Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy już szykują się do świąt a ja wykorzystałem doskonałą pogodę i oblatałem na marchewkach spalinowego Piper-a.

Nie jest to zbyt ambitny model .... można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że każdy ma swojego Piper-a :lol2:

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=6639

 

Model bardzo spokojny i przewidywalny a warkot silnika ma swój niezaprzeczalny urok.

Spalinowe latanie choć wymaga przyzwyczajenie do nieco innego zachowania modelu, okazało się mniej uciążliwe niż pierwotnie sądziłem.

 

Dziękuję Wojtkowi (Callab) za wsparcie techniczne i skuteczne namawianie na spalinowe loty oraz Marcinowi (mmm) za użyczony model który po małej przeróbce okazał się bardzo tolerancyjny i przyjazny dla świeżo upieczonego spalinopilota :lol2:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- raczej przez tęsknotę za młodością .... wtedy próbowałem latać na uwięzi spalinowym modelem Akrobatek, potem małym Miki a na koniec powszechnie uznanym Wicherkiem w rozmiarze 25 :-)

 

Elektryki a zwłaszcza małe ESA są nie do zastąpienia ale powarczeć spalinką też jest przyjemnie....... a duży Mustang czeka na swoją kolej ;D

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie będzie mnie przez najbliższe półtora tygodnia i nie będę mógł złożyć świątecznych życzeń pozwolę sobie to zrobić tutaj.

W takim razie pogodnych, zdrowych i owocnych w latanie Świąt, dyndaj... znaczy smacznych jajek :) i mokrego dyngusa dla wszystkich modelarzy z Krakowa i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Życzeń się oczywiście dołanczam i Życze Wszystkim aby te Świata upłyneły nam w miłej i przedewszystkim spokojnej atmosferze ;-)

 

ps. oblatałem dzisiaj SAAB'a J-21 i do spełnienia wymogów Konkursu ESA zostało mi jaszcze odbyć walkę powietrzną.

Jestem na poniedziałek umówiony z Mirkiem ale ponoć ma padać wiec jakby Ktoś miał jutro ochotę to mam czas do 10.00 ;-)

509565567

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://picasaweb.google.com/anna.makarowska/SAABJ21PierwszaWalkaESA#

 

Tutaj kolejne loty SAABa.

 

Z obserwacji, moge powiedziec, ze lata swietnie. Stabilnie, rowno, potrafi byc zwrotny. I taki ladny - chyba poplakalbym sie gdybym go stracil :)

Co innego P39 Huberta, stracilem go dzisiaj z usmiechem na twarzy :P

 

Ted850: apopo rysowania zebow - narysuj mu zeby ale mleczne. Jak dostanie wieksze smiglo to bedzisz mogl mu narysowac wlasciwe ;P

 

Wesolych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo - Bravo -Tadek!!!

 

Świetny model i bardzo dobrze lata, choć na filmie raczej ucieka :lol2: to jednak widać, że ma spore możliwości. Świetne brzmi ten pchający napęd.

 

stracilem go dzisiaj z usmiechem na twarzy

.... jak rozumiem powinno być "strąciłem ...... skoro poległa aircobra to Saab nie będzie miał żadnych szans, ma cienkie belki i faktycznie w kolizji z agresywnym hurrican-em jest skazany na przegraną :|

Mam wielką ochotę zapolować na jego tasiemkę ale pogodna jutro zapowiada się taka jak dzisiaj - fatalna :(

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to odkręcić bo Rafał z emocji wszystko poprzekręcał :D To jak z samochodami, które rozdają na Placu Czerwonym ;)

Zderzył się z Ki a nie z Cobrą, tracąc bezpowrotnie kawałek skrzydła;

Ki straciło śmigło a ja zimną krew więc wylądowałem szybciej niż powinienem :oops: Ostatecznie moje śmigło się znalazło a na koniec dnia zaliczyliśmy Rafałowi 2 cięcia.

Świeżaka Saaba oszczędzaliśmy więc wylądował tym razem cały, ale co się odwlecze... :rotfl:

A jutro kto wie, może po 14 będzie już jako tako i da się coś polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżaka Saaba oszczędzaliśmy więc wylądował tym razem cały, ale co się odwlecze... :rotfl:

Dajcie najpierw Tadkowi zaliczyć cięcie, wpiszemy go do Eskadry Kraków i wtedy już taryfy ulgowej nie będzie. :lol2:

Tylko gdzie ja znajdę koszulkę na jego rozmiar ?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sugeruje, że lotnisko Czyżyny nie jest dla modelarzy ..... trzeba wstać rano ...

Byłem kilka dni temu rano (we wtorek i czwartek ok. 8-mej) i było super. Jeden kolarz, jeden pies i jakieś zabłąkane auto.

 

Poza tym wstawanie przed godziną 9-tą jest rakotwórcze

Ale przed ósmą już takiego zagrożenia nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.