Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów :)

Dzisiaj zawitałem na Pobiednik i tam się dowiedziałem od pewnego starszego Pana, że 16 czerwca jest jakiś piknik lub coś podobnego? Wiecie coś koledzy na ten temat? Chętnie bym wpadł z moją akrobatką F2B ;)

 

Pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wiele razy już było w temacie gdzie latamy i od ktorej strony którego osiedla B)

Dopisała pogoda i kilka osób z "zabawkami" miało radochę. Były walki ESA, oblot nowego konkursowego modelu oraz wietrzenie skrzydeł Rafika i Extrima.

Wszystko na zdjęciach w galerii Tadka: https://picasaweb.google.com/110937252015594786853/LecCurtissLec#

 

Około 11 dotarł jeszcze Bartek ze spalinowym "ToTo" ale już na zdjecia się nie załapał ;)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy są jakieś plany odnośnie weekendowego latanka ?? Na Czyżynach coś się szykuje. Rozkładają jakieś konstrukcje. Coś wiecie na ten temat ?? I Gdzie znaleźć alternatywne miejsce do latania. ( Wykluczając Pobiednik. ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi Wiosna studencka - Czyzynalia.

 

A to znaczy, że dziury (niektórzy koledzy nazywają to wejściami) zakratowane. Modelarze spadać. No, chyba że modele zostawią w domu a zechcą się napić piwa, to Muzeum Lotnictwa - zgodnie ze swoją misją - zaprasza.

 

..................

 

Czy ktoś ma wiedzę o tym, które 'lotniska' (Śmietnik, Marchewki, Przegorzały, Półłanki itp) obecnie są czynne?

Edytowane przez Antek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma wiedzę o tym, które 'lotniska' (Śmietnik, Marchewki, Przegorzały, Półłanki itp) obecnie są czynne?

 

Wszędzie można polatać.... na Czyżynach też.

Oczywiście teren osiatkowany na czas studenckiej zabawy ale jadąc od osiedla w kierunku Muzeum lotnictwa jest otwarta furtka i połowa krótkiego pasa jest dostępna. Troszkę mało miejsca ale latałem ostatnio Rafikiem i nie było problemów. Od strony akademików też jest sporo miejsca do latania.

 

Wspomniane powyżej miejsca są zawsze dla modelarzy "dostępne" i zamiast zastanawiać się gdzie można latać, lepiej zabrać zabawki, ruszyć w teren i cieszyć się lataniem oraz przyjazną pogodą.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - tak jak napisał Mirolek.

 

Forumowicz Antek2 jak zwykle wylewa swoje gorzkie i nieuzasadnione żale w kierunku dyrekcji Muzeum Lotnictwa. Żeby nie rozwijać kolejny raz tematu powiem tylko:

- że muzeum musi zarabiać na siebie i dorabiać (skutkiem chorej polityki miasta i państwa) więc nie dziw się że wynajmuje odpłatnie swój teren. Krzywdzące jest spłycenie misji jaką prowadzi przez cały rok muzeum mówiąc tylko o "piwie" - to chora retoryka wiadomej partii politycznej;

- kolejny raz Ja zapraszam Antka2 żeby przestał wypisywać swoje dziwne wyobrażenia o Czyżynach tylko po prostu przyjechal i fizycznie zobaczył jak wygląda organizacja terenu !

 

Teren jest ogrodzony ALE posiada przejścia dla pieszych i rowerzystów. Jak ktoś chce, to kulturalnie zaparkuje auto na osiedlowych parkingach, przejdzie kilka kroków przez bramkę i będzie korzystał bezpiecznie z pasa startowego tak jak to robią inni.

 

I tyle w tym temacie.

Edytowane przez kminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.