicznych. Może mi ktoś z Was coś polecić w tym temacie?

 

pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=23958&postdays=0&postorder=asc&start=45

ten sam watek na samym dole masz namiary na miejsce na terenie nowohuckich lak.

Jeszcze jedno to park AWF - laka naprzeciw M1

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=krakow,+m1&Submit=Szukaj&long=19.9932074&lat=50.0673152&type=2&scale=1&svActive=false

po lewej na dole widac droge szutrowa i jesli jestes zmotoryzowany to najlepiej tam parkowac gdzie tych kilka aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.