Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Odpuść sobie kołpak .... to kwestia bardziej estetyczna niż aerodynamiczna :)

 

Podejrzewam, że będziesz miał jeszcze kilka okazji na wydatki związane z tym modelem i lepiej kupic węgiel, CA i przyspieszacz lub zapasowe łopaty śmigła niż kołpak za te same pieniądze.

Jak razi Cię brak kołpaka to jak słusznie radził Callab, kawałek epp przy udziale żelazka doskonale go zastąpi.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cenne wskazowki. chyba polatam bez kolpaka, a jak wpadnie mi w reke kiedys kawalek epp to sobie dorobie. w weekend mam zamiar znowu ulotnic juniora, mam nadzieje, ze tym razem wroci do domu caly. powoli rozgladam sie za zestawem do FPV i dobrze by bylo do momentu skompletowania zestawu miec latajacego juniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wpadnie mi w reke kiedys kawalek epp to sobie dorobie.

Nie masz w domu nie potrzebnego opakowania po monitorze lub innym sprzęcie RTV/AGD? Te "styropanowe" wkładki opakowaniowe to całkiem niezłe epp , które się nada na twój kołpak znakomicie. A co do FPV to lepiej najpierw opanować normalne latanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem ładny, aluminiowy kołpak od pelikana do szybowca za trzydzieści kilka złotych na Dwernickiego.

Właśnie taki z dziurą w środku, zapewniający chłodzenie :D

Też miałem taki ale po tym jak usłyszałam cichutki trzask przy dokręcaniu łopatek śmigła prawdopodobnie pękł klej którym był przyklejony "nosek" i wtedy widziałem go ostatni raz z bliska. Widziałem go jeszcze jak po dodaniu gazu odpada, jakby ktoś go znalazł w okolicy drogi na Śmietnik to proszę o info :faja:

 

Dołączona grafika

 

Tu widać że czegoś z przodu brakuje :devil:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Widzę, że nie tylko mi pękł klej w tym kołpaku. Z mojego na "śmietniku" została cała górna część wbita gdzieś w ziemię. Drugi egzemplarz też mi się rozleciał, ale to wszystko moja wina. Po co było kretowac model :roll: teraz używam innych kołpaków i jest względny spokój. Najtrwalsze kołpaki jakie miałem były produkowane przez Art-hobby, tylko ta cena...

 

[edit] na pocieszenie powiem, że kołpaki pelikana miały chyba najlepsze chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja niestety w sobotę nie dam rady ale w niedzielę chetnie wyskoczę.

ms

Jest już niedziela a Nikt nic nie pisze czy się gdzieś wybiera z modelami aby chmury rozgonić :!: :!: :!:

Czy pogoda jest aż tak zła że nie nikt nawet nie planuje patrzeć za okno w oczekiwaniu choćby chwilową przerwę w deszczu aby ją wykorzystać :?: :?: :?:

Jak tylko będzie cień szansy na loty to planuje się pojawić na Czyżynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzeć za okno w oczekiwaniu choćby chwilową przerwę w deszczu aby ją wykorzystać

Od rana wyglądałem przez okno w oczekiwaniu na przewidywane w prognozach przejaśnienia :)

Udało się i jak słusznie zauważył "Sudik" latanie na Czyżynach można dziś zaliczyć do bardzo udanych. Około 11 jeszcze była mżawka ale to nie zniechęciło modelarzy a z każdą minutą było coraz lepiej i na Czyżynach pojawiało się więcej samochodów.

 

Latały 4 modele ESA, elektryczny trenerek i szybowiec a także spalinowa cesna .... w niskim przelocie z iście frontową zaciekłoscią zaatakował też nas Ił 2 :lol2:

W WWI latał samotnie Berg Rafała ale rywalizując z modelmi WWII zaliczył pierwsze cięcie, stając się "pełnokrwistym myśliwcem - gratuluję

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze latanie chyba można zaliczyć do udanych. :)

 

.... w niskim przelocie z iście frontową zaciekłoscią zaatakował też nas Ił 2 :lol2:

 

Dzisiejsze loty zaliczam do udanych bo nikt nie zginął i IŁ wrócił do domy w całości.

Za moje "wyczyny" przepraszam i obiecuje w dalszym ciągu podnosić kwalifikacje pilotażu aby stanowić mniejsze zagrożenie dla ludzkości :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.