Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zjawię pewnie też koło 11. Gdyby komuś było zimno to zapraszam do siebie do auta. Wychodzę stamtąd tylko zmieniać pakiety :D

 

Edit:

 

No i po lataniu. Było bardzo miło, choć zostaliśmy zmuszeni do zmiany miejsca przez "zewnętrzne przyczyny obiektywne". Skoczyliśmy więc nieopodal do Piekar, naprzeciw Tyńca.

Niestety już w pierwszym locie moim Graupner Junuiorem pękło mocowanie silnika, więc zdjęcie z góry tylko jedno. Wrzucę wkrótce filmiki, jak tylko je poskładam.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Potwierdzam, dziś było super. Trochę wiało i było zimno jak diabli, ale latało się świetnie.

Tylko lądowanie na tej drodze, przy której stoją betonowe słupy to dla mnie zbyt duży stres. :roll: Zwłaszcza przy bocznym wietrze.

 

Ale generalnie super! Latały wszystkie te modele zaprezentowane na zdjęciu Łukasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moim, że latał to trochę za dużo powiedziane :( No uniósł się i zrobił nerwowo kilkadziesiąt metrów z uniesionym dziobem to fakt :rotfl:

Ale dziwna sprawa. Jak wróciłem do domu znikły wszystkie problemy. Silnik przestał pikać, próbowałem go w pokoju i wydaje mi się, że ciąg był większy niż na lotnisku.

Wydaje mi się, że ładowarka lepiej ładuje pakiet z akumulatora samochodu niż przez zasilacz z sieci. Czy to możliwe?

A co do tego pier.... pikania silnika to może są tam jakieś zakłócenia, bo innego rozwiązania nie widzę. Tak jak pisałem wcześniej silnik włączył się w domu bez problemu i za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na zdjęciu Łukasza widać Red Hawka z Robbe. Właśnie nabyłem ten model i przed przygotowaniem go do lotu warto skorzystać z doświadczeń innych kolegów. Napiszcie o nim, o budowie, wyposażeniu na jakim lata, no i jakieś uwagi użytkownika. Może osobny temat. Na forum nic o tym modelu nie znalazłem.

Film z lotów z kamerą zapiera dech :shock: .

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mamy z Matajem prawie takie same red hawki z prawie takim samym wyposażeniem. Czyli taki silnik: http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=956

Regler 80A Emax, a serwa to już nie pamiętam, każdy wrzucił to co mu się po domu wałęsało :D

Ponieważ mamy sprzęt FPV, który trzeba było upchać bardziej z tyłu, w celu lepszego wyważenia Mataj wpadł na pomysł, żeby wyciąć z przodu trochę pianki, tak żeby pakiet mógł powędrować bardziej do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No paskudna pogoda :( Zrobiłem kilka poprawek mojego modelu, co nie chciał latać w zeszłym tygodniu i aż przebieram nogami, żeby go wypróbować. Ale cóż, trzeba będzie to przełożyć.

Ale zacząłem wycinać Ultrona 3D i jak tak dalej będzie z pogodą to może uda mi się oblatać obydwa na raz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas wczoraj nieźle sypnęło śniegiem. Jak wyjeżdżaliśmy z domu to świeciło słońce a jak dojechaliśmy na łąkę zaczęło sypać (około 15km do przejechania). Cóż było robić - lataliśmy w opadzie śniegu sami siedząc z aparaturami pod klapą naszego kombiaka. W końcu śnieg zaczął sypać tak intensywnie , że modele zaczynały znikać. Jak wjeżdżaliśmy na pole nie było śniegu , jak odjeżdżaliśmy było pokryte 5cm warstwą. Po nocy przybyło około 20cm... może jeszcze narty wrócą? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas właśnie sypie śnieg. A ja już odinstalowałem narty. Z tego wniosek, że przedwcześnie.

 

Tak czy siak za parę dni wiosna i trzeba będzie rozpocząć relację z wiosennego latania :-)

 

Mam nadzieję, że 21-go marca nie będzie sypać i wiać. Mają się wtedy odbyć na Krakowskich Błoniach zawody modeli balonów na ogrzane powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy weekend zapowiada się ładnie a nart już nie żałuj ... intensywnie były wykorzystywane w tym sezonie :-)

 

Tematu nie warto zamieniać na "wiosenne latanie" tylko od razu na 4 pory roku.

Wiosna idzie ....... i wcześniej czy później dojdzie, potem lato, jesień itd., czyli "W Krakowie latamy na okrągło" :rotfl:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.