Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś na Czyżynach o 10:00 - puściutko i zaczynało wiać. Ponieważ miałem trochę czasu to pojechałem sobie przetestować dojazd na Śmietnik. Od strony ul. Rodzinnej są straszne dziury - tej ulicy to chyba nigdy nie zrobią. Na górę po las wiechałem ale osobówki mogą mieć z tym problem.

Jutro o 11:00 będą na pasie w Czyżynach.

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Czyżynach o 11:00. Ciekawe, że u mnie na południu Krakowa (18km od Czyżyn) nie wiało a jak pojawiłem się na lotnisku to wiaterek był spory. Zdecydowałem się na lot ESA i powiem, że czasami na pełnym gazie lecąc pod wiatr model prawie przystawał. Po kilku minutach jako, że nie dało się poćwiczyć lotów bojowych zdecydowałem się na lądowanie. Pomimo niedużej prędkości lądowania nie udało się uniknąć koziołka, który spowodowal obstrzępienie EPP pod silnikiem oraz odnowienie pęknięcia przy pakiecie i wzdłuż skrzydel.

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Też byłem dzisiaj na Czyżynach ale jakoś tak po 14. Wiało tak że mój model zatrzymał się w miejscu w powietrzu. Na szczęście sprowadziłem go bezpiecznie na ziemie. Jutro też pewnie podskoczę na parę minut bo niestety mam tylko jeden pakiet do modelu depronowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się minęliśmy. Ja, Mirek i Marek byliśmy na lotnisku o 12. Polatałem spalinowymi Funfly. Mój Taco odbył 2 loty, czyli w sumie już zaliczył 4. Bez strat :-) Ten model naprawdę świetnie lata.

 

Pomimo silnego wiatru latało mi się fajnie, a zimno było niesamowicie. Temperatura -2, ale wiatr spowodował, że nieźle przemarzliśmy.

 

Może Mirek wrzuci jakieś zdjęcie? Pstrykał coś "komórką" więc może coś wyszło.

 

Jutro spotykamy się w Czyżynach o 12:00. Bierzemy modele, ale nie sądzę, żeby ktoś zdecydował się na lot, jeżeli wiatr będzie większy niż dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstrykał coś "komórką"

Strasznie było zimno i marzły ręce ale Wojtka JYD a potem Taco doskonale sobie radziły.

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5960

 

.... pozazdrościłem dziś tego modelu :D

Świetnie lata, jest stabilny ale jednocześnie bardzo zwrotny i do tego ma spory nadmiar mocy .... idealny do kombatu :rotfl:

 

Piotrze szkoda, że przyjechałeś wcześniej bo mój ił nudzi się potem samotnie w bagażniku, wiało mocno ale walczyć można w każdych warunkach - może jutro się uda?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj szkoda, że nie mam mnie w Krakowie, chociaż na brak modelarskich wrażeń nie narzekam. Od Świat do środy warunki w Rzeszowie były wymarzone. Trochę mroźno ale kompletnie bezwietrznie. Latałem codziennie po 3 pakiety :mrgreen: Niesamowity luksus, kiedy można sobie w domu podłączyć pakiet wyjść tylko za dom i latać z ogrodu a potem szybko do środka na kolejną zmianę.

Wczoraj był tak mocny wiatr, że nie chciało się nosa wyściubiać, ale dziś sobie nie podarowałem. Rozegraliśmy nawet z bratem, którego już na dobre wciągnąłem w modelarstwo, krótką walkę ESA. Krótką, bo mój wysłużony FW-190 w rękach niedoświadczonego pilota i przy wietrze ok 6 m/s szybko zwiedził pobliskie krzaki, ale ja latałem jeszcze ok 15 min bawiąc się na wietrze :devil:

Jutro wracam, ale pewnie nie zdążę na powitanie Nowego Roku życzę wszystkim modelarzom wszystkiego najlepszego na nadchodzący 2011 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze szkoda, że przyjechałeś wcześniej bo mój ił nudzi się potem samotnie w bagażniku, wiało mocno ale walczyć można w każdych warunkach - może jutro się uda?

 

ms

Mirek, niestety 11-ta to jedyna pora kiedy mogłem dzisiaj polatać a w zasadzie musiałem bo nie latałem od miesiąca i już mie nosiło z kata w kąt :evil: Jutro niestety nie dam rady. W niedzielę zobaczymy choć na dzisiaj też kiepsko to wygląda...

 

Przy okazji życzę Wszystkim i sobie duuużo czasu na latanie w Nadchodzącym Nowym Roku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również przyłączam się do życzonek. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku tym modelarskim i nie tylko.

 

PS: A że tak zapytam nie będę przeszkadzał jak bym wpadł do was jutro na Czyżyny ? Nie chciałbym się narzucać. A mam modelik do polatania oby nie wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Czyżynach było nas dużo!!! Ktoś z talentem do pisania z pewnością to tu opisze - ja nie bede ryzykował ze względu na ciężką rękę do pisania.

Ale za to udało mi się nakręcić i poskładać jeden z dzisiejszych lotów.

http://www.youtube.com/watch?v=4gj-8OxqF-s

Gratulacje dla Michała.

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.